Nowoczesna alchemia stomatologiczna - od srebra do żywicy

Udostępnij:

Artykuł zamieszczony w gazecie The Times Newspaper

Srebro może i jest metalem szlachetnym, ale nie bez powodu nie jest już najczęściej wybieranym materiałem do wypełnień stomatologicznych

Pochodzące z Chin zVII wieku amalgamatowe wypełnienia stomatologiczne stały się w XIX wieku powszechnym uzupełnieniem protetycznym i pozostały nim do niedawna. Wypełnienia amalgamatowe, składające się z różnych proporcji rtęci, srebra, cyny, miedzi i innych metali śladowych, były historycznie popularne ze względu na swoją skuteczność, wytrzymałość i trwałość. Jednak w ostatnich latach rosnące obawy dotyczące negatywnego wpływu wypełnień metalowych na zdrowie, estetykę i środowisko doprowadziły do częściowego zakazu ich stosowania w UE - nie są już one stosowane u dzieci i kobiet w ciąży, a w przypadku ogółu populacji są stopniowo wycofywane.

Zamiast tego większość dentystów woli dziś wypełniać zęby kompozytem - związkiem na bazie żywicy syntetycznej w kolorze zęba, który jest równie skuteczny i trwały jak amalgamat, nawet w przypadku ciężko pracujących zębów tylnych, i pozwala uniknąć domniemanego zagrożenia dla zdrowia związanego z toksycznością wynikającą z wycieku rtęci. Nowoczesne kompozyty nie tylko współgrają z naturalną estetyką zęba, ale wymagają również mniejszego nawiercania zębów przed ich założeniem. Dzięki temu dentyści mogą zachować więcej struktury zęba pacjenta i zachować jego całkowicie naturalny uśmiech.

W rzeczywistości, w nowoczesnym zakręcie alchemii, dentyści wymieniają obecnie stare wypełnienia amalgamatowe i zastępują je kompozytowymi - jest to skomplikowana procedura, ale zapewniająca lepszy efekt estetyczny i, co najważniejsze, spokój ducha pacjenta. W naszej praktyce w londyńskim City wierzymy, że dbałość o zdrowie stomatologiczne i medyczne naszych pacjentów jest najważniejsza.

Jeśli chcesz omówić dowolne aspekty wypełnień stomatologicznych, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 020 7680 1800 lub odwiedź naszą stronę kontaktową.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak pomóc dziecku zachować zdrowie w szkole

  Jako rodzic, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że twoje dzieci mogą być trochę... zaraźliwe. A teraz wyobraź sobie swoje dziecko pomnożone przez sto dzieci. Nic dziwnego, że tak...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .