Nowoczesna alchemia stomatologiczna - od srebra do żywicy

Udostępnij:

Artykuł zamieszczony w gazecie The Times Newspaper

Srebro może i jest metalem szlachetnym, ale nie bez powodu nie jest już najczęściej wybieranym materiałem do wypełnień stomatologicznych

Pochodzące z Chin zVII wieku amalgamatowe wypełnienia stomatologiczne stały się w XIX wieku powszechnym uzupełnieniem protetycznym i pozostały nim do niedawna. Wypełnienia amalgamatowe, składające się z różnych proporcji rtęci, srebra, cyny, miedzi i innych metali śladowych, były historycznie popularne ze względu na swoją skuteczność, wytrzymałość i trwałość. Jednak w ostatnich latach rosnące obawy dotyczące negatywnego wpływu wypełnień metalowych na zdrowie, estetykę i środowisko doprowadziły do częściowego zakazu ich stosowania w UE - nie są już one stosowane u dzieci i kobiet w ciąży, a w przypadku ogółu populacji są stopniowo wycofywane.

Zamiast tego większość dentystów woli dziś wypełniać zęby kompozytem - związkiem na bazie żywicy syntetycznej w kolorze zęba, który jest równie skuteczny i trwały jak amalgamat, nawet w przypadku ciężko pracujących zębów tylnych, i pozwala uniknąć domniemanego zagrożenia dla zdrowia związanego z toksycznością wynikającą z wycieku rtęci. Nowoczesne kompozyty nie tylko współgrają z naturalną estetyką zęba, ale wymagają również mniejszego nawiercania zębów przed ich założeniem. Dzięki temu dentyści mogą zachować więcej struktury zęba pacjenta i zachować jego całkowicie naturalny uśmiech.

W rzeczywistości, w nowoczesnym zakręcie alchemii, dentyści wymieniają obecnie stare wypełnienia amalgamatowe i zastępują je kompozytowymi - jest to skomplikowana procedura, ale zapewniająca lepszy efekt estetyczny i, co najważniejsze, spokój ducha pacjenta. W naszej praktyce w londyńskim City wierzymy, że dbałość o zdrowie stomatologiczne i medyczne naszych pacjentów jest najważniejsza.

Jeśli chcesz omówić dowolne aspekty wypełnień stomatologicznych, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 020 7680 1800 lub odwiedź naszą stronę kontaktową.

Socialmedia

Warte uwagi

Koszt opieki stomatologicznej dla dzieci

  Jeśli jesteś rodzicem lub myślisz o tym, aby nim zostać, to zapewne zdajesz sobie sprawę z kosztów związanych z wychowaniem dziecka. Poza jedzeniem, ubraniami i innymi niezbędnymi...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .