5 porad dotyczących zdrowia jamy ustnej dla udanego roku szkolnego

Udostępnij:

Jesień jest na nas, dzieci zmierzają z powrotem do klasy lub college'u, a letnia zabawa wkrótce będzie odległym wspomnieniem. Sprawdziłeś, że dzieci mają wszystkie materiały, których potrzebują do pracy z książkami, ale nie zapomnij upewnić się, że mają wszystko, czego potrzebują do zdrowego uśmiechu, aby przetrwać przez wiele sezonów, które nadejdą!

5 porad dotyczących zdrowia jamy ustnej dla udanego roku szkolnego

1. Ochraniacze na zęby - Zdobądź odpowiedni sprzęt, aby chronić swój uśmiech

Rozpoczyna się jesienny sezon sportowy, a według Amerykańskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (AAPD), urazy sportowe mogą stanowić nawet 39% wszystkich urazów zębów i nagłych wypadków u dzieci! Rodzice, tak naprawdę istnieją dwa bardzo ważne rodzaje "sportowego wsparcia". Upewnij się, że chronisz zęby swojego dziecka i wszelkie aparaty ortodontyczne za pomocą indywidualnie dopasowanego ochraniacza na zęby.

2. Zaopatrz się w zdrowe przekąski na szkolne i sportowe wycieczki

Wycieczki szkolne i sportowe oraz praktyki są znowu w pełnym rozkwicie. Czasami oznacza to, że dzieci nie ma od wczesnego ranka do wieczora. Dwa dobre sposoby, aby upewnić się, że Twoje dziecko lub nastolatek może utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej podczas podróży, to zapewnienie zdrowych posiłków, przekąsek i napojów oraz ułatwienie szczotkowania zębów.

Napoje sportowe często zawierają cukry i kwasy, które mogą niszczyć szkliwo i powodować próchnicę. Jeśli to możliwe, zalecamy zabranie ze sobą butelki z wodą zamiast napojów sportowych lub popijanie napoju sportowego dobrym łykiem wody, aby wypłukać jamę ustną.

zęby

Zdrowe przekąski, które są również korzystne dla zębów, to orzechy, surowe owoce i warzywa z masłem orzechowym, a także unikanie przekąsek zawierających cukier lub węglowodany. Żywność i napoje zawierające wapń, takie jak mleko i jogurt, są również świetną pozycją, o ile są popijane wodą lub szczotkowane. Wiele przekąsek i artykułów spożywczych pakowanych jako "niskotłuszczowe" często zawiera więcej cukru i węglowodanów, które mogą uszkodzić zęby i często nie powstrzymają apetytu rosnącego dziecka na bardzo długo. Pakowanie przekąsek i posiłków, które są bogate w składniki odżywcze, pomoże utrzymać dziecko pełne i czujne, a także zapobiegnie chęci przepychania się.

3. Powrót do zdrowej rutyny szczotkowania i nitkowania zębów

Powrót do szkoły często oznacza powrót do bardziej stabilnej rutyny, co jest wspaniałą rzeczą, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej. Najlepszym sposobem, by pomóc dziecku i całej rodzinie w wypracowaniu i utrzymaniu świetnej rutyny zdrowia jamy ustnej jest uczynienie z niej priorytetu dla całej rodziny. W przypadku rodzin z młodszymi dziećmi, czasami pomocne jest szczotkowanie zębów w gronie rodzinnym. Tworzy to rutynę, która może być zabawą, podczas gdy rodzice modelują dobre nawyki szczotkowania dla dzieci.

Aplikacje do szczotkowania i nitkowania zębów są dostępne na tablety i smartfony. Aplikacje te mogą pomóc w nauce prawidłowej techniki szczotkowania, odmierzać czas szczotkowania, aby dzieci wykorzystały pełne 2 minuty, a nawet zapewniać motywację i muzykę.

Sprawdź nasze przewodniki na temat prawidłowej techniki szczotkowania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, aby uzyskać więcej pomysłów i informacji.

4. Przygotuj się - czy to już czas na kontrolę ortodontyczną?

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów dzieci powinny odbyć pierwszą kontrolę ortodontyczną w wieku 7 lat. Konsultacja ortodontyczna może pomóc dostrzec wszelkie potencjalne problemy ze zgryzem i ustawieniem szczęki oraz określić, czy można zastosować jakiekolwiek leczenie, aby pomóc zachęcić do prawidłowego ustawienia na wczesnym etapie, zanim problemy staną się poważniejsze i mogą wymagać interwencji leczenia ortodontycznego, takich jak aparat ortodontyczny.

Starsze dzieci i nastolatki mogą również skorzystać z konsultacji ortodontycznej, jeśli ich zęby przesunęły się lub przesunęły się w miarę wzrostu ich dorosłych zębów, lub jeśli ich zęby mądrości zaczynają erupcji. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, czego można się spodziewać po konsultacji ortodontycznej.

5. Czyszczenie - to nie tylko na wiosnę.

Regularne wizyty kontrolne i czyszczenie zębów co 6 miesięcy mają kluczowe znaczenie przez cały okres dzieciństwa i dorastania. Podczas tych wizyt dentysta dziecka zapozna się z jego nawykami w zakresie higieny jamy ustnej i w razie potrzeby przedstawi mu oraz Tobie zalecenia dotyczące domowych zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą uniknąć próchnicy i nagłych wypadków. W przypadku niektórych dzieci, badanie i dokumentacja od dentysty może być warunkiem przyjęcia do szkoły.

Harmonogramy są napięte, a czasu jest mało, ale rodzinne wizyty kontrolne u dentysty to kolejna świetna okazja do podkreślenia znaczenia dobrego stanu zdrowia zębów. Regularne przeglądy dentystyczne są tak samo ważne jak wyniki w nauce. Dają rodzicom możliwość świętowania i nagradzania osiągnięć, a także stwarzają okazje do nauki, aby utrwalać zdrowe nawyki i zachowania.

Sprawdź tutaj kilka sugestii, jak sprawić, aby pierwsze i kolejne wizyty u dentysty były pozytywnym doświadczeniem dla małych i rosnących dzieci. Jak zawsze, zapraszamy do zgłaszania uwag i sugestii. Zdrowie dla Ciebie i Twojej rodziny na zdrowy i produktywny rok szkolny!

Socialmedia

Warte uwagi

4 znaki ostrzegawcze uderzonego zęba mądrości

Należąc do grupy zwanej trzonowcami, zęby twojej mądrości są ostatnimi, które się wyłaniają. Zęby te, znajdujące się w tylnej części jamy ustnej, wykorzystywane są głównie do...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .