10 powodów, dla których implanty stomatologiczne są najlepszym rozwiązaniem

Udostępnij:

Jeśli brakuje Ci zęba lub masz kilka brakujących zębów, należy rozważyć wszczepienie implantów stomatologicznych.

Choć nie są one jedynym rozwiązaniem, implanty przynoszą niezrównane korzyści w perspektywie długo- i krótkoterminowej. Zanim jednak poznamy ich zalety, przyjrzyjmy się, czym są implanty stomatologiczne.

Co to są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny to niewielka tytanowa, cyrkonowa lub ceramiczna śruba, którą umieszcza się w szczęce i która zastępuje korzeń brakującego zęba. Okoliczna kość powoli zespala się z implantem, utrzymując go bezpiecznie na swoim miejscu. Implant ten (nazywany również łącznikiem) stanowi konstrukcję, do której można przymocować sztuczny ząb (koronę lub most wsparty na implancie).

Korzyści wynikające z zastosowania implantów stomatologicznych

1. Implanty stomatologiczne wyglądają jak naturalne zęby

Wymienienie tego jako jednego punktu nie oddaje mu sprawiedliwości. Jest to główna korzyść. Po zakończeniu leczenia rezultat wygląda całkowicie naturalnie i będzie wizualnie nie do odróżnienia od Twoich naturalnych zębów. Implanty ceramiczne mają kolor kości słoniowej, jak naturalny korzeń zęba, stanowiąc estetyczną alternatywę dla implantów metalowych.

2. W dotyku przypominają naturalne zęby

Ponieważ implanty stomatologiczne funkcjonują dokładnie tak, jak naturalny ząb, można o nich zapomnieć. Dbanie o zęby na implantach nie różni się od dbania o zęby naturalne. Należy je codziennie szczotkować i nitkować, ale nie trzeba stosować specjalnych kremów i klejów ani moczyć ich w szklance przez noc, jak w przypadku protez. Nie będą one również nigdy wymagały wypełnienia lub kanału korzeniowego, jak to może mieć miejsce w przypadku naturalnych zębów podtrzymujących most.

3. Są trwałe - często utrzymują się przez całe życie

Implanty dentystyczne mają 98% wskaźnik powodzenia, a sposób, w jaki działają, stając się częścią kości szczęki, daje im niezrównaną trwałość. Jeśli zachowasz odpowiednią higienę jamy ustnej i będziesz regularnie kontrolował stan uzębienia po zabiegu, jest duża szansa, że implant będzie działał przez całe życie.

4. Implanty są opłacalne, jeśli traktuje się je jako leczenie na całe życie.

Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne są droższe niż inne rozwiązania i jeśli chodzi o koszt początkowy, często jest to prawda. Nie daje to jednak pełnego obrazu sytuacji. Implant stomatologiczny może służyć przez całe życie, więc koszt roczny może być niższy niż w przypadku alternatywnych metod leczenia, które mogą wymagać wymiany lub korekty w późniejszych latach.

5. Nie wpłynie to na jakość Twojego życia (a nawet może ją poprawić!).

Jako Twoi dentyści zalecamy stosowanie zdrowej diety i ograniczenie cukru, ale niezależnie od tego, co zdecydujesz się jeść, implant stomatologiczny nie będzie Ci w tym przeszkadzał. Zęby na implantach pozwalają jeść, mówić i uśmiechać się z pełnym zaufaniem, ponieważ nigdy się nie zsuną ani nie przesuną, jak to często ma miejsce w przypadku opcji wyjmowanych.

6. Zapobiegają utracie kości

Utrata zęba nieuchronnie prowadzi do utraty kości, jeśli ząb nie zostanie zastąpiony. W przeciwieństwie do innych opcji wymiany, implanty stomatologiczne mogą pomóc stymulować kość do odbudowy i zachowania zdrowia poprzez połączenie z kością szczęki i jej stabilizację. Można się zastanawiać, dlaczego takie zapobieganie utracie kości ma znaczenie. Pomaga ono utrzymać mocną szczękę i dziąsła, zmniejszając prawdopodobieństwo złamań i innych problemów zdrowotnych jamy ustnej, które mogą wpłynąć na resztę jamy ustnej.

7. Nie wpływają negatywnie na zdrowie innych zębów

Implanty stomatologiczne nie mają wpływu na zdrowie sąsiadujących z nimi naturalnych zębów; inne opcje uzupełnień protetycznych mogą jednak osłabić sąsiednie zęby i uczynić je bardziej podatnymi na próchnicę.

8. Implanty stomatologiczne mogą zastąpić dowolną liczbę zębów

W przypadku braku dwóch lub więcej zębów należy jak najszybciej uzupełnić braki, aby uniknąć nieprawidłowego ułożenia zębów i kości szczęki. Mosty oparte na implantach i protezy częściowe wsparte na implantach stomatologicznych zapewniają większą stabilność niż tradycyjne protezy.

9. Podwyższają samoocenę

Brak zęba może prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, a niektóre zabiegi odbudowy zębów, takie jak most lub protezy, nie zawsze w pełni rozwiązują ten problem. Implant stomatologiczny jest inny. W rezultacie otrzymujemy ząb, który wygląda i czuje się zupełnie naturalnie, a więc tworzy naturalnie wyglądający uśmiech, który przywraca uśmiech i zwiększa poczucie własnej wartości. Utrata kości może również z czasem zmienić strukturę twarzy, tworząc zapadnięty i przedwcześnie postarzały wygląd.

10. Proces jest wypróbowany i przetestowany

W The Dental Surgery zamontowaliśmy ponad 20 000 implantów stomatologicznych. Jest to popularna i powszechna procedura, która przynosi trwałe, długoterminowe rezultaty, poprawiając zdrowie jamy ustnej i rozwiązując problemy estetyczne związane z brakiem zęba lub zębów.

Alternatywy dla implantów

Istnieją trzy główne alternatywy dla implantów stomatologicznych, których krótkie szczegóły podano poniżej. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Proteza częściowa

Proteza częściowa składa się z wyjmowanej płyty akrylowej lub metalowej ramy utrzymującej jeden lub więcej sztucznych zębów. Choć jest to tanie rozwiązanie, ma najniższy wskaźnik powodzenia w dłuższej perspektywie - utrzymuje się przez pięć lat w zaledwie 40% przypadków. Protezy częściowe są ruchome i oferują zupełnie inne doznania niż implanty, które funkcjonują jak naturalny ząb.

Most łączony żywicą

Ta opcja leczenia polega na przymocowaniu sztucznego zęba do zębów sąsiednich za pomocą metalowych "skrzydełek". Wskaźnik powodzenia jest wysoki - most wytrzymuje co najmniej pięć lat w 88% przypadków, choć średnia długość życia nie przekracza tego okresu i wynosi siedem lat i 10 miesięcy. Jedną z wad jest to, że w niektórych przypadkach przez zęby można zobaczyć metal, który utrzymuje sztuczny ząb na miejscu.

Most konwencjonalny

Konwencjonalny most to stały sztuczny ząb, który jest utrzymywany na miejscu poprzez nacięcie sąsiednich zębów, aby umożliwić jego dopasowanie. Opcja ta charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia i jest rozwiązaniem długoterminowym w porównaniu z poprzednio wymienionymi metodami leczenia, choć jednym z potencjalnych problemów do rozważenia jest to, że może ona uszkodzić sąsiednie zęby, ponieważ są one "cięte", aby zrobić miejsce dla mostu. W 32% przypadków nerw zęba może ulec dewitalizacji, a jeśli most zawiedzie, może to również zagrozić zdrowiu innych zębów.

Dalsze informacje

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat implantów stomatologicznych lub dowiedzieć się, czy jest to odpowiednia opcja leczenia dla Państwa, prosimy o kontakt pod numerem 020 7680 1800. Oferujemy również bezpłatne wirtualne konsultacje z naszymi ekspertami stomatologicznymi, wystarczy wejść na ten link https://bit.ly/3dy6eSp i przesłać zdjęcia swoich zębów, które ocenimy i omówimy z Państwem podczas rozmowy wideo.

Dlaczego warto rozważyć The Dental Surgery?

Pozwolimy naszym pacjentom mówić za nas tam, nasza najnowsza opinia od pacjenta:

"Widziałem wielu dentystów w ciągu ostatnich 30 lat lub tak - ale żaden z nich nie umieścić mnie na mojej łatwości tak bardzo. Byłem bardzo zdenerwowany idąc na ekstrakcję zęba, a następnie na późniejszy implant dentystyczny, ale oni sprawili, że cały proces był bezbolesny i bardzo łatwy do opanowania - gorąco polecam, zwłaszcza jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanego leczenia stomatologicznego."

Zobacz więcej naszych niezależnych recenzji w Google tutaj.

Wyślij e-mail lub zadzwoń do nas pod numer 020 7680 1800.

Socialmedia

Warte uwagi

Siedem sposobów radzenia sobie z lękiem...

Podsumowanie siedmiu wskazówek pomocnych w walce z lękiem stomatologicznym. Nie wstydź się lęku przed dentystą ani nerwów - nie jesteś sam. Nie ukrywaj swojego strachu przed dentystą...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .