Jak sprawić, by Twoje zęby były białe (i utrzymać je w takim stanie)!

Niezależnie od tego, czy liczysz na wymarzoną pracę, czy wymarzoną randkę, będziesz chciał, aby Twój uśmiech był jak najbielszy. Oto nasz pięciostopniowy przewodnik, jak sprawić (i utrzymać), by Twoje zęby były tak białe, jak to tylko możliwe.

Krok 1: Skończ ze złymi nawykami.

Istnieje wiele nawyków utrudniających dbanie o zęby, w tym palenie tytoniu, picie herbaty, kawy i czerwonego wina oraz spożywanie barwiących pokarmów, takich jak sosy na bazie pomidorów i curry. W idealnym świecie nie robilibyśmy żadnego z nich, ale kto mógłby żyć bez odrobiny tikka masala? Realistycznie rzecz biorąc, wystarczy wybrać te najbardziej szkodliwe i albo wyeliminować je ze swojej diety, albo drastycznie zmniejszyć ich częstotliwość, aby zapobiec powstawaniu lub pogłębianiu się przebarwień zębów. Jeśli jednak od czasu do czasu się na nie zdecydujesz, natychmiast po ich spożyciu przepłucz zęby wodą, aby zminimalizować wszelkie szkody.

Krok 2: Wzmocnij swoją rutynę higieniczną.

Oczywiście, szczotkujesz zęby dwa razy dziennie i może nawet od czasu do czasu używasz nici dentystycznej, ale czy możesz zrobić to lepiej? Aby poprawić higienę jamy ustnej, zalecamy szczotkowanie zębów szczoteczką elektryczną i wybielającą pastą do zębów dwa razy dziennie po dwie minuty oraz codzienne nitkowanie zębów. Należy również szczotkować język, aby ograniczyć ilość bakterii w jamie ustnej. Na koniec, po posiłkach płucz jamę ustną płynem z fluorem, aby nie szkodzić zębom pomiędzy szczotkowaniami (polecamy Colgate FluoriGard do codziennej ochrony przed próchnicą).

Krok 3: Zgłoś się do profesjonalisty.

Pamiętasz te nawyki związane z przebarwieniami, o których mówiliśmy w kroku 1? Część problemu polega na tym, że plam, które pozostawiają, nie da się tak po prostu usunąć szczoteczką. Dlatego właśnie wizyta u zaufanej higienistki dwa razy w roku jest niezbędna, jeśli chcesz, aby Twój uśmiech wyglądał jak najlepiej. Nie tylko głęboko wyczyścimy Twoją jamę ustną, ale także zastosujemy najnowszą technologię AirFlow, która wykorzystuje delikatny strumień powietrza zmieszanego z wodą i drobnym proszkiem do polerowania zębów i usuwania przebarwień oraz płytki nazębnej/biofilmu lepiej niż tradycyjne narzędzia. Jest to doskonały sposób na przygotowanie się do profesjonalnego wybielania zębów, a także na utrzymanie rezultatów wybielania.

Krok 4: Prześpij się z tym.

Mówiąc o profesjonalnym wybielaniu zębów, jest to najważniejszy sposób na to, by Twoje zęby stały się zdecydowanie bielsze niż były przez lata - a właściwie nigdy nie były. Zalecane przez dentystę zabiegi wybielania polegają na noszeniu specjalnych nakładek żelowych, które można zakładać na noc, aby zmniejszyć wrażliwość zębów, lub na zatwierdzonych jednogodzinnych sesjach. Rezultaty są widoczne po 10-14 aplikacjach, a nakładki można używać tak często, jak jest to pożądane. Tak czy inaczej, rezultaty będą o wiele bardziej imponujące niż w przypadku stosowania środków dostępnych bez recepty. Upewnij się tylko, że wybielanie zębów przeprowadza zarejestrowany specjalista stomatolog, a nie kowboj z dyskontu na głównej ulicy. To jest nie tylko niebezpieczne, ale i nielegalne!

Krok 5: Powtórz kroki 1-4.

Teraz masz nowy, olśniewający uśmiech, jak powstrzymać go przed powrotem do poprzedniego stanu? Łatwo: po prostu zaprogramuj kroki 1-4 na "powtarzanie" w swoim reżimie opieki zdrowotnej i zachowaj ten wpis w zakładkach na wypadek, gdybyś potrzebował przypomnienia! A dlaczego nie podzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną? W końcu Ty też skorzystasz na ich bielszym uśmiechu, bo przecież patrzysz na nich przez cały dzień!

Pamiętaj, że w The Dental Surgery zawsze chętnie pomożemy Ci poprawić i utrzymać Twój uśmiech - to jest to, co robimy! Oferujemy wizyty u stomatologa, kosmetyczne zabiegi stomatologiczne i bezpłatne porady - więc zadzwoń do nas dzisiaj pod numer 020 7680 1800.

Socialmedia

Warte uwagi

Allcare Dental and Dentures zamyka działalność...

  Korporacja Allcare Dental & Dentures została zamknięta niespodziewanie w poniedziałek, 3 stycznia. Pacjenci przybywający na leczenie zostali powitani przez znaki na drzwiach bez...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .