Stomatologia estetyczna, czyli jak przywrócić ładny uśmiech

Udostępnij:

Każdy marzy, by mieć piękny uśmiech, niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej a także predyspozycje genetyczne sprawiają, że zęby szybko będą się psuć, może dochodzić do tego, że stają się żółte. Z pomocą przychodzi w takim przypadku stomatologia estetyczna, ponieważ dzięki niej można uzyskać uśmiech, który będzie powodem do dumy.

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Istotną takiej stomatologii są działania, dzięki którym uzyskać można ładny wygląd. Obejmuje ona szereg zabiegów, dzięki którym uśmiech przestanie być powodem do wstydu i już nie będzie wywoływał zakłopotania.

W ramach stomatologii estetycznej proponowane są takie zabiegi jak wybielanie zębów, rekonstruowanie braków w uzębieniu, zakładanie licówek.

Śnieżnobiały uśmiech

Wybielanie zębów w Krakowie a także w innych miastach kraju to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, jeśli chodzi o stomatologię estetyczną. Każdy marzy, by mieć rzeczywiście śnieżnobiały uśmiech. Jednak wszelkie nawyki żywieniowe są tutaj skuteczną bariera. Spozywanie nadmiernej ilości herbaty, kawy czy wina a także palenie papierosów sprawia, że zęby nie wyglądają estetycznie. Również częste przyjmowanie antybiotyków może byc powodem do tworzenia się przebarwień.

Korekta koloru zębów

Profesjonalny gabinet stomatologiczny oferują jedynie najskuteczniejsze metody wybielania zębów zaczynając od żelu wybielającego a kończąc na wykorzystywaniu lampy wybielającej Beyond. Wszystkie zabiegi dają okazję do tego, by uzyskać żeby, które będą jaśniejsze nawet o kilka tonów. Efekty utrzymywać się będą długo. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to gwarancja skuteczności i precyzji. Nie trzeba obawiać się również o nadwrażliwość zębów czy pojawienie się uszkodzeń. Najlepszy sprzęt wykorzystywany pod kontrolą dobrych specjalistów to zawsze gwarancja bezpieczeństwa

By mieć zęby idealne

Nie każdy może chwalić się doskonale równymi czy jednobarwnymi zębami. Aby nadać im taki efekt stomatologia estetyczna proponuje zastosowanie licówek. Wykonane z cienkiej warstwy materiału cementowanego albo porcelanowego pozwalają na zmianę ustawienia, kształtu czy koloru zębów. A to wszystko będzie przy małej ingerencji stomatologicznej.

Licówki doskonale sprawdzają się w przypadku:

- stałego przebarwienia zębów

- nierówności

- mechanicznego uszkodzenia zębów

- przy przerwach między zębami

By uzupełnić brakujące zęby

Braki w uzębieniu to poważna sprawa, ponieważ wpływają one na zmianę rysów twarzy, a także powodować będą przesuwanie się zębów. Aby do tego nie dopuścić warto zdecydować się na korony. Dzięki nim będzie można na stałe uzupełnić brakujące uzębienie i zachować wysoka estetykę. Korony są identyczne jak żeby naturalne ale inaczej niż one nie będą ulegać przebarwieniom. Dzięki koronom można dokonać również skutecznie odbudowy zniszczonych zębów odbudowy małych i nierozwiniętych zębów a także poprawy zębów martwych albo przebarwionych. Warto z tych różnych sposobów skorzystać by rzeczywiście można było mówić o skutecznym dbaniu o uzębienie, co jest elementem, na który warto będzie zwracać swoją uwagę.

Socialmedia

Warte uwagi

Co powoduje nieświeży oddech (i jak go...

Nieświeży oddech jest powszechną dolegliwością, ale fakt, że wielu cierpi na tę przypadłość, nie ogranicza jej wpływu na jednostkę.Znany również jako halitoza, nieświeży oddech...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .