Dentyści często zalecają pacjentom codzienne płukanie ust płynem do płukania, aby zachować świeżość jamy ustnej i zabić wszelkie bakterie pozostałe po szczotkowaniu zębów. Metoda wywodząca się z Indii twierdzi jednak, że płukanie ust różnymi rodzajami olejków może osiągnąć to wszystko i jeszcze więcej. Termin ten nosi nazwę "oil pulling". Zanim powiesz "EWWW!" pozwól mi wyjaśnić jak działa ten proces (wtedy możesz swobodnie powiedzieć "EWWW!" jeśli tego chcesz).

Twierdzenia o wyciąganiu oleju

Dr F. Karsch jest głównym zwolennikiem tej techniki, twierdząc, że wyleczyła go ona z artretyzmu i choroby krwi. Pisarz Bharat Savur omawia wyniki badań dr Karscha w artykule zatytułowanym "Oil Gargle a Day..." w The Hindu Business Line:

Pierwszą oznaką poprawy są zęby - stają się twarde i białe, mówi. Inne oznaki uzdrowienia: świeże, zrelaksowane uczucie po przebudzeniu, znikające ciemne plamy pod oczami, nowy apetyt i energia, lepsza pamięć i głęboki sen. Dr Karsch przysięga na płukanie ust olejem na wszystko, od schorzeń narządów, przez choroby skóry, problemy menstruacyjne, paraliż, aż po wszelkie bóle, które znajdują się w ludzkiej anatomii. Możesz [wymachiwać] nawet wtedy, gdy masz gorączkę, mówi, dodając, że wyleczenie choroby trwa od dwóch dni do roku.

Dr Karsch znalazł mikroskopijne organizmy bakteryjne w płynie po tym, jak go wymacał i wypluł, co wskazuje na usunięcie bakterii z organizmu. Nawiasem mówiąc, zdecydowanie ostrzega on przed połykaniem płynu po jego wypłukaniu, ponieważ stał się on "trujący".

Oleje roślinne zawierają kilka ważnych witamin, więc organizm jest w stanie wchłonąć te witaminy bez spożywania oleju tłuszczowego. Zwolennicy oil pulling twierdzą, że różne obszary języka są połączone z różnymi organami. Podobno usunięcie bakterii z języka leczy również te części ciała.

Jak płukać język olejem

W przeciwieństwie do Listerine, 60 sekund płukania nie wystarczy. Proces ten trwa przez około 20 minut. Poniższe instrukcje wyjaśniają, jak prawidłowo płukać:

  • Na pusty żołądek odmierz jedną łyżkę stołową oleju słonecznikowego lub sezamowego. Włóż olej do ust i odchyl głowę do tyłu, aby mógł dotrzeć do tylnych zębów trzonowych (uwaga: nie płucz ani nie pozwól, aby olej wrócił do gardła). Powoli świstaj i ciągnij przez zęby przez co najmniej 10 minut, a najlepiej 15-20. Wypluj go dopiero wtedy, gdy stanie się cienką, białą pianą. Nie połykaj, bo wraz z nią połkniesz niezliczoną ilość pasożytów i bakterii. Dokładnie wypłucz usta wodą.

Zwolennicy twierdzą, że można to robić do trzech razy dziennie, aby uzyskać ostateczny efekt detoksykacji.

Czy wyciąganie oleju jest legalną metodą leczenia?

Wiele osób twierdzi, że działa ona na nich wspaniale, a na forach piszą o tym, że dzięki niej są zdrowsi, a nawet wyleczyli swoje zęby i dziąsła.

Dla mnie jednak rodzi to wiele pytań. Nie, że środki domu nigdy nie działa, ale to ma mało naukowego wsparcia, i wspomina w tym artykule z Kliniki Ziemi, że pogorszone objawy są wskazaniem, że dolegliwość jest leczona.

The Hindu Business Line artykuł zamyka się z:

Podczas gdy nauka musi zbadać to zjawisko, dane anegdotyczne są przekonujące. Poza tym, jest to świetny sposób na ćwiczenie opadających mięśni policzków.

Same anegdoty i brak badań naukowych z pewnością brzmią dla mnie przekonująco. Być może zadziałało to w przypadku niektórych osób, ale jestem ciekawa naukowego aspektu wyciągania oleju. Na razie, myślę, że sobie odpuszczę.

Dowiedz się więcej na: http://stomatologkrakow.net.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Czego można się spodziewać po protezach...

  Czy zastanawiasz się nad wykonaniem protezy zębowej? Z wiekiem utrata zębów nie jest rzadkością, a jednym z rozwiązań tego problemu są protezy zębowe. Nie jest to jednak drobna...

Po prostu STOP!

Implanty dentystyczne

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .