Do gabinetów stomatologicznych przychodzą coraz młodsze osoby, które chcą wybielać zęby. Posiadanie pięknych, śnieżnobiałych zębów jest obecnie nieodzownym elementem szeroko rozumianego dobrego wyglądu. Obserwując obecne potrzeby pacjentów można powiedzieć, że to obecnie norma.

Wygląd zewnętrzny w naszym życiu ma wielką rolę. Osoba, która jest pewna siebie, zadowolona z życia będzie się uśmiechała i zwracała na siebie uwagę. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ważny w życiu człowieka jest uśmiech i jak wiele emocji pozytywnych wywołuje. Biały kolor zębów jest ważny, ponieważ świadczy o atrakcyjności uśmiechu.

Prosty zabieg?

Czy wybielanie to prosty zabieg? Kolor zęba w znacznej mierze wynika z naturalnego odcienia tkanki zębinowej, ale wpływ ma także grubość szkliwa i występujące przebarwienia. Oczywiście przebarwienia mogą mieć różne źródło egzogenne jak przebarwienia z kawy, herbaty czy papierosów, albo engodenne związane z wiekiem, hipoplazją szkliwa, przebarwieniami tetracyklinowymi. Ma to również swoje znaczenie, ponieważ usuniecie przebarwień egzogennych raczej nie sprawia dużego problemu, natomiast usuwanie przebarwień pochodzenia endogennego może być trudne

Przeciwwskazania

Mamy konkretne przeciwwskazania ogólne oraz miejscowe do realizowania zabiegu wybielania zębów. Przede wszystkim w okresie ciąży i karmienia piersią się tego nie robi. Znaczenie ma także wiek pacjenta, ostrożnie należy podejść do zabiegów u nastolatków a poniżej 14 roku życia raczej nie powinno się tego robić. Tu pojawia się problem, bo pacjentów młodocianych, zdeterminowanych chęcią posiadania pięknych zębów jest coraz więcej.

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Również w przypadku osób, które bardzo dużo palą albo nadużywają alkoholu stosowanie takiego preparatu do wybielania nie będzie dobrą decyzja. Bardzo ostrożnie trzeba podchodzić również do osób, które obciążone są alergiami. Jeszcze jedną grubą są przeciwwskazania względne więc osoby z odsłoniętymi szyjkami zębów, z próchnicą pierwotną i wtórną oraz takie mające nieszczelne wypełnienia. W tej grupie po wdrożeniu leczenia przygotowawczego dopiero będzie można podjąć decyzje o wybielaniu. Dlatego tak naprawdę zanim w ogóle podejdzie się do wybielania zębów będzie trzeba bardzo dokładnie analizować sytuację i ocenić czy w danym przypadku można zabieg przeprowadzić, a jeśli będzie decyzja o jego wykonaniu trzeba również przeanalizować jak do tego podejść.

Zwraca się dużą uwagę również na kwestie informacyjne, by przekazać pacjentom informacje na temat możliwych skutków ubocznych takich zabiegów. To kwestie, które mają istotne znaczenie. Jeśli chodzi o kwestie samego zabiegu to obecnie wykorzystywane są różnorakie sposoby na wybielanie. Między innymi dlatego dla konkretnego pacjenta lekarze starają się dopasowywać również odpowiedni zabieg. Można mówić o stosowaniu specjalnych lamp wybielających, w niektórych przypadkach stosuje się również specjalne szyny z żelem wybielającym, które nosi się przez kolejne dwa tygodnie. Profesjonalne metody wybielania są w stanie zagwarantować efekt na kilka lat.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak dentyści i opiekunowie mogą pomóc...

  Demencja jest chorobą powszechnie występującą u osób powyżej 65 roku życia, która powoduje upośledzenie zdolności poznawczych, umiejętności komunikacyjnych oraz zdolności...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .