Przewodnik po bólach głowy - przyczyny i sposoby leczenia

Udostępnij:

Zaktualizowano: 2/19/2020

Pounding. Ciśnienie.

Prawie każdy z nas doświadczył bólu głowy w jakimś momencie życia. Może to być regularne zjawisko i nie możesz się go pozbyć, a może jesteś nowy w tym całym bólu głowy i nie masz pojęcia co robić. Artykuł w serwisie Health.com zatytułowany "Boli Cię głowa? Smart Ways to Deal" oferuje kilka świetnych sugestii dotyczących walki z bólem głowy. Przyjrzymy się kilku rodzajom bólów głowy i kilku potencjalnym rozwiązaniom, które pozwolą ich uniknąć.

Co wywołuje bóle głowy?

Bruksizm

Jeśli konsekwentnie zgrzytasz zębami, zwłaszcza w nocy, może się okazać, że rano budzisz się z bólem głowy. Zgłoś się do stomatologa, aby zapytać o możliwość założenia ochraniacza na zęby lub zastosowania innego leczenia, które ochroni Twoje zęby i głowę.

Hormony

Wahania hormonalne, takie jak spadek estrogenu tuż przed okresem, w czasie ciąży lub menopauzy, mogą powodować bóle głowy. Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jak złagodzić ból. W przeciwnym razie zażyj ibuprofen dzień lub dwa wcześniej.

Stres

Przytłaczająca większość bólów głowy wynika z dobrego, starego stresu. W rzeczywistości, 80% wszystkich migren ma swoje źródło w stresie, który powoduje wahania hormonów adrenaliny i kortyzolu. Jakby tego było mało, stres nie do końca odpręża ciało - napięte mięśnie twarzy i szyi również mogą się do tego przyczynić. Spróbuj poddać się dobremu masażowi lub po prostu od czasu do czasu zatrzymać się, aby zwolnić i odetchnąć. Jeśli środowisko pracy na to pozwala, możesz wykonać kilka podstawowych ćwiczeń rozciągających głowę/szyję.

Bezsenność

Niski poziom hormonu serotoniny może prowadzić do rozszerzenia naczyń krwionośnych w mózgu, aktywując główny nerw biorący udział w migrenach. Stamtąd wynikający stan zapalny i uwalnianie substancji chemicznych może być bolesne. Jedna sugestia z artykułu Health Courage zatytułowanego 5 Ways to Bring Back Your Energy mówi, że jeśli zmagasz się z regularnym zasypianiem, powinieneś spróbować położyć się do łóżka mniej więcej o tej samej porze każdej nocy. To samo dotyczy budzenia się, nawet jeśli jest to w weekend. Taki rytm może pomóc Twojemu organizmowi zorientować się, kiedy należy iść spać. Regularne ćwiczenia fizyczne również mogą zdziałać cuda dla jakości snu.

Pogoda

Wysokie temperatury mogą również wywoływać migreny u niektórych osób, zwłaszcza jeśli są one już podatne na migreny. Zmiany gęstości powietrza (ciśnienia barometrycznego) również mogą powodować ból głowy. Jeśli nie możesz uniknąć upałów (biuro 1Dental znajduje się w Teksasie - rozumiemy...), staraj się unikać wszelkich innych znanych czynników wyzwalających. Miej pod ręką ibuprofen lub coś podobnego na wszelki wypadek.

Zapachy

Jeśli nerwy w Twoim nosie są wrażliwe, możesz odczuwać ból głowy po powąchaniu czegoś nieprzyjemnego lub silnego. Główny nerw związany z migreną ma przedłużenie w nozdrzach, więc niektóre zapachy mogą wywołać ten znajomy ból. Trzymaj się z dala od silnie pachnących środków czyszczących, perfumerii i wszystkiego innego, co może przytłoczyć Twoje nozdrza.

Światło

Niezależnie od tego, czy w miejscu pracy narażony jesteś na ostre oświetlenie jarzeniowe, czy też spędzasz dużo czasu bezpośrednio na słońcu, jasne światło również może być czynnikiem wyzwalającym. Może to być nawet spowodowane zbyt długim wpatrywaniem się w ekran komputera (Czy cierpisz na zespół widzenia komputerowego?). Być może nie będziesz w stanie zmienić swojej sytuacji w pracy, ale jeśli to tylko możliwe, staraj się używać żarówek zamiast świetlówek. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, wieszanie obrazów na ścianach lub wypełnianie surowego, białego pokoju innymi dekoracjami może pomóc zmniejszyć ilość światła odbijającego się w pomieszczeniu.

Jedzenie

Mózg jest bardzo wrażliwy na zmiany poziomu cukru we krwi, więc jeśli pominiesz posiłki, może to wywołać ból głowy. Podobnie, niektóre substancje mogą wahać naczynia krwionośne do zwężenia i rozszerzenia, więc może chcesz ograniczyć żywności z tych substancji, jeśli wydaje się, aby dać bóle głowy. Substancje te obejmują:

    fenyloalanina, aminokwas, można znaleźć w czekoladzie Tyramina, aminokwas, znajduje się w żywności takiej jak dojrzały ser i czerwone wino Azotany są powszechnie spotykane w przetworzonych mięsach, takich jak mięso delikatesowe i hot dogi

Niektóre alergie pokarmowe również mogą powodować bóle głowy. Pij dużo wody i jedz regularnie, aby zrównoważyć poziom cukru we krwi i wyeliminować wszelkie pokarmy, które wydają się powodować bóle głowy.

Zapobieganie bólom głowy

Ból głowy może być niewielką dokuczliwością lub może być wyniszczający. Określenie przyczyny bólu głowy może pomóc ci uniknąć go następnym razem. Wypróbuj poniższe sugestie, gdy następnym razem poczujesz nadchodzący ból głowy - lub po prostu całkowicie unikaj czynników wywołujących. Jeśli masz ciągłe migreny, zgłoś się do lekarza.

Czy boli Cię głowa?

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wizyty u dentysty pomagają wykryć raka jamy...

Rak jamy ustnej jest szóstą najczęściej występującą formą raka w Wielkiej Brytanii, z około 8,300 osobami diagnozowanymi każdego roku. Rak jamy ustnej ma również wysoki wskaźnik...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .