Jest już październik, co oznacza, że Twoje dzieci prawdopodobnie są już podekscytowane Halloween. Kim będą w tym roku? Pomagając im w poszukiwaniach wspaniałego kostiumu, nie pozwól im zapomnieć o tym, jak ważna jest prawidłowa, codzienna pielęgnacja zębów. Oto kilka świetnych filmów, które nie tylko dostarczą Twoim dzieciom wspaniałych pomysłów na kostiumy, ale także zademonstrują im w nich dbałość o zęby:

1. Monsters Inc.

Jeśli oglądałeś film Potwory, Inc. wiesz, jak bardzo motywujący jest Mike Wazowski. Motywuje on nawet Sulleya do mycia zębów! Naszym dzieciom przydałby się taki motywator jak on.

"No dalej, walcz z płytką nazębną! Walcz z płytką nazębną! Straszne potwory nie mają płytki nazębnej!".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. The Lego Movie

To zachęcające, aby wiedzieć, że nawet jeśli jest to naprawdę subtelne, codzienne mycie zębów nadal toruje sobie drogę do filmów, co jest wspaniałe dla dzieci!

3. Despicable Me

Oto dobre przypomnienie dla dzieci i rodziców, że jeśli nie myjesz zębów, to jest to dość oczywiste po samym zapachu twojego oddechu. Upewnij się, że twoje dzieci myją zęby w nocy, zanim pójdą do łóżka.

4. Sam w domu

Czy kiedykolwiek sprawdzałeś, czy Twoja szczoteczka i pasta do zębów są zatwierdzone przez American Dental Association? Kevin McCallister z pewnością zrobił to w Home Alone.

Kevin McCallister: Czy ta szczoteczka do zębów jest zatwierdzona przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystyczne?

Urzędnik: Cóż, nie wiem. Nie jest napisane.

Kevin McCallister: Cóż, czy mógłbyś się dowiedzieć?

Nie pozwólcie swoim dzieciom przegapić tego świątecznego filmu i znaczenia znalezienia właściwej szczoteczki do mycia zębów. Kevin mógł łatwo pominąć swoją regularną rutynę dentystyczną bez rodziców wokół, aby zachęcić go do tego, ale wiedział, jak ważne jest dbanie o zęby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Stuart Mały

Czy pamiętasz tę scenę z filmu Stuart Mały? George i Stuart razem myją zęby. Upewnij się, że szczoteczka do zębów Twoich dzieci ma odpowiedni dla nich rozmiar, aby mogły naprawdę wyczyścić swoje zęby. Nie jestem pewna, czy Stuart był w stanie prawidłowo umyć zęby w tej scenie, ponieważ jego szczoteczka była dla niego o wiele za duża.

6. Finding Nemo

Podczas gdy ta scena może być trochę intensywne dla dzieci, kiedy starasz się podkreślić znaczenie dbania o zęby, ważne jest, aby pokazać, że nie dbanie o zęby może prowadzić do bardziej skomplikowanych procedur, takich jak kanały korzeniowe. Chociaż, wyraźnie kanałowe w tej scenie było bardziej bolesne niż powinno być. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz naszą serię Root Canal Myths.

Wnioski

Zawsze, gdy masz problem z nakłonieniem dzieci do umycia zębów, spróbuj nawiązać do jednej z ich ulubionych postaci, aby je zachęcić. Jeśli to nie zadziała, może kupienie im fajnej szczoteczki do zębów z ich ulubioną postacią pomoże je zmotywować.

Jakie filmy dla dzieci widziałeś, które zawierały jakąś lekcję na temat pielęgnacji zębów? Czy pomogło to Twoim dzieciom?

Socialmedia

Warte uwagi

Jak słońce uszkadza skórę i co można z tym...

W związku z tym, że maj jest tygodniem świadomości na temat słońca, The Dental Surgery uznała za stosowne poinformować o niebezpieczeństwach związanych ze zbyt dużą ilością słońca i...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .