Bóle zębów występują, gdy nerwy wewnątrz zęba są odsłonięte lub podrażnione, powodując łagodny lub silny ból. Istnieje wiele przyczyn bólu zębów, z których najczęstszymi są ubytki, choroby dziąseł i infekcje. Mogą one również wystąpić na skutek luźnych wypełnień, zaburzeń w stawach szczękowych lub pękniętego zęba.

Kiedy pojawia się ból zęba, istnieje wiele rodzajów domowych środków zaradczych, które mogą pomóc ukoić i przynieść tymczasową ulgę, zanim zostanie on zbadany przez dentystę.

Możesz przejąć leki przeciwbólowe - popularne marki to Advil, Panadol i ibuprofen - aby złagodzić ból. Istnieją również leki miejscowe i środki znieczulające, przeznaczone specjalnie do uśmierzania bólu zębów, o które możesz zapytać miejscowego farmaceutę.

Jeśli wolisz bardziej organiczną metodę, możesz spróbować płukania słoną wodą. Możesz być zaskoczony tym, że ta prosta metoda jest w stanie ukoić nawet najbardziej intensywne lub bolesne bóle zębów. Wystarczy rozpuścić kilka łyżeczek soli w wodzie o temperaturze pokojowej i kilkakrotnie przepłukać nią usta. Ból może początkowo być bardzo bolesny, ale z reguły ustępuje po wielokrotnym zastosowaniu płukanki solnej.

Można również spróbować ssać kostkę lodu, aby zdrętwiała, zwłaszcza jeśli ból jest odczuwalny w dziąsłach. Jeśli odczuwasz bóle w szczęce, zastosowanie okładu z lodu w okolicy szczęki może być bardzo skuteczne. W zależności od tego, co jest dla Ciebie kojące, możesz również spróbować gorącego okładu dla szybkiej ulgi. Jeśli jednak wystąpi krwawienie, bardziej wskazane jest zastosowanie zimnego, a nie gorącego kompresu, aby umożliwić szybsze zakrzepy krwi. Należy unikać przyjmowania aspiryny, ponieważ może ona również zwiększyć krwawienie.

Inne domowe środki zaradcze wykorzystują popularne przyprawy i składniki, które można znaleźć w większości kuchni. Na przykład, wysokie stężenie antyoksydantów, które znajdują się w goździkach jest znane, aby wyeliminować bóle zębów, a jednocześnie pomóc w walce z infekcjami bakteryjnymi.

Czosnek posiada właściwości antybiotyczne i przeciwbólowe, które pomagają złagodzić ból zębów. Jeśli potrafisz poradzić sobie ze smakiem, a po nim z nieświeżym oddechem, żucie kilku ząbków czosnku jest uważane za jedno z najlepszych domowych lekarstw na bóle zębów. Możesz również zmieszać proszek czosnkowy ze słoną wodą w pastę, którą nakładasz bezpośrednio na obolałe zęby, aby uzyskać szybką ulgę.

Oczywiście, profilaktyka jest zawsze lepsza niż leczenie. Aby uniknąć bólu i dyskomfortu związanego z bólem zęba, jedyne co musisz zrobić, to podjąć proste, ale regularne środki zapobiegawcze. Zaczyna się ona od wykonywania w domu odpowiednich rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak dwa razy dziennie szczotkowanie zębów i codzienne nitkowanie. Powinieneś przynajmniej raz szczotkować zęby, kiedy się budzisz i ponownie przed snem. Nitkowanie, najlepiej po każdym posiłku, pomaga pozbyć się resztek jedzenia, które utknęły między zębami.

Utrzymanie zdrowej diety jest również niezbędnym elementem profilaktycznej opieki stomatologicznej. Unikanie pokarmów i napojów o wysokiej zawartości cukru znacznie zmniejszy negatywny wpływ bakterii jamy ustnej, które rozwijają się na cukier.

Wreszcie, nie ma substytutu wizyty u dentysty co sześć miesięcy na regularne badanie jamy ustnej i profesjonalne czyszczenie. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że Twoje zęby i dziąsła są pod kontrolą - i wolne od wszelkich bólów.

Socialmedia

Warte uwagi

Alternatywne zastosowania pasty do zębów

  Czy zdarzyło Ci się używać tej samej tubki pasty do zębów przez długi okres czasu, kiedy to po prostu nie chciała się wyczerpać? Pasta do zębów może przejść długą drogę -...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .