Bóle zębów występują, gdy nerwy wewnątrz zęba są odsłonięte lub podrażnione, powodując łagodny lub silny ból. Istnieje wiele przyczyn bólu zębów, z których najczęstszymi są ubytki, choroby dziąseł i infekcje. Mogą one również wystąpić na skutek luźnych wypełnień, zaburzeń w stawach szczękowych lub pękniętego zęba.

Kiedy pojawia się ból zęba, istnieje wiele rodzajów domowych środków zaradczych, które mogą pomóc ukoić i przynieść tymczasową ulgę, zanim zostanie on zbadany przez dentystę.

Możesz przejąć leki przeciwbólowe - popularne marki to Advil, Panadol i ibuprofen - aby złagodzić ból. Istnieją również leki miejscowe i środki znieczulające, przeznaczone specjalnie do uśmierzania bólu zębów, o które możesz zapytać miejscowego farmaceutę.

Jeśli wolisz bardziej organiczną metodę, możesz spróbować płukania słoną wodą. Możesz być zaskoczony tym, że ta prosta metoda jest w stanie ukoić nawet najbardziej intensywne lub bolesne bóle zębów. Wystarczy rozpuścić kilka łyżeczek soli w wodzie o temperaturze pokojowej i kilkakrotnie przepłukać nią usta. Ból może początkowo być bardzo bolesny, ale z reguły ustępuje po wielokrotnym zastosowaniu płukanki solnej.

Można również spróbować ssać kostkę lodu, aby zdrętwiała, zwłaszcza jeśli ból jest odczuwalny w dziąsłach. Jeśli odczuwasz bóle w szczęce, zastosowanie okładu z lodu w okolicy szczęki może być bardzo skuteczne. W zależności od tego, co jest dla Ciebie kojące, możesz również spróbować gorącego okładu dla szybkiej ulgi. Jeśli jednak wystąpi krwawienie, bardziej wskazane jest zastosowanie zimnego, a nie gorącego kompresu, aby umożliwić szybsze zakrzepy krwi. Należy unikać przyjmowania aspiryny, ponieważ może ona również zwiększyć krwawienie.

Inne domowe środki zaradcze wykorzystują popularne przyprawy i składniki, które można znaleźć w większości kuchni. Na przykład, wysokie stężenie antyoksydantów, które znajdują się w goździkach jest znane, aby wyeliminować bóle zębów, a jednocześnie pomóc w walce z infekcjami bakteryjnymi.

Czosnek posiada właściwości antybiotyczne i przeciwbólowe, które pomagają złagodzić ból zębów. Jeśli potrafisz poradzić sobie ze smakiem, a po nim z nieświeżym oddechem, żucie kilku ząbków czosnku jest uważane za jedno z najlepszych domowych lekarstw na bóle zębów. Możesz również zmieszać proszek czosnkowy ze słoną wodą w pastę, którą nakładasz bezpośrednio na obolałe zęby, aby uzyskać szybką ulgę.

Oczywiście, profilaktyka jest zawsze lepsza niż leczenie. Aby uniknąć bólu i dyskomfortu związanego z bólem zęba, jedyne co musisz zrobić, to podjąć proste, ale regularne środki zapobiegawcze. Zaczyna się ona od wykonywania w domu odpowiednich rutynowych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak dwa razy dziennie szczotkowanie zębów i codzienne nitkowanie. Powinieneś przynajmniej raz szczotkować zęby, kiedy się budzisz i ponownie przed snem. Nitkowanie, najlepiej po każdym posiłku, pomaga pozbyć się resztek jedzenia, które utknęły między zębami.

Utrzymanie zdrowej diety jest również niezbędnym elementem profilaktycznej opieki stomatologicznej. Unikanie pokarmów i napojów o wysokiej zawartości cukru znacznie zmniejszy negatywny wpływ bakterii jamy ustnej, które rozwijają się na cukier.

Wreszcie, nie ma substytutu wizyty u dentysty co sześć miesięcy na regularne badanie jamy ustnej i profesjonalne czyszczenie. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że Twoje zęby i dziąsła są pod kontrolą - i wolne od wszelkich bólów.

Socialmedia

Warte uwagi

Na co zwracać uwagę w miesiącach letnich, aby...

  Kiedy myślimy o lecie, myślimy o relaksie, wyrwaniu się z naszych normalnych harmonogramów, próbowaniu nowych rzeczy i podjadaniu przy basenie. Są to niektóre z powodów, dla...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .