Jak słońce uszkadza skórę i co można z tym zrobić

Udostępnij:

W związku z tym, że maj jest tygodniem świadomości na temat słońca, The Dental Surgery uznała za stosowne poinformować o niebezpieczeństwach związanych ze zbyt dużą ilością słońca i o tym, jak sobie pomóc, jeśli cierpisz z powodu uszkodzonej przez słońce skóry.

Nasz związek ze Słońcem jest bardzo dwulicowy. To znaczy dwulicowe, a nie czerwonolicowe.

Często podoba nam się to, jak wyglądamy dzięki słońcu, ale Często podoba nam się to, jak wyglądamy na słońcu w krótkim okresie czasu, ale w dłuższej perspektywie nie lubimy efektów starzenia się skóry, które ono powoduje.

Idea "zdrowej opalenizny" wciąż pokutuje, choć wiemy już, że nie ma czegoś takiego jak zdrowa opalenizna.

Wszystkie zmiany zabarwienia skóry spowodowane działaniem słońca są dla niej szkodliwe.

W rzeczywistości słońce jest prawdopodobnie naszym największym wrogiem w walce o zachowanie młodego wyglądu.

Osoba po 40. roku życia może mieć skórę osoby o dziesięć lat młodszej, jeśli tylko rygorystycznie chroni swoją skórę.

Słońce nie jest twoim przyjacielem

Przyjrzyjmy się niektórym problemom skórnym spowodowanym nadmiernej ekspozycji na słońce i jakie kroki można podjąć, aby złagodzić te problemy. problemy. Jeśli chcesz, możesz przejść do tej części!

Szkodliwe skutki nadmiernej ekspozycji na

słońceRak

skóry

jest oczywiście najbardziej niepokojącym efektem nadmiernej ekspozycji na słońce - jest to jedna z najczęstszych form raka. raka i w 90% przypadków ekspozycja na słońce jest kluczowym czynnikiem pojawienia się nowotworu.

Rak skóry jest, na szczęście, często bardzo uleczalny, jeśli zostanie wcześnie zdiagnozowany. Istnieją trzy główne typy raka skóry, a dwa najczęstsze typy, "nieczerniakowe nowotwory skóry", stanowią około 95% wszystkich przypadków. wszystkich przypadków.

Oczywiste jest, że jeśli masz jakiekolwiek niepokojące znamiona - nowe lub zmienione - albo zmiany lub zgrubienia, należy je należy je zbadać.

Choć rak może być największym powodem do obaw, istnieją istnieją inne zmiany, które nie niosą ze sobą takiego samego ryzyka, ale również mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się.

Zmarszczki

Uszkodzenia wywołane działaniem promieni słonecznych są przyczyną wielu problemów związanych ze starzeniem się skóry. problemów. Promienie UV są odpowiedzialne za 80% przypadków starzenia się skóry. Przyczyniają się one do zwiotczenie skóry, zmarszczki, duże pory, blizny, matowość, przebarwienia i nierównomiernej karnacji.

Elastyczność

Słońce może również powodować elastozę słoneczną, która polega na zniszczenie tkanki elastyny i kolagenu w skórze.

Rozpad tkanki łącznej prowadzi do wielu podstawowych oznak starzenia się skóry. Skóra staje się obwisła, pojawiają się zmarszczki, a także traci swoją wytrzymałość i elastyczność. Ta prowadzi również do tego, że skóra łatwiej się tnie i sinieje, a jej gojenie trwa dłużej. gojenie.

Często uszkodzenia powstają, gdy skóra jest młodsza, ale ich skutki są widoczne dopiero po latach. skutki dla skóry są widoczne dopiero po latach; starzenie się skóry jest często przyspieszone w latach trzydziestych i czterdziestych. i czterdziestym.

Niechroniona ekspozycja na promienie UV - zarówno na czy to na słońcu, czy w solarium (solarium jest jeszcze gorsze, ponieważ promienie docierają (solarium jest jeszcze gorsze, ponieważ promienie docierają głębiej, a szkody są większe) - powoduje uszkodzenia. Co zatem można zrobić, aby zmniejszyć ich skutki?

Jak poprawić wygląd skóry uszkodzonej przez słońceWierzymy

,

że celem zabiegów kosmetycznych (w tym estetyki twarzy) powinno być nadanie skórze naturalnego wyglądu, co pomoże złagodzić i zniwelować niektóre szkodliwe skutki działania promieni słonecznych.

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe

Biorąc pod uwagę, że ekspozycja na słońce powoduje starzenie się skóry, zastrzyki przeciwstarzeniowe zastrzyki są często idealnym zabieg.

Zastrzyki te są delikatnie umieszczane w kluczowych w kluczowych miejscach na twarzy, blokując sygnały z nerwów do nerwów do leżących u ich podłoża mięśni, które prowadzą do powstawania zmarszczek. Poprzez rozluźnienie mięśni twarzy efekt dosłownie usuwa zmarszczki, stres i wiek z twarzy.

Wypełniacze dermalne

Alternatywnie bardziej odpowiednie mogą być wypełniacze skórne. Jak sama nazwa wskazuje, wypełniacze te mogą wypełniać głębokie linie twarzy poprzez delikatne rzeźbienie i wygładzanie od wewnątrz.

Stosowane przez nas wypełniacze są oparte na kwasie hialuronowym, substancji, która substancji, która naturalnie występuje w organizmie i pomaga w tworzeniu kolagenu. kolagenu. To właśnie kwas hialuronowy ulega zmniejszeniu wraz z wiekiem, zwłaszcza w przypadku silnej ekspozycji na słońce. na słońce.

Wiedza o tym, który zabieg jest najlepszy lub jak połączyć oba te zabiegi wymaga prawdziwej wiedzy i dlatego właśnie wybór osoby, której można powierzyć w zakresie estetyki twarzy jest bardzo ważną decyzją.

Noś Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż zastrzyki przeciwzmarszczkowe mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek, ważne jest również, aby przez cały rok nosić ochronę przeciwsłoneczną, która pomoże zapobiec powstawaniu kolejnych linii.

Kate Yeaton, nasz wewnętrzny klinicysta medycyny estetycznej twarzy, zaleca stosowanie filtra SPF 50.

"Osoba używająca kremu z filtrem SPF 15 będzie czerwienić się 15 razy dłużej niż osoba, która nie używa takiego kremu. Filtr SPF 15 chroni przed 93% promieniowania UVB, SPF 30 przed 97%, a SPF 50 przed 98%. Idealnie byłoby, gdyby filtr SPF 50 był noszony codziennie przez cały rok".

Kate Yeaton

Śledź jej konto na Instagramie, gdzie znajdziesz więcej wskazówek.

Skorzystaj z porady specjalisty

Być może dostępne są teraz produkty bez recepty, ale kto chce ufać dostępne, ale kto chciałby powierzyć wygląd swojej twarzy nie spersonalizowanemu, uniwersalnemu podejściu?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest, aby umówić się na konsultację i omówić swoje cele związane z zabiegiem. wystarczającą ilość informacji, aby rozważyć wady i zalety różnych opcji i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Szybkość, z jaką widoczne są rezultaty, jest różna - w przypadku zastrzyków przeciwzmarszczkowych może minąć kilka tygodni, zanim ostateczne rezultaty się utrwalą i będą widoczne, natomiast w przypadku wypełniaczy są one niemal natychmiastowe.

Rezultaty zastrzyków przeciwzmarszczkowych utrzymują się około trzech do pięciu miesięcy, a wypełniaczy skórnych do dziewięciu miesięcy, w zależności od rodzaju podanego wypełniacza. Wybór zabiegów zostanie dostosowany do Ciebie.

Odśwież mój uśmiech

Dlatego w Refresh My Smile oferujemy bezpłatną trzydziestominutową konsultację

, która obejmuje pełną ocenę medyczną i wszystkie niezbędne zdjęcia, aby pomóc zaplanować leczenie.

Nie ma presji, aby przystąpić do leczenia, wręcz przeciwnie - zachęcamy do poświęcenia czasu na rozważenie swoich możliwości i i zadać nam wszelkie pytania.

Lekarz Kate

Nasza lekarka, Kate Yeaton, posiada zaawansowane kwalifikacje w zakresie podawania toksyny botulinowej i wypełniaczy skórnych uzyskane w London School of Facial Aesthetics, a także tytuł magistra historii sztuki z Trinity College w Dublinie. z Trinity College w Dublinie.

To ostatnie wykształcenie zapewniło mu artystyczne podstawy artystyczne niezbędne do osiągnięcia naturalnie wyglądających rezultatów, które są kluczowe dla sukcesu w estetyce twarzy i stomatologii estetycznej - dziedzinach, które wymagają doskonałej twórczego osądu.

Kate jest zaangażowana w zapewnianie przyjaznych, zorientowanych na klienta klientów, a przede wszystkim bezpieczne leczenie. Jej delikatne podejście sprawia, że nerwowych pacjentów i zapewnia im przyjemne doświadczenie.

Zarezerwuj konsultację

Refresh My Style jest częścią renomowanej kliniki stomatologicznej Dental Surgery, wiodącego ośrodka stomatologicznego w Londynie. Zobacz nasze niezależne, pięciogwiazdkowe opinie w Google.

Aby umówić się na bezpłatną konsultację, zadzwoń pod numer 020 3909 1691 lub zarezerwować online tutaj.

Socialmedia

Warte uwagi

Niespodziewane wypadki stomatologiczne:...

  Nawet jeśli nie chcesz myśleć o niespodziewanych urazach lub konieczności skorzystania z leczenia w nagłych wypadkach, ważne jest, abyś był przygotowany na każdą ewentualność...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .