Ogólna opieka nad protezami zębowymi

Jeśli nosisz protezy ruchome jako zamienniki brakujących zębów, powinieneś wiedzieć, że są one zaprojektowane tak, aby dobrze pasowały do Twojej jamy ustnej. Podobnie jak naturalne zęby, należy utrzymywać protezy w czystości i odpowiednio je pielęgnować, aby zapobiec uszkodzeniom lub zakażeniom grzybiczym. Należy jednak również przećwiczyć kilka wskazówek dotyczących konserwacji protez, które są niezbędne do utrzymania aparatu protetycznego w należytym porządku, tak aby w dalszym ciągu odpowiadał on strukturze jamy ustnej, nie chwiejąc się i nie dopasowując się do niej z czasem.

Poniżej znajduje się 5 wskazówek dotyczących prawidłowej pielęgnacji protez zębowych!

Utrzymuj protezy zębowe w stanie mokrym

Materiał bazowy Państwa protezy jest zazwyczaj wykonany z polimetakrylanu metylu (PMMA), który jest wybierany ze względu na jego stabilność w zakresie zmian temperatury i odporność na zużycie. W porównaniu z poliamidem, protezy z PMMA są również mniej podatne na pękanie, a jednocześnie charakteryzują się większą skutecznością żucia i większą siłą zgryzu. Większość protez ruchomych z PMMA została wstępnie zwilżona, ponieważ woda jest włączona do matrycy materiału protezy. Gdy nie są używane, osoby noszące protezy przechowują je w wodzie, aby ich protezy nie wyschły i nie uległy wypaczeniu. Po wyschnięciu i odkształceniu materiału protezy nie będzie on w stanie zachować swojego pierwotnego kształtu. Po utracie wody i pierwotnego kształtu proteza musiałaby zostać wymieniona.

Ostrożne posługiwanie się protezą

Niezależnie od tego, jak dobrze zaprojektowana jest twoja proteza, nie jest ona zbudowana tak, aby wytrzymać nadużycia i nieumiejętność posługiwania się nią. Jeśli proteza ześlizgnie się i spadnie na twardą powierzchnię, to z pewnością może się złamać. Gdy trzeba obchodzić się z protezą, zawsze należy upewnić się, że stoi się nad pełnym zlewem lub nad złożonym ręcznikiem, aby uniknąć upuszczenia protezy na podłogę i jej przypadkowego złamania. Na życzenie klienta nasza praktyka w mieście zapewnia awaryjne naprawy protez, z minimalnymi opóźnieniami i zwrotem tego samego dnia.

Utrzymanie regularnej higieny jamy ustnej (Dental Hygiene)

Za każdym razem, gdy dostaniesz nową protezę, będziesz musiał ćwiczyć regularne czyszczenie, aby zapobiec gromadzeniu się plam i osadów. Dobrym nawykiem jest również płukanie ich po każdym posiłku i oczyszczanie z wszelkich zalegających resztek jedzenia. Przynajmniej raz dziennie należy szczotkować protezę miękkim włosiem, aby usunąć płytkę nazębną i cząstki jedzenia.

Regularnie czyść protezy zębowe za pomocą roztworu.
Protezę można namoczyć w łagodnym roztworze mydła lub płynie do mycia naczyń, aby zabić zarazki, gdy nie ma się urządzenia. Nie należy moczyć jej w gorącej wodzie, ponieważ ekstremalne ciepło może uszkodzić protezę. Niektóre środki chemiczne stosowane w niektórych domowych środkach czyszczących i pastach do zębów również mogą być zbyt ostre lub ścierne dla protezy.

Do usuwania osadów i cząstek można użyć środka do czyszczenia ultradźwiękowego, który wykorzystuje fale dźwiękowe. Koncepcja mini wanny służy do nasączania urządzenia w roztworze czyszczącym, podczas gdy fale dźwiękowe są uwalniane w celu katalizowania procesu czyszczenia. Należy jednak zauważyć, że środek do czyszczenia ultradźwiękowego nie zastępuje codziennego szczotkowania w celu regularnej konserwacji protezy.

Harmonogram regularnych przeglądów

Ważne jest, aby zaplanować regularne wizyty u dentysty nie tylko po to, aby upewnić się, że proteza działa dobrze i jest dobrze naprawiona, ale także po to, aby upewnić się, że nie ma żadnych podstawowych warunków stomatologicznych, które mogłyby zagrozić urządzeniu. Jednocześnie należy zawsze co pół roku otrzymywać profesjonalne czyszczenie od dentysty lub higienistki stomatologicznej, aby oczyścić zęby i dziąsła z osadu bakteryjnego i płytki nazębnej. Nigdy nie można być zbyt ostrożnym przy infekcjach grzybiczych, szczególnie gdy jest się noszącym protezy.

Socialmedia

Warte uwagi

Plany dentystyczne AARP dla seniorów

Podczas Medicare może być pierwszą opcją, która przychodzi do głowy, to nie pomaga w rzeczywistości z większości seniorów dentystycznych potrzeb opieki. Na szczęście, nowe plany...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .