LICÓWKI - sposób na piękne ZĘBY

Udostępnij:

Jedynki, które nie są równe, przebarwienia, szpary między zębami sprawiają, że ludzie nie chcą się uśmiechać. Licówki, czyli małe porcelanowe płatki sprawiają, że będzie można odzyskać pewność siebie. Warto sprawdzić kiedy to rozwiązanie się sprawdza, jak licówki się zakłada i jaki jest tego koszt.

Licówki maja grubość od 0,2 do 1 mm. Maja postać płatka porcelany, który przykleja się na przednią powierzchnię zębów ukrywając w ten sposób defekty estetyczne.

Dla kogo są licówki?

Za pomocą licówek będzie można rozjaśnić ząb i nadać mu piękny kształt oraz barwę, wydłużyć go, poszerzyć czy likwidować szpary między zębami. Używa się ich do drobnej korekty ustawiania zębów jak w przypadku niewielkiego skręcenia czy stłoczenia, szczególnie przy dolnych siekaczach. Cel ten osiąga się przez dobranie odpowiedniej grubości licówek. Nakładki takie jednak nie zastąpią ortodontycznego leczenia. Licówki są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć jaśniejszy kolor zębów ale naturalną barwę, ukryć przebarwienia.

Zakłada się je również w przypadku nieestetycznych bruzd czy niewielkich uszkodzeń zębów, pęknięć, ukruszonych czy startych brzegów, czy też rzucających się w oczy wypełnień przednich zębów. Gdy jednak żeby są bardzo zniszczone stosowane będą korony ceramiczne. Założenie licówek nie będzie możliwe przy dużym zniszczeniu zębów, przy próchnicy, chorobach dziąseł i wadach zgryzu. Nie stosuje się ich także u osób z parafunkcjami zgryzowymi jak zgrzytanie zębów, zaciskanie zębów czy obgryzanie paznokci, ponieważ wtedy łatwo o ich odklejenie.

Licówki porcelanowe

Zalety licówek

Za pomocą licówek będzie można zmienić wygląd pojedynczych zębów albo całych grup. Zwykle będzie się je zakładać na przednie zęby, od trójki do trójki albo od czwórki do czwórki. Na pozostałe stosuje się korony bądź pośrednie formy między licówkami a koronami. Wynika to z faktu, że licówki będą delikatniejsze i obejmują jedynie wargową powierzchnię zęba a nie odpowiadającą za żucie. Z tego powodu założenie ich będzie się wiązało z niewielką ingerencja w twarde tkanki zęba albo z jej brakiem. Licówki pod względem koloru i wrażenia dotykowego będą podobne do naturalnego szkliwa zębów, ale nie będą podatne na ubytki próchnicowe, ścieranie czy przebarwienia. Z ich pomocą można odwzorować fakturę oraz odcienie zęba. Porcelana jest obojętna dla tkanek, wykonanie licówki zapewnia odpowiednią szczelność brzeżną, dzięki temu nie ma miejsca gdzie może się osadzać płytka bakteryjna.

Zakładanie licówek

Wymarzony wygląd zębów można uzyskać po 2-4 wizytach w gabinecie stomatologa. Wszystko będzie zależeć od tego jakie ma się oczekiwania i jak licówki są wykonane, czy gotowe czy robione na zamówienie. Dentysta na początek rozmawia z pacjentem o jego potrzebach i oczekiwaniach, by ustalić jakie rozwiązania będą dla niego odpowiednie. Następnie dopiera się licówki do zębów pacjenta zwracając uwagę oczywiście na ich kolorystykę. W ten sposób usługa stomatologiczna może być dopasowana do pacjenta i tego jakie będzie miał on oczekiwania.

Socialmedia

Warte uwagi

Wskazówki dotyczące wyboru taniego dentysty

Szukasz taniej opieki stomatologicznej u dobrego dentysty? Czy po prostu przeniósł się do nowego obszaru, zakup nowego planu ubezpieczenia, lub nie był do dentysty w jakiś czas, znalezienie...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .