Co robić w ostatnim dniu przed założeniem aparatu ortodontycznego?

Udostępnij:

5 rzeczy do zrobienia w ostatnim dniu przed założeniem aparatu ortodontycznego

Jeśli masz zamiar nosić aparat ortodontyczny, prawdopodobnie jesteś podekscytowany. Po tym wszystkim, oznacza to, że w końcu otrzymasz piękny, prosty uśmiech, którego pragniesz i potrzebujesz. Nie tylko Twoje zęby będą prostsze, ale również będziesz miał lepsze zdrowie jamy ustnej. Jednak, jak w przypadku wszystkiego, co jest dobre dla Ciebie, istnieje kilka "don'ts", które idą wraz z posiadaniem aparatu ortodontycznego.

Faktem jest, że istnieją pewne pokarmy i napoje, które nie współgrają dobrze z aparatem ortodontycznym. W związku z tym, ostatniego dnia przed założeniem aparatu, dobrym pomysłem może być zjedzenie tych produktów i "pozbycie się ich z organizmu". Po założeniu aparatu, jeśli zjesz te produkty, mogą one uszkodzić aparat, powodując ból i dodatkowe godziny spędzone na fotelu ortodontycznym.

W związku z tym ostatni dzień przed założeniem aparatu ortodontycznego to idealny moment na "ostatnie hura" i cieszenie się wszystkimi rzeczami, których nie będziesz mógł robić po założeniu aparatu.

Zjedz kilka potraw, których "nie wolno".

Jeśli zamierzasz jutro założyć aparat ortodontyczny, rozważ przekąszenie niektórych z poniższych pokarmów, ponieważ będziesz musiał ich unikać, gdy aparat zostanie założony. Niektóre pokarmy, których spożywanie warto rozważyć, to m.in:

  • Nasiona i orzechy
  • Twarde cukierki
  • Popcorn
  • Chrupkie pieczywo i bajgle
  • skórka do pizzy
  • Surowe marchewki
  • Szynka wołowa

aparat na zęby

Normalne szczotkowanie i nitkowanie zębów

Po założeniu aparatu ortodontycznego będziesz musiał używać specjalnych narzędzi i technik, aby Twoje zęby pozostały czyste. Używaj nici dentystycznej i szczoteczki do zębów normalnie i ciesz się ostatnim dobrym szczotkowaniem zanim zamki i druty zostaną założone.

Nie martw się, zanim opuścisz gabinet ortodontyczny, pokażą Ci dokładnie, co robić i jak utrzymać zęby w czystości i zdrowiu dzięki aparatom ortodontycznym. Na razie ciesz się kilkoma ostatnimi szczotkowaniami bez zamków i drutów, które będą Ci przeszkadzać.

Zrób zdjęcie "przed".

Będziesz chciał zrobić kilka zdjęć "przed", zanim założysz aparat ortodontyczny. Ostatniego dnia przed założeniem aparatu poświęć kilka chwil na zrobienie zdjęć przed, a może nawet zrób sobie kilka selfies. Zapisz swoje ulubione, a następnie stwórz album lub ramkę "przed i po". Za kilka miesięcy będziesz mógł spojrzeć wstecz na te zdjęcia "przed" i zobaczyć, jak wiele pracy wykonał Twój aparat ortodontyczny.

Robienie zdjęć przed jest pierwszym krokiem w dokumentowaniu Twojej podróży z aparatem ortodontycznym. Ciesz się tym.

Ciesz się swoim dniem

Założenie aparatu ortodontycznego jest ekscytujące, ale może również wywoływać niepokój u niektórych osób. Najlepszym sposobem na złagodzenie tych uczuć jest poświęcenie trochę czasu na cieszenie się dniem. Zaplanuj zabawny dzień z przyjaciółmi lub wybierz się do kina. Aparat ortodontyczny może być założony na rok lub dłużej i choć może się to wydawać długim okresem czasu, minie on zanim się zorientujesz, ale poświęć trochę czasu, aby cieszyć się sobą przed założeniem aparatu. Dzięki nowym technikom i technologii, aparaty ortodontyczne są praktycznie bezbolesne, ale będziesz mieć sporadyczny dyskomfort, zwłaszcza po dostosowaniu aparatu. Twój ortodonta omówi wszystko na temat aparatów, kiedy są one stosowane, więc nie musisz się o to martwić teraz, po prostu odpręż się i zrelaksuj.

Wyobraź sobie swój piękny, zdrowy, prosty uśmiech

Ostatnią rzeczą, którą należy zrobić w ostatnim dniu przed założeniem aparatu ortodontycznego jest wyobrażenie sobie, jak zdrowe będą Twoje usta i jak piękny będzie Twój uśmiech po zdjęciu aparatu. Po całym procesie noszenia aparatu ortodontycznego, będziesz miał idealnie wyrównany uśmiech, którego zawsze pragnąłeś.

Dowiedz się więcej na stronie: http://zdrowyzab.eu/

Socialmedia

Warte uwagi

Jak prawidłowo wyczyścić swój Retainer, aby...

Po zainwestowaniu pieniędzy, a często także lat życia w aparat ortodontyczny, ortodonta może zalecić noszenie aparatu retencyjnego, aby uchronić zęby przed przesunięciem.Jednak retainery...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .