Stomatologia estetyczna to odłam stomatologii, który zajmuje się wyglądem zębów. Stomatolog estetyczny pomaga oceniać wygląd zgryzu i dopasować rozwiązania, które sprawią, że będzie można przywrócić ładny oraz naturalny wygląd. Piękny uśmiech jest w społeczeństwie pożądany. Niektóre osoby mimo rzetelnego dbania o zęby mogą jednak mieć problem z ich wyglądem. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Co to jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dział stomatologii, który ma wpływać na poprawę wyglądu zębów. Lekarz stomatolog estetyczny pomaga oceniać jakie jest zaburzenie estetyki oraz proponuje odpowiednie rozwiązania, by ten problem jakoś dało się pokonać. To dziedzina medycyny, która umożliwia przywrócenie pięknego uśmiechu.

Dla kogo jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest przeznaczona dla osób, które maja problem z wyglądem własnych zębów. Może być to wynik brzydkiego kształtu czy zabarwieniem. Likwidowanie przebarwień czy wybielanie są jednymi z rozwiązań proponowanych przez te dziedzinę dentystyki.

Estetyczna stomatologia – zabiegi najczęściej wykonywane

Stomatologia estetyczna ma do zaoferowania wiele różnych zabiegów, dzięki którym polepszyć można wygląd zębów. Do tych najczęściej wybieranych zalicza się piaskowanie, wybielanie oraz licówki.

Piaskowanie dentystyczne

Wybielanie zębów z pomocą lampy Beyond to zabieg, który trwa około 30 minut. Polega na nakładaniu na zęby specjalnego preparatu i podświetlaniu go lampą. Światło powoduje aktywowanie składników pasty i szybkie wybielanie zębów. Efekty utrzymują się do 3 lat. Zabieg ten jest dość drogi kosztuje bowiem około 1000 złotych.

Wybielanie nakładkowe zajmuje od 2 do 4 tygodni, który przeprowadza się w domu. Stomatolog estetyczny przygotowuje specjalną nakładkę, pobierając wcześniej odcisk zgryzu i w tej nakładce umieszcza żel wybielający. Preparat ten dobiera lekarz w zależności od potrzeb klienta i wrażliwości jego dziąseł. Przed rozpoczęciem wybielania trzeba usunąć wszelkie ubytki. Taki sposób wybielania kosztuje około 700 złotych.

Możliwe będzie wybielanie martwych zębów a wiec takich, do których składniki odżywcze już nie docierają i to prowadzi do ich ciemnienia. Stomatologia estetyczna umożliwia także wybielenie tylko jednego zęba co kosztuje około 100 złotych.

Licówki to cienkie płatki z kompozytu albo porcelany, które naklejane są na ząb, który źle wygląda. Wykorzystuje się je w przypadku brzydkiego kształtu, złamania czy trwałych przebarwień zęba. Licówki porcelanowe kosztują około 1000 złotych zaś kompozytowe około 300 złotych.

Piaskowanie polega na wyrzuceniu drobinek piasku dentystycznego z dużym ciśnieniem na żeby. Umożliwia to usuwanie kamieni i większości powierzchownych przebarwień. Następnie żeby sa polerowane i dzięki temu staja się gładkie i mniej podatne na osadzanie się różnorakich substancji. Taki zabieg będzie polecany dorosłym osobom 1-2 razy w roku. Dzięki temu zęby będą ladniej się prezentować, będzie można utrzymać je również przez dłuższy okres czasu w dobrym stanie.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wizyta u dentysty może uratować Ci życie

  Może to zabrzmieć szalenie, ale Twój dentysta może być pierwszą osobą, która poinformuje Cię o poważnym problemie zdrowotnym, który możesz mieć. Dlaczego tak jest? Tak się...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .