5 wskazówek dotyczących powrotu do szkoły z aparatem ortodontycznym

Udostępnij:

Powrót do szkoły to ekscytujący czas dla większości dzieci. Może to być jednak stresujący czas dla uczniów, którzy niedawno otrzymali aparat ortodontyczny. Oprócz zastanawiania się, co inni uczniowie będą o nich myśleć i mówić, uczniowie wracający do szkoły z aparatami ortodontycznymi muszą również wprowadzić kilka istotnych zmian do swojej codziennej rutyny. Podczas gdy w domu te codzienne zmiany mogą wydawać się niewielkie, w szkole mogą być przytłaczające, zwłaszcza w pierwszych dniach po powrocie.

Powrót do szkoły z aparatem ortodontycznym - 5 wskazówek

Poniżej przedstawiamy kilka szybkich wskazówek, które pomogą dzieciom wrócić do szkoły z aparatem ortodontycznym, bez całego stresu.

Trzymaj zestaw do pielęgnacji aparatu ortodontycznego w plecaku

Spakowanie zestawu do pielęgnacji aparatu ortodontycznego i przyniesienie go do szkoły jest bardzo zalecane, szczególnie dla dzieci, które dopiero zaczynają nosić aparat ortodontyczny. Zestaw do pielęgnacji aparatu pomoże Twojemu dziecku przygotować się na najbardziej przerażające sytuacje, które mogą się wiązać z noszeniem aparatu ortodontycznego.

Warto rozważyć włączenie następujących elementów do zestawu do pielęgnacji aparatu ortodontycznego:

  • Szczoteczka do zębów
  • Pasta do zębów
  • Nić dentystyczna
  • Wosk dentystyczny
  • Balsam do ust

Szczoteczka do zębów, pasta i nić dentystyczna przydadzą się, zwłaszcza po obiedzie. Aparaty ortodontyczne mają tendencję do zbierania jedzenia, więc ważne jest, aby dziecko miało czas na szczotkowanie i nitkowanie zębów po obiedzie.

Jeśli zamki na zębach zaczynają podrażniać wargi, dziąsła lub policzki, nałożenie niewielkiej ilości wosku dentystycznego na problematyczne miejsce może pomóc zmniejszyć podrażnienia. Balsam do ust pomoże na suche i podrażnione usta, które mogą być spowodowane przez aparat ortodontyczny.

Noś przy sobie butelkę z wodą i dbaj o nawodnienie organizmu

Wracając do szkoły z aparatem ortodontycznym, nie zapomnij o butelce z wodą. Utrzymywanie nawodnienia jest bardzo dobre dla ogólnego zdrowia Twojego dziecka, ale picie dużej ilości wody pomoże również usunąć cząsteczki jedzenia z zębów i aparatu ortodontycznego. Picie dużej ilości wody pomoże również dziecku trzymać się z dala od picia sody i innych słodkich napojów, które mogą zabarwić zęby. Zabarwienie zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego może skutkować białymi plamami na zamkach po zdjęciu aparatu.

dentysta

Jeśli Twoje dziecko od czasu do czasu pije napoje gazowane lub inne słodkie napoje, warto, aby używało słomki, aby utrzymać napoje gazowane jak najdalej od zębów. Przypomnij mu również, aby nie mieszało napoju gazowanego między policzkami przed połknięciem. Wiemy, że saturacja może być przyjemna dla policzków, ale najlepszą praktyką jest trzymanie tych słodkich płynów jak najdalej od zębów, zwłaszcza z aparatem ortodontycznym.

Uważaj na to, co jesz

Ortodonci instruują swoich pacjentów, aby unikali pewnych rodzajów żywności. Na przykład, najlepiej jest trzymać się z dala od twardych, lepkich, kleistych i chrupiących pokarmów, ponieważ mogą one złamać lub uszkodzić druty i zamki aparatu ortodontycznego.

Pokusa jedzenia słodyczy lub żucia gumy jest jeszcze większa w szkole. Jednym z powszechnych zaleceń jest zapakowanie jogurtu, sosu jabłkowego lub innych miękkich, słodkich produktów, aby zaspokoić głód cukru.

Kiedy dzieci wracają do szkoły z aparatem ortodontycznym, zaleca się, aby wyrobiły sobie nawyk pakowania lunchu. Spakowanie lunchu to najlepszy sposób, aby upewnić się, że wszystkie opcje żywnościowe są przyjazne dla aparatu ortodontycznego. Ponieważ z aparatem ortodontycznym łatwiej jest jeść i żuć, gdy jedzenie jest pocięte na kawałki. Wgryzanie się w kanapki, na przykład, może spowodować, że duże ilości chleba, majonezu, sera i mięsa utkną w przednim aparacie ortodontycznym. Krojenie jedzenia na kawałki pozwoli zaoszczędzić czas na szczotkowanie i nitkowanie zębów w szkole, a przygotowywanie jedzenia przed szkołą sprawi, że rzeczywiście zostanie ono zrobione.

Miej w pobliżu lusterko

Jedzenie z aparatem ortodontycznym może być kłopotliwe. Cząsteczki mogą łatwo dostać się między zęby a aparat. Dla nastolatka może to być dość kłopotliwe. Wyobraź sobie, że rozmawiasz z kolegami z klasy i uśmiechasz się do nich, nie wiedząc, że między Twoimi zębami tkwi duży kawałek jedzenia, machając na przywitanie każdemu, z kim rozmawiasz.

Co gorsza, zazwyczaj ludzie nie mówią komuś, że coś utknęło im w zębach. Dziecko może przejść cały dzień nie wiedząc, że w jego zębach jest kanapka. Tego zakłopotania można łatwo uniknąć, nosząc przy sobie małe lusterko lub umieszczając je w szafce, aby kilka razy dziennie móc szybko sprawdzić, czy nie utknęło w nich jedzenie.

Miej pod ręką ochraniacz na zęby

Noszenie aparatu ortodontycznego podczas zajęć gimnastycznych zwiększa ryzyko doznania kontuzji. Jeden rzut piłką do kosza w twarz osoby z aparatem ortodontycznym może spowodować poważne uszkodzenia policzków i dziąseł. Najlepszym sposobem na zapobieganie urazom i zapewnienie właściwego stanu zdrowia jamy ustnej jest zabranie ze sobą na zajęcia z gimnastyki ochraniacza na zęby. Istnieją specjalne ochraniacze na zęby przeznaczone specjalnie do noszenia z aparatem ortodontycznym, które mogą uchronić dzieci przed dużym bólem.

Oto one. 5 szybkich wskazówek, jak wrócić do szkoły z aparatem ortodontycznym. Dzięki tym wskazówkom, każde dziecko może wrócić do szkoły wiedząc, że aparat ortodontyczny nie będzie miał negatywnego wpływu na jego uśmiech i pewność siebie.

Socialmedia

Warte uwagi

Stomatologia estetyczna, czyli jak przywrócić...

Każdy marzy, by mieć piękny uśmiech, niestety zaniedbanie w zakresie pielęgnacji i higieny jamy ustnej a także predyspozycje genetyczne sprawiają, że zęby szybko będą się psuć, może...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .