Od jak dawna chciałeś rzucić palenie? Teraz możesz mieć na to szansę.

Trwa właśnie Stoptober i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, jest to świetna okazja, by spróbować rzucić nałóg raz na zawsze. Pomysł jest taki, że jeśli uda ci się rzucić palenie na 28 dni, masz naprawdę duże szanse, by zerwać z nałogiem na dobre. A jeśli nie, to przynajmniej dasz swoim płucom bardzo potrzebny oddech (gra słów zamierzona).

Być może jesteś przyzwyczajony do tego, że Twoi przyjaciele, rodzina i lekarz namawiają Cię do rzucenia palenia - wiesz już, że jest to szkodliwe dla Twojego zdrowia - ale dlaczego Twój gabinet stomatologiczny miałby wskoczyć do tego wagonu? Cóż, nie powinno być niespodzianką, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej i zębów. Oto jak:

  • Palenie powoduje zwiększone ryzyko zachorowania na raka warg, języka, gardła, skrzynki głosowej i przełyku. Ponad 93% nowotworów jamy ustno-gardłowej jest spowodowanych paleniem.
  • Palacze dłużej dochodzą do siebie po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, w tym ekstrakcji, a podczas leczenia mogą spowodować suchy zębodół.
  • Palenie może powodować i zaostrzać choroby dziąseł, co w ostateczności prowadzi do utraty zębów.
  • Palenie jest główną przyczyną nieświeżego oddechu.
  • Powoduje zażółcenie zębów! Plamy z nikotyny i substancji smolistych wymagają specjalnych narzędzi, które mogą być usunięte tylko przez higienistkę stomatologiczną. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej.

Jak więc przestać?

Wiemy, że rzucenie palenia to jedna z tych rzeczy, o których łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dlatego zalecamy, abyś potraktował Stoptober jako jeden dzień na raz. Pamiętaj, że każda redukcja palenia będzie korzystna dla Twojego zdrowia. Oto kilka wskazówek i motywacji, które pomogą Ci zacząć:

  • Istnieje wiele sposobów uzyskania wsparcia, pobierz aplikację Stoptober Smokefree z iTunes lub Google Play lub zapisz się, aby otrzymać wsparcie sms-em, wysyłając TIPS na numer 63818.
  • Zaczniesz zauważać różnicę niemal natychmiast - już po dwóch dniach poprawi się Twój węch i smak, a także Twój oddech!
  • Zaoszczędzisz pieniądze - właściwie dlaczego nie zacząć już teraz planować, co zrobisz z pieniędzmi, których nie wydasz na papierosy?
  • Zrobisz wrażenie na swoich przyjaciołach i rodzinie, a być może zainspirujesz niektórych z nich do rzucenia palenia.
  • Twój dentysta i/lub higienistka stomatologiczna z przyjemnością Ci pomogą. Po zakończeniu miesiąca można również pomyśleć o wypolerowaniu zębów metodą AirFlow!

W The Dental Surgery cieszymy się, że możesz zerwać z nałogiem i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Ci pomóc. Oferujemy również wizyty u higienistki stomatologicznej i kosmetyczne zabiegi stomat ologiczne, które pomogą zniwelować szkody wyrządzone przez lata palenia. Gotowy, by spróbować życia bez dymu? Zadzwoń do nas już dziś pod numer 020 7680 1800.

Socialmedia

Warte uwagi

Przyczyny wrażliwych zębów

Czy przeklinasz, gdy zęby mają kontakt z gorącą lub zimną żywnością i napojami? Jeśli tak, możesz mieć wrażliwe zęby. Jest wiele rzeczy, które mogą powodować nadwrażliwość...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .