W czerwcu 2015 roku jeden z naszych dentystów, Ben Molyneux, dołączył do programu wolontariatu dentystycznego Bridge2Aid (DVP), aby pomóc ludziom cierpiącym na wyniszczający ból zębów w krajach rozwijających się. W ciągu dwóch tygodni, kiedy zespół sześciu dentystów i czterech pielęgniarek stacjonował w Afryce Wschodniej, leczył ponad 1000 pacjentów i ekstrahował ponad 1200 zainfekowanych zębów.

Zainspirowana jego podróżą nasza pielęgniarka dentystyczna, Khirstie Fletcher, dołączy do tego programu we wrześniu 2017 roku. Ma ona nadzieję podzielić się swoją wiedzą z pracownikami służby zdrowia w Tanzanii, aby mogli oni nadal zapewniać bezpieczną pomoc stomatologiczną ludziom w swoich społecznościach.

Spędziliśmy trochę czasu na rozmowie z Benem, aby dowiedzieć się, czego Khirstie może się spodziewać po tym doświadczeniu.

Dlaczego zdecydowałeś się na wolontariat w Bridge2Aid?

"W przeszłości kontaktowałem się z różnymi organizacjami charytatywnymi, w tym z organizacjami działającymi w branży stomatologicznej. Bridge2Aid wyróżnia się postępowym i zrównoważonym podejściem do swojego programu. Przede wszystkim ma on na celu nauczenie podstawowych zasad bezpiecznego leczenia stomatologicznego w warunkach afrykańskiej wsi. Drugim etapem programu jest stworzenie lokalnych zespołów nauczycielskich i umożliwienie im rozwoju w ramach społeczności lokalnej. Wydaje się, że jest to rozsądne i trwałe podejście".

Jak byłeś w stanie poświęcić swój czas?

"Nie mogłabym tego zrobić bez wsparcia ze strony mojego zespołu. Moi praktycy i partnerzy z życzliwością przyjęli na siebie ciężar pracy podczas mojej nieobecności".

Jak to było pracować z zespołem, którego nigdy wcześniej nie spotkałeś?

"Niesamowite, wspaniałe doświadczenie, które zostanie ze mną na zawsze".

Czego się od nich nauczyłeś?

"O wiele więcej, niż się spodziewałem. Poznałam najbardziej inspirujących profesjonalistów i bezinteresowne osoby, jakie kiedykolwiek spotkałam. Nauczyłem się też radości z leczenia i nauczania ludzi, którzy chcą się uczyć i poprawiać sytuację w swoich społecznościach."

Co zawierał typowy dzień?

"Śniadanie o świcie, a potem wyboista droga do centrum medycznego. Na początku mieliśmy wykłady i dyskusje, a następnie zajmowaliśmy się opieką i leczeniem wielu pacjentów. Często było wielu pacjentów do leczenia, więc stopniowo wykształcił się wydajny system."

Jak wykorzystywano Twoje szczególne umiejętności?

"Myślę, że najważniejszą rzeczą jest nauczenie techniki podstawowych ekstrakcji i przeprowadzanie ich w dużej ilości. W ciągu 2 tygodni szkolenia usunęliśmy ponad 1000 zębów!".

Co było najbardziej satysfakcjonującym momentem tego doświadczenia?

"To zbiorowe uczucie, jakie powstaje w zespole 10 obcych sobie osób, które pracują razem, aby wesprzeć szczytny cel - to porywające uczucie".

Brałeś udział w wielu akcjach fundraisingowych i uświadamiających, co sprawiło, że to doświadczenie było wyjątkowe i szczególne?

"Afryka jest wyjątkowa, a możliwość odwiedzenia tego regionu w określonym celu daje prawdziwe i zdecydowanie pozytywne doświadczenie, znacznie przewyższające to, które można przeżyć na wakacjach czy safari.

Jak to doświadczenie wpłynęło na Twoją przyszłość?

"Program Bridge2Aid ma na celu przeniesienie się do innego regionu i rozszerzenie działalności na inne obszary potrzeb, gdy osiągnie poziom samowystarczalnego szkolenia na obszarze objętym projektem. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią ich przyszłych projektów i w miarę możliwości będę włączać do swojej kariery częste wyjazdy i zbiórki pieniędzy."

Jakie było największe wyzwanie, którego doświadczyłeś podczas tej podróży?

"Zmaganie się z rozstrojonym brzuszkiem, w obcym miejscu, wśród obcych ludzi!".

Jaką radę masz dla Khirstie?

"Zaangażuj się, rozmawiaj z jak największą liczbą miejscowych, naucz się kilku słów w suahili, żeby przełamać lody i weź piłkę nożną, żeby pokopać z dziećmi po wizycie w klinice, pokochają cię!".

W ramach praktyki pomagamy Khirstie zebrać fundusze na jej wyjazd do Tanzanii we wrześniu (pokrywając koszty przelotu, zakwaterowania i podróży po wiosce). Pieniądze zebrane powyżej kwoty docelowej zostaną przekazane bezpośrednio do Bridge2Aid w celu wsparcia pracy, którą wykonują.

Aby uzyskać więcej informacji lub wpłacić darowiznę, odwiedź jej stronę zbiórki pieniędzy tutaj.

O Bridge2Aid

Bridge2Aid zajmuje się przyczynami ubóstwa w najbiedniejszych społecznościach rozwijającego się świata. W tym celu wzmacniają lokalne systemy opieki zdrowotnej, a w szczególności szkolą pracowników miejscowej służby zdrowia w zakresie leczenia stomatologicznego w nagłych przypadkach.

Aby dowiedzieć się więcej o ich pracy i o tym, jak można się w nią zaangażować, odwiedź ich stronę internetową.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak prawidłowo wyczyścić swój Retainer, aby...

Po zainwestowaniu pieniędzy, a często także lat życia w aparat ortodontyczny, ortodonta może zalecić noszenie aparatu retencyjnego, aby uchronić zęby przed przesunięciem.Jednak retainery...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .