Miesiąc Świadomości Raka Jamy Ustnej: idealny czas, aby zapoznać się z zasobami wiedzy na ten temat

Udostępnij:

American Cancer Society szacuje, że w tym roku będzie 51 540 nowych przypadków raka jamy ustnej i ustno-gardła oraz 10 030 zgonów z powodu tej choroby. ADA zwraca uwagę na tę chorobę na wiele sposobów, przede wszystkim współpracując z Krajowym Stołem Szczepień przeciwko HPV, organizacją założoną przez American Cancer Society oraz Centers for Disease Control & Prevention, której celem jest zmniejszenie liczby nowotworów i zmian przedrakowych szyjki macicy związanych z HPV, a także skutków nienowotworowych. Dzięki naszej współpracy mamy przyjemność podzielić się niniejszym przewodnikiem, który podkreśla pięć konkretnych działań, jakie Twoja praktyka może podjąć, aby pomóc w zmniejszeniu liczby zakażeń HPV.

Ponieważ obchodzimy Miesiąc Świadomości Raka Jamy Ustnej, ważne jest, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy na bieżąco z najnowszymi dostępnymi informacjami. Stowarzyszenie opublikowało swoje wytyczne dotyczące raka jamy ustnej w zeszłym roku i jeśli jeszcze nie miałeś okazji się z nimi zapoznać, zrób to dzisiaj. Zawierają one wskazówki dla stomatologów, jak sprawdzać zmiany chorobowe, jak identyfikować potencjalnie złośliwe zaburzenia (PMD) i jak postępować w odpowiednich sytuacjach klinicznych.

Oprócz wytycznych, ADA przygotowało przewodnik po gabinecie, który pomoże Ci zapoznać się z zaleceniami wytycznych, a także film instru ktażowy, który pokazuje, jak wykonać każdy etap konwencjonalnego badania wzrokowego i dotykowego u pacjenta.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś podejrzaną zmianę podczas badania pacjenta? Znajduje się tam również artykuł "Dla Pacjenta", odpowiadający na najczęściej zadawane pytania dotyczące raka jamy ustnej oraz jego oznak i objawów. Możesz również skierować pacjentów na stronę ADA poświęconą rakowi jamy ustnej. Rozważ możliwość umieszczenia w swoim gabinecie broszur na temat nowotworów jamy ustnej i gardła.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat raka jamy ustnej? Koniecznie zapoznaj się z kursami dotyczącymi raka jamy ustnej na ADA 2018 i zarejestruj się już dziś na spotkanie.

Na koniec warto pamiętać, że może to być bardzo trudna choroba dla pacjentów.

Socialmedia

Warte uwagi

Olej sezamowy: Nowy płyn do płukania ust?

  Dentyści często zalecają pacjentom codzienne płukanie ust płynem do płukania, aby zachować świeżość jamy ustnej i zabić wszelkie bakterie pozostałe po szczotkowaniu zębów...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .