Jak wybrać odpowiednią dla siebie pastę do zębów?

Udostępnij:

Pytania, które należy zadać wcześniej

Kiedy schodzisz do korytarza z produktami dentystycznymi w supermarkecie, jak zwykle wybierasz pastę do zębów dla siebie i swojej rodziny? Czy wybierasz pastę do zębów na podstawie znajomości marki, czy po prostu wybierasz tę, która jest w sprzedaży? Przeglądając rzędy towarów na półkach, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz.

Tak jak nie ma dwóch takich samych pacjentów, tak i Ty z pewnością powinieneś być bardziej wymagający co do rodzaju pasty do zębów, która jest najbardziej odpowiednia dla każdej osoby w Twojej rodzinie. Na przykład, jeśli wybierasz pastę do zębów dla malucha, dobrym pomysłem może być poszukiwanie czegoś, co zawiera fluor i nie zawiera ostrych środków ściernych ani cukru.

Wybór właściwej pasty do zębów dla dorosłych

Jeśli szukasz pasty do zębów dla dorosłych, oto niektóre z głównych kategorii pasty do zębów, które mogą pomóc w udoskonaleniu Twoich poszukiwań, aby uzyskać odpowiedni produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wrażliwe pasty do zębów
Jeśli Twoje zęby są wrażliwe w kontakcie z gorącą i zimną żywnością oraz napojami, możesz spróbować pasty znieczulającej do zębów. Zewnętrzna warstwa twoich zębów, zwana szkliwem, chroni je przed nadwrażliwością. Gdy warstwa szkliwa ulega erozji, odsłania ona wewnętrzne części zębów, powodując ich nadwrażliwość. Pasta do zębów znieczulająca zawiera aktywne składniki - takie jak azotan potasu, fluorek potasu i chlorek strontu - które pomagają zablokować sygnały bólowe, zatrzymując mikroskopijne tunele w zębach, które przechodzą do nerwu.1 Pomoże to zdrętwieć wrażliwość, a jednocześnie przyniesie ulgę.

Pasta do zębów wybielająca

Kiedy masz przebarwienia, które przylegają do powierzchni Twoich zębów, są one znane jako przebarwienia zewnętrzne. Tego typu przebarwienia gromadzą się zazwyczaj w wyniku kontaktu z żywnością i napojami powodującymi przebarwienia, na które narażamy zęby. Innymi sprawcami przebarwień zewnętrznych są czerwone wino, kawa i tytoń. Są to te rodzaje przebarwień, które wybielająca pasta do zębów może być w stanie usunąć.

W przeciwieństwie do profesjonalnego zabiegu wybielania zębów metodą Zoom, który jest wykonywany przez dentystę, wybielająca pasta do zębów nie jest w stanie usunąć niczego poza przebarwieniami powierzchniowymi. Zamiast wybielacza (nadtlenek wodoru) - który jest bardzo skutecznym środkiem wybielającym stosowanym w profesjonalnych zabiegach wybielania - wybielająca pasta do zębów zawiera substancje chemiczne takie jak niebieski kowarynka, które pomagają rozbić lub rozpuścić przebarwienia.2 W zależności od składników pasty do zębów i stopnia odbarwienia, wybielanie pasty do zębów może trwać od 2 do 6 tygodni, aby zęby wyglądały na bielsze.2

Naturalna Ziołowa Pasta do Zębów

Zwykła pasta do zębów może zawierać ostre materiały ścierne i środki chemiczne. Codzienni konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego faktu i badają również składniki zawarte w pastach do zębów. Wśród składników uważanych za toksyczne dla niektórych są glikol propylenowy i laurylosiarczan sodu (SLS). Jeśli chcesz uniknąć komercyjnej pasty do zębów, możesz spróbować naturalnej ziołowej pasty do zębów, która zawiera naturalne ekstrakty do zwalczania bakterii i nieświeżego oddechu.

Socialmedia

Warte uwagi

5 sygnałów, że możesz potrzebować aparatu...

Gdy nie są odpowiednio traktowane problemy ortodontyczne mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej, dlatego też umieściliśmy ten krótki raport razem. Bardzo ważne jest, aby umieć...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .