Wskazówki dotyczące utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych

Udostępnij:

W 2015 roku, Health and Wellness Survey, który ankietował 2,122 dentystów, małżonków i członków rodziny, zgodnie z Center for Professional Success. Badanie ujawniło, że 9,7 procent zostało zdiagnozowanych zaburzeń odżywiania. U 2 procent zdiagnozowano bulimię, u 5,2 procent kompulsywne objadanie się, a u 2,5 procent anoreksję.

Zaburzenia odżywiania wpływają na fizyczny, emocjonalny i duchowy dobrostan danej osoby. Szacuje się, że 20 milionów kobiet i 10 milionów mężczyzn cierpi z powodu poważnych zaburzeń odżywiania w ciągu swojego życia. Według National Health and Nutrition Examination Survey, prawie 70 procent Amerykanów ma nadwagę lub jest otyłych. Jak radzisz sobie ze stresem i nawykami żywieniowymi może mieć wpływ na zdrowe życie, zwłaszcza na zdrowe zarządzanie wagą.

Oto wskazówki dotyczące rozwoju i utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych.

Wskazówki obejmują:

  • Zdrowe odżywianie zaczyna się w domu od zbilansowanego śniadania. Akademia Żywienia i Dietetyki zaleca spożywanie śniadania składającego się z pełnego ziarna, chudego białka, owoców i warzyw.
  • Spakuj lunch i bądź przygotowany na to, że będziesz jeść zdrowiej i zaoszczędzisz pieniądze unikając restauracji typu fast food.
  • Jeśli musisz jeść na mieście, zrób wcześniej rozeznanie i znajdź restaurację, która oferuje zdrowe opcje posiłków.
  • Zdrowa przekąska w połowie poranka i po południu to dobra rzecz.
  • Unikaj bezmyślnego jedzenia przy biurku lub między pacjentami.
  • Pamiętaj o kontroli porcji.
  • Czytaj etykiety na produktach spożywczych - etykiety żywieniowe są kluczem do dokonywania mądrzejszych i zdrowszych wyborów żywieniowych.

Możesz również pobrać arkusz zasobów, który omawia różne zaburzenia odżywiania i objawy wraz z informacjami dotyczącymi poszukiwania pomocy.

Kiedy zaczynasz zauważać, że nawyki żywieniowe mają wpływ na twoje życie, szczęście i zdolność koncentracji, ważne jest, abyś porozmawiał z kimś o tym, co przeżywasz.

Socialmedia

Warte uwagi

Na co zwracać uwagę w miesiącach letnich, aby...

  Kiedy myślimy o lecie, myślimy o relaksie, wyrwaniu się z naszych normalnych harmonogramów, próbowaniu nowych rzeczy i podjadaniu przy basenie. Są to niektóre z powodów, dla...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .