Skończyła się szkoła i wkrótce Twoje dzieci nie będą miały nic do roboty. Zamiast pozwalać im na oglądanie telewizji lub granie w gry wideo przez całe lato, dlaczego nie promować zdrowszego stylu życia? Ograniczenie czasu spędzanego przez dzieci przed telewizorem i zachęcanie ich do aktywności fizycznej jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu. Oto lista pomysłów na kreatywne, niedrogie i zdrowe letnie zajęcia dla dzieci, które pomogą im utrzymać zajęcie przez całe lato.

Zajęcia na świeżym powietrzu

Zachęcaj swoje dzieci do aktywności fizycznej, pozwalając im bawić się na świeżym powietrzu.

Sport

Wiele dzieci lubi uprawiać sport na świeżym powietrzu. Być może istnieją programy społeczne lub ligi, do których dzieci mogą się zapisać w ciągu lata, lub mogą po prostu zebrać przyjaciół i grać na własną rękę. Jeśli wybiorą tę drugą drogę, stwórz plandekę do rzucania DIY. Twoje dzieci mogą go używać do rzucania gry na zewnątrz, że jest wielki, aby grać indywidualnie lub z przyjaciółmi.

Jeśli to do nich nie przemawia, spróbuj popływać. Jest to jeden z najpopularniejszych sportów letnich. Jeśli nie masz osobistego lub sąsiedniego basenu, istnieje wiele basenów społecznościowych, które mogą być dostępne do użytku z miesięcznym członkostwem. Większość basenów pozwala mieszkańcom na przyprowadzanie gości, więc jeśli masz przyjaciela z basenem, zobacz, czy możesz zorganizować dzień na basenie z nimi i swoimi dziećmi. Monitoruj jednak poziom pH w basenie, aby upewnić się, że chemikalia nie niszczą zębów dziecka.

Kreda

Zastosowanie kredy na chodniku wykracza daleko poza rysowanie obrazków na podjeździe. Oto kilka kreatywnych sposobów na wykorzystanie kredy, aby zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu:

  • Stwórz grę "bull's-eye": Narysuj kredą na podjeździe oko byka i użyj mokrych gąbek, aby spróbować trafić w cel! Ubierz lalki: Jeśli masz dziewczynki, weź stick-figures do następnego poziomu, używając starych ubrań dla niemowląt lub lalek, aby stworzyć stroje dla swoich ludzi kredowych. Eksplodująca farba kredowa: Zrób te zabawne torebki używając składników, które prawdopodobnie masz już w domu. Twoje dzieci będą miały niezły ubaw rzucając je na chodnik (a może i na siebie nawzajem!) i obserwując jak wybuchają.

Gry wodne

Fot. Karah Levely-Rinaldi / CC BY-ND

Ponieważ lato jest tak gorące, może to być dodatkowa zachęta dla twoich dzieci do zabawy na zewnątrz, jeśli wiedzą, że mogą się zmoczyć. Nie masz basenu? Nie ma problemu! Jest mnóstwo innych fajnych sposobów na to, by dzieci bawiły się wodą.

  • Pozwól im bawić się w zraszaczach! Małe dzieci będą się świetnie bawić, biegając i zmywając się z rozpylonej wody. Napełnij kilka balonów wodą i urządź walkę na balony! Możesz też dodać barwnik spożywczy do balonów i ubrać białą koszulę. Będziesz się dobrze bawić i dostaniesz darmową koszulę tie-dye.

Zajęcia rodzinne

Innym pomysłem na utrzymanie aktywności i spędzenie dodatkowego czasu z dziećmi jest udział w rodzinnych zajęciach na świeżym powietrzu. Spędź dzień w parku lub zoo, albo po prostu wyjdź na podwórko i graj w łapanego, jeździj na rowerze, wspinaj się na drzewa, itp. Rodzinne zajęcia nie tylko sprawią, że Twoje dzieci będą zdrowe tego lata, ale również Ty!

Zajęcia w pomieszczeniach

Jeśli jest zbyt gorąco, aby bawić się na zewnątrz, istnieją sposoby, aby pozostać aktywnym w domu. Oto kilka pomysłów na zajęcia w domu, dzięki którym dzieci nie będą musiały siedzieć na kanapie.

Eksperymenty naukowe

Dla miłośników nauki istnieje wiele zabawnych eksperymentów, które można przeprowadzić przy użyciu przedmiotów, które prawdopodobnie masz już w domu! Oto kilka z naszych ulubionych:

  • Stwórz "bańki kosmitów": Wszystko, czego potrzebujesz to suchy lód, roztwór do baniek, lejek, pojemnik ze szczelną pokrywką i taśma klejąca. Wyodrębnij DNA z truskawek: Odkryj, co sprawia, że truskawka jest truskawką, używając detergentu do prania, alkoholu i kilku innych przedmiotów gospodarstwa domowego. Zrób mydlane chmury: Idealny dla małych dzieci, wszystko co musisz zrobić dla tego eksperymentu to stopić kostkę mydła w mikrofalówce. Po kilku minutach kostka mydła zmieni się w puszystą i spienioną chmurę. Zrób gigantyczną różdżkę do robienia baniek: Jeśli Twoje dzieci dobrze się bawią z bańkami o regularnych rozmiarach, to pokochają gigantyczne bańki, które tworzy ten projekt DIY.

Wybierz się na wycieczkę do krytego kempingu

Jeśli jest zbyt gorąco na prawdziwy biwak, pozwól swoim dzieciom na biwakowanie w środku. Niech spakują torbę, rozstawią namiot i rozpalą sztuczne ognisko. Jeśli jesteś naprawdę w to zaangażowany, możesz nawet przygotować jedzenie kempingowe (takie jak gulasz i s'mores) i poprosić dzieci o pomoc! Możesz też przypomnieć dzieciom, że na biwaku nie ma internetu ani telewizji, więc będą musiały zabawić się opowiadaniem historii o duchach przy "ognisku" i "wędrówkami" po domu.

Fot. Elaine Ashton / CC BY-ND

Stwórz tor przeszkód

Stwórz dla dzieci tor przeszkód, przez który będą mogły przejść wokół domu. Możesz wykazać się kreatywnością, jak to zrobić, ale oto kilka pomysłów, które możesz wcielić w życie:

  • Zrób z włóczki system bezpieczeństwa oparty na wiązce laserowej. Dla młodszych dzieci, dodaj element edukacyjny za pomocą tych materiałów do druku Użyj makaronu basenowego, krzeseł i innych mebli jako płotków do przeskakiwania lub czołgania się.

Rękodzieło

Rękodzieło może być czymś więcej niż tylko rysowaniem lub malowaniem. Uwielbiamy te zabawne pomysły:

  • Użyj barwnika spożywczego do malowania na kleju Nałóż folię bąbelkową na stopy, aby zrobić te obrazy tupania Burlap i włóczka to zabawny i bezpieczny projekt do szycia.

 

Przerwa od szkoły nie powinna być wymówką do leżenia bezczynnie przez kilka miesięcy. Zapewnienie dzieciom aktywności w miesiącach letnich jest ważne dla zachowania przez nie zdrowego stylu życia, a utrzymywanie siebie w ruchu również może pomóc w dawaniu dobrego przykładu. Pamiętaj tylko, aby być kreatywnym, pozostać aktywnym i dobrze się bawić!

Jak dbasz o aktywność swoich dzieci latem? Więcej znajdziesz na: http://stomatologkrakow.net.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Zestawienie najlepszych szczoteczek do zębów...

Zaktualizowano: 2/4/2020Luty jest Krajowym Miesiącem Zdrowia Stomatologicznego Dzieci - świętem ustanowionym w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej u dzieci. Aby...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .