Zaktualizowano: 2/21/2020

Narodowy Dzień Dentysty przypada 6 marca i istnieje wiele sposobów, aby podziękować im za ich pełną poświęcenia pracę!

Co jest takiego ważnego w dentystach?

"Dlaczego miałbym dziękować mojemu dentyście? Płacę mu/jej już wystarczająco dużo!"

Wierzcie lub nie, ale stomatologia to nie same tęcze i róże. Dentyści zarabiają więcej pieniędzy, kiedy przychodzisz do nich z poważną potrzebą, ale tak naprawdę zachęcają Cię do utrzymywania zdrowych zębów i przychodzenia po prostu na czyszczenie i kontrole. Większość ludzi nie naciska tak mocno na wyniki, które mogą faktycznie stracić pieniądze w dłuższej perspektywie. Twój dentysta nie mówi ci, żebyś nitkował zęby, żeby on sam czuł się dobrze. Mówi to po to, abyś mógł zapobiec próchnicy i chorobom dziąseł, a jednak większość ludzi idzie do domu i ignoruje rady dentysty. Wielu dentystów nawet wolontariusz w lokalnych klinikach w swoim wolnym czasie, lub mogą otworzyć swoje biuro kilka dni w roku dla tych, którzy normalnie nie mogą sobie pozwolić na pracę stomatologiczną.

Wielu dentystów są w stanie ustanowić długoterminowe relacje z niektórych wielkich pacjentów , ale często ludzie przychodzą do biura stomatologicznego po prostu naprawić problem stomatologiczny , który stał się zbyt poważne , aby po prostu tolerować więcej. To może zrobić dla niektórych pacjentów grumpy! Specjaliści często otrzymują ciężar tego, ponieważ są one prawie "ostatnia deska ratunku", jeśli ogólny dentysta nie czuje się komfortowo obsługi procedury.

Wyjaśnia to blog Amerykańskiego Stowarzyszenia Studentów Stomatologii:

Myślę, że każda specjalność będzie miała potencjał, aby zarobić znacznie więcej pieniędzy niż ogólny, ale masz dodatkowy stres i odpowiedzialność bycia ostatnią deską ratunku. Ty też zwykle nie dostać się do ustanowienia długoterminowych relacji z pacjentami, i trzeba zrobić dużo schmoozing z źródeł skierowania, zwykle ogólne dentystów.

To jest w dodatku do kilku kolejnych lat edukacji poza szkołą stomatologiczną. To nie wszystko o pieniądze, przyjaciele. Żaden dentysta nie jest doskonały - z pewnością są tacy, którzy poszli do stomatologii po prostu dla korzyści finansowych. Ale dentyści odgrywają ważną rolę w naszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu, więc równie dobrze możemy poświęcić jeden dzień, aby im podziękować.

Co mogę zrobić?

Każdy wie, co należy robić w Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia, Dzień Niepodległości i inne święta. A co ja mam robić w Narodowy Dzień Dentysty? Nie musi to być wielka uroczystość, ale oto kilka pomysłów na docenienie ważnej usługi, jaką wykonują dentyści:

    Zrób przegląd dentystyczny - Być może nadszedł czas, aby wrócić do gabinetu, aby upewnić się, że Twoje zęby są zdrowe, a Twoje nawyki na właściwej drodze. Wyślij swojemu dentyście kartkę z podziękowaniami - Niech wie, że doceniasz pracę, jaką wkłada w dbanie o Twoje zdrowie. Zobowiązanie do zmiany nawyków - Nie ma lepszego momentu, aby odnowić swoje postanowienie o regularnym szczotkowaniu/wycieraniu zębów/wypłukiwaniu płynu do płukania ust. Opracuj plan i trzymaj się go! Zwiększaj świadomość - Niezależnie od tego, czy nauczysz swoje dzieci nowej piosenki o myciu zębów, czy opowiesz swoim przyjaciołom, dlaczego idziesz do dentysty, możesz zrobić wszystko, aby uświadomić ludziom, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Uśmiechnij się - Nie zapomnij pochwalić się pięknym uśmiechem, w którego utrzymaniu miał udział Twój dentysta!

Masz jakieś inne pomysły? Chętnie ich wysłuchamy!

Socialmedia

Warte uwagi

Allcare Dental and Dentures zamyka działalność...

  Korporacja Allcare Dental & Dentures została zamknięta niespodziewanie w poniedziałek, 3 stycznia. Pacjenci przybywający na leczenie zostali powitani przez znaki na drzwiach bez...

Rodzinna stomatologia

Implanty dentystyczne

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .