5 sygnałów, że możesz potrzebować aparatu ortodontycznego

Udostępnij:

Gdy nie są odpowiednio traktowane problemy ortodontyczne mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej, dlatego też umieściliśmy ten krótki raport razem. Bardzo ważne jest, aby umieć rozpoznać wczesne objawy problemów ortodontycznych, zwłaszcza u dzieci, i jak najszybciej udać się na konsultację do ortodonty, aby ustalić, czy konieczne będzie podjęcie jakichkolwiek działań teraz lub w przyszłości.

Zapoznaj się z poniższymi 5 znakami świadczącymi o tym, że możesz potrzebować aparatu ortodontycznego i jeśli którykolwiek z nich dotyczy Ciebie lub Twojego dziecka, zapraszamy do zarezerwowania bezpłatnej konsultacji z jednym z naszych ortodontów, który pomoże Ci stworzyć plan ortodontyczny i określić, czy konieczne jest podjęcie jakichkolwiek działań.

1. Stłoczenie

Stłoczenie jest najczęstszym powodem do poszukiwania leczenia ortodontycznego, zwłaszcza u dzieci.

Stłoczenie oznacza w zasadzie, że w jamie ustnej nie ma wystarczającej ilości miejsca dla wszystkich zębów. Bez odpowiedniego miejsca dla wszystkich tych zębów, zęby tłoczą się nawzajem, co prowadzi do krzywych zębów. Niestety, stłoczenia mają tendencję do pogarszania się z czasem i mogą sprawić, że nawet proste czynności szczotkowania i nitkowania zębów staną się bardziej skomplikowane, wymagając więcej czasu i wysiłku, aby prawidłowo oczyścić wszystkie zęby. Poważne stłoczenia mogą prowadzić do powstania obszarów, które są praktycznie niemożliwe do wyczyszczenia. Może to powodować gromadzenie się płytki nazębnej, co z kolei powoduje próchnicę, nieprzyjemny zapach, choroby dziąseł i utratę kości wokół zębów.

Leczenie ortodontyczne w młodym wieku pomoże wyrównać i wyprostować zęby, aby uniknąć w przyszłości bólu jamy ustnej i problemów zdrowotnych, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia ubytków i chorób dziąseł. Jednak stłoczenia mogą być również ustalone jako osoby dorosłej w celu naprawy wszelkich szkód, które już zostały spowodowane i aby uniknąć wszelkich przyszłych problemów.

2. Przodozgryz

Przodozgryz to pionowe i poziome zachodzenie na siebie przednich zębów. Nasilenie nadgryzu może być różne, ale nadgryz jest zwykle zauważalny, gdy przednie zęby wystają znacznie dalej niż zęby dolne. Większy przodozgryz może powodować następujące problemy i dolegliwości zdrowotne jamy ustnej:

  • Zwiększone ryzyko urazów przednich zębów
  • Znacząco zwiększone prawdopodobieństwo złamania przednich zębów w wyniku urazu
  • Powikłania i zmniejszona trwałość uzupełnień protetycznych, takich jak wypełnienia kosmetyczne, korony i licówki.

3. Zgryz krzyżowy

Zgryz krzyżowy to nieprawidłowy zgryz, w którym górny ząb znajduje się za dolnym zębem przeciwstawnym. Nieleczony problem ten może powodować:

  • Nadmierne zużycie lub złamanie obu zębów
  • Zwiększoną recesję dziąseł w obrębie dotkniętych zębów
  • Niemożność odbudowy złamanych lub startych zębów
  • Asymetryczny wzrost szczęki

4. Underbite

Przodozgryz to nieprawidłowy zgryz, w którym wszystkie górne przednie zęby znajdują się za dolnymi przednimi zębami. Objaw ten jest zwykle związany z nieproporcjonalnym rozmiarem szczęki i może powodować następujące problemy:

  • Brak równowagi w wyglądzie twarzy
  • Przyspieszone starzenie się twarzy
  • Trudności w gryzieniu i żuciu

5. Zgryz otwarty

Zgryz otwarty to nieprawidłowy zgryz, w którym przednie zęby nie stykają się ze sobą. Może to powodować:

  • Trudności w gryzieniu
  • Problemy z mową, takie jak seplenienie

Socialmedia

Warte uwagi

Domowe środki zaradcze na zęby

Bóle zębów występują, gdy nerwy wewnątrz zęba są odsłonięte lub podrażnione, powodując łagodny lub silny ból. Istnieje wiele przyczyn bólu zębów, z których najczęstszymi są ubytki...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .