Jedno małe "pstryknięcie" i życie innego pacjenta zmieniło się na zawsze. Po miesiącach starannego planowania i leczenia pod ręką

Coraz większa liczba naszych pacjentów z decyduje się na doskonałą stabilność i naturalną funkcję żucia, które zapewniają implanty dentystyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wielu korzyści płynących z zastosowania implantów stomatologicznych, przeczytaj dalej.

Jak działają implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne nie są podobne do żadnego innego uzupełnienia. Większość protetyków mocuje się do sąsiednich zębów lub powierzchni dziąseł. Podczas gdy mosty i protezy stomatologiczne służą wielu osobom w jamie ustnej, protetyka nigdy nie zastąpi w pełni odczucia i funkcji naturalnych zębów.

Implanty dentystyczne są jedynym uzupełnieniem, które funkcjonuje jak naturalny ząb. Kluczem do stabilności tej opcji wymiany zębów jest tytanowy wkład, który jest umieszczany w kości szczęki w pobliżu miejsca, w którym znajduje się brakujący korzeń zęba. Implant ten zastępuje korzeń zęba.

Ten zabieg naprawczy przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Korzenie zębów sprzyjają wzrostowi kości i pomagają zapobiegać zanikowi kości szczęki. Jeśli masz jeden lub więcej brakujących zębów i nie szukasz implantów stomatologicznych, jesteś w niebezpieczeństwie utraty cennej gęstości kości szczęki.

Z czasem utrata tkanki kostnej szczęki może skomplikować Twoją kandydaturę do otrzymania implantów stomatologicznych. Krótko mówiąc, jeśli ostatnio straciłeś ząb lub masz zamiar poddać się ekstrakcji zęba, powinieneś rozważyć wszczepienie implantów stomatologicznych.

Przegląd leczenia

Oś czasowa leczenia implantologicznego może trwać od trzech do sześciu miesięcy lub dłużej, w zależności od wyjątkowej sytuacji i szybkości gojenia się kości szczęki po wszczepieniu implantu. Po pierwsze, dr Medina zaplanuje zabieg chirurgii jamy ustnej w celu wszczepienia jednego lub więcej implantów stomatologicznych. Następnie potrzeba kilku miesięcy na powrót do zdrowia. W tym czasie implant połączy się z otaczającą go tkanką kostną szczęki. Po całkowitym wygojeniu się i założeniu zaczepu można cieszyć się z założenia własnej korony zęba.

Pojawienie się komputerowego systemu wszczepiania implantów pozwala dr Medina na wykorzystanie zaawansowanych technik obrazowania i ekranów cyfrowych do wyraźnego odwzorowania kości szczęki przed wszczepieniem implantu. Trójwymiarowy obraz daje szczegółowy obraz dostępności kości, który może pomóc dr Medina zdecydować, gdzie należy wszczepić implanty. Proces obrazowania może być następnie łączony w celu stworzenia przewodnika chirurgicznego, który można następnie umieścić nad łukiem zębowym podczas zabiegu wszczepiania implantów. Krok ten pozwala zobaczyć dokładnie, dokąd muszą iść implanty.

Korzyści płynące z zastosowania implantów dentystycznych

Główną zaletą implantów stomatologicznych jest przywrócenie naturalnych funkcji jamy ustnej, niezależnie od tego, czy mówisz, czy żujesz. Wielu z naszych pacjentów twierdzi, że ich implanty dentystyczne są tak samo odczuwalne jak ich naturalne zęby. Protetyka ruchoma jest stałym elementem przypominającym o brakujących zębach. Po umieszczeniu na implancie nowej korony zęba mogą Państwo zapomnieć, że mają nawet sztuczny ząb! Ponadto będą Państwo mieli pewność, że siła kości szczęki zostanie zachowana dzięki obecności sztucznego korzenia.

Socialmedia

Warte uwagi

Alternatywne zastosowania pasty do zębów

  Czy zdarzyło Ci się używać tej samej tubki pasty do zębów przez długi okres czasu, kiedy to po prostu nie chciała się wyczerpać? Pasta do zębów może przejść długą drogę -...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .