Jeśli jesteś rodzicem lub myślisz o tym, aby nim zostać, to zapewne zdajesz sobie sprawę z kosztów związanych z wychowaniem dziecka. Poza jedzeniem, ubraniami i innymi niezbędnymi rzeczami do życia, musisz wziąć pod uwagę wydatki na zdrowie, zarówno medyczne, jak i dentystyczne.

Rozważając koszt opieki stomatologicznej dla dzieci, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co dokładnie pociąga za sobą. Tutaj spojrzymy na różne aspekty opieki stomatologicznej dla dzieci i koszty z tym związane, aby dać Ci lepszy pomysł.

Podstawowe koszty opieki stomatologicznej

  • Przez pierwsze kilka miesięcy po urodzeniu dziecka, koszty opieki stomatologicznej są dość niskie. Zanim dziecko zacznie mieć zęby, jedyną wymaganą opieką dentystyczną jest wycieranie dziąseł ściereczką po jedzeniu, aby usunąć resztki jedzenia. Gdy pierwsze zęby zaczną się przebijać, będziesz chciał zacząć myć zęby szczoteczką z miękkim włosiem i wodą lub pastą bez fluoru. Będzie to kosztować tylko kilka dolarów za koszt szczotki i pasty. Około trzeciego roku życia należy przejść na pastę do zębów z fluorem. Ponieważ jednak zaleca się używanie tylko ilości wielkości ziarnka grochu, wystarczy ona na jakiś czas i dlatego jest bardziej opłacalna. Nić dentystyczna jest również dość tania, ale nie trzeba jej kupować, dopóki zęby nie zaczną się ze sobą stykać (zwykle około szóstego roku życia). Fot. mrchrishill / CC BY-ND Ważne jest również, abyś zwrócił uwagę na to, że obecnie cena dla Wróżki Zębuszki wynosi blisko 4 dolary za ząb! A ponieważ dzieci mają do stracenia 20 ząbków, będzie cię to kosztowało sporo grosza (ale z taką sumą pieniędzy może zaczną płacić za swoje własne wizyty u dentysty).

Wizyty u dentysty

Dzieci powinny rozpocząć wizyty u dentysty dwa razy w roku przed pierwszymi urodzinami. Koszt wizyty u dentysty będzie się różnił w zależności od lokalizacji i ubezpieczenia dentystycznego, ale bez żadnego rodzaju planu dentystycznego, można się spodziewać, że zapłacimy od 50 do 150 dolarów za rutynowy egzamin i czyszczenie.

Cena będzie również zależeć od tego, jakiego rodzaju dentysty używasz. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pediatrycznego dentysty , ceny będą zazwyczaj nieco wyższe , ponieważ jest tospecjalista . Zaletą korzystania z usług stomatologa dziecięcego jest to, że są one bardziej przyjazne dla dzieci, ponieważ zostały specjalnie przeszkolone do leczenia młodszych pacjentów. Znają najlepsze techniki i narzędzia do wykorzystania dla dzieci, a także zapewniają bardziej zabawne środowisko. Ogólny dentysta dostaje pracę, ale nie są one tak doświadczony z dziećmi i może mieć więcej trudności w uzyskaniu dzieci do współpracy.

Jeśli zdecydujesz się na dentystę dziecięcego dla swoich dzieci, pamiętaj, aby sprawdzić swój plan dentystyczny o pokryciu dla specjalistów. Czasami stawki pokrycia dla specjalistów są inne niż dla dentysty ogólnego.

Aparat ortodontyczny

W dzisiejszych czasach wiele dzieci musi nosić aparat na zęby. Ortodonci szacują, że 45% dzieci potrzebuje aparatu, a 75% może odnieść z niego duże korzyści. Niestety, aparaty ortodontyczne mogą być dość drogie. Średnio, metalowe aparaty ortodontyczne kosztują około $5,000-$6,000, w zależności od obszaru, w którym mieszkasz. Cena jest wyższa w przypadku porcelanowych aparatów ortodontycznych lub Invisalign - często o około 1000 dolarów więcej niż cena metalowych aparatów ortodontycznych.

Należy pamiętać, że im jesteś starszy, tym trudniej jest naprawić zęby i tym droższe stają się aparaty ortodontyczne. Jeśli Twoje dziecko potrzebuje aparatu, ważne jest, aby zrobić to jak najszybciej, aby uniknąć jeszcze większych kosztów później.

Niektóre plany ubezpieczeniowe pomogą pokryć koszt aparatu ortodontycznego (lub możesz być w stanie dodać go do kosztów), ale musisz upewnić się, że ortodonta jest świadczeniodawcą w Twoim planie. Należy również sprawdzić maksymalne limity swojego planu na ortodoncję, ponieważ są one często bardziej ograniczone niż zwykłe limity.

Aby określić koszt aparatu ortodontycznego w Twojej okolicy, sprawdź naszą tabelę opłat.

Ubezpieczenie stomatologiczne dla dzieci

Jeśli masz ubezpieczenie stomatologiczne lub plan rabatowy, powinieneś być w stanie dodać swoje dzieci do swojego ubezpieczenia za niewielką opłatą. Ubezpieczenie stomatologiczne zazwyczaj pokrywa koszty badań i czyszczenia i zapłaci do pewnej kwoty za bardziej rozległe procedury, takie jak wypełnienie lub kanałowe. Plany rabatowe obniżają cenę, którą normalnie zapłaciłbyś u dentysty za każdy zabieg - zazwyczaj od 15% do 60% w zależności od zabiegu. Więcej informacji na temat różnicy między ubezpieczeniem a planami rabatowymi znajdziesz w tym wpisie.

Jeśli należysz do rodziny o niskich dochodach, możesz kwalifikować się do Medicaid lub Children's Health Insurance Program. Programy te obejmują pokrycie stomatologiczne dla dzieci, jednak zazwyczaj pokrywają one tylko podstawowe procedury, takie jak badania, czyszczenie i wypełnienia.

Zdjęcie autorstwa dental ben / CC BY-ND

Ubezpieczenie stomatologiczne dla dzieci jest również uwzględnione jako podstawowe świadczenie zdrowotne w ramach ustawy Affordable Care Act. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, kliknij tutaj. Pamiętaj jednak, że może to nie być odpowiedź na potrzeby stomatologiczne twoich dzieci. Ponieważ nie jest to jeszcze wymagane, możesz swobodnie korzystać z czegoś innego, co może lepiej pasować.

Najlepszym sposobem na obniżenie kosztów leczenia stomatologicznego dla Twoich dzieci (jak również dla Ciebie) jest doskonała opieka. Jeśli nauczysz swoje dzieci, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne wizyty u dentysty, to w ostatecznym rozrachunku pozwoli Ci to zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu. Ważne jest również, aby znaleźć dobrą politykę ubezpieczeniową lub plan rabatowy, jeśli jeszcze go nie masz, tak aby Twoje koszty out-of-pocket są ograniczone. Jeśli zrobisz te dwie rzeczy, wtedy twoje dzieci nie tylko będą miały świetne zdrowie jamy ustnej, ale nie wydasz fortuny na naprawę ich zębów.

Czy masz plan dentystyczny dla swoich dzieci? Więcej znajdziesz na: http://stomatologkrakow.net.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Czym jest stomatologia estetyczna?

Istnieje wiele dostępnych procedur stomatologicznych, które znajdują się pod hasłem Stomatologia estetyczna, a wszystkie one mają na celu poprawę wyglądu Twoich zębów. Należą do nich...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .