Na co zwracać uwagę w miesiącach letnich, aby chronić zęby dzieci?

Udostępnij:

 

Kiedy myślimy o lecie, myślimy o relaksie, wyrwaniu się z naszych normalnych harmonogramów, próbowaniu nowych rzeczy i podjadaniu przy basenie. Są to niektóre z powodów, dla których wszyscy tak bardzo kochamy lato! Ale są to również powody, dla których lato może być ciężkie dla naszego zdrowia jamy ustnej - zwłaszcza dla naszych dzieci.

Amerykańska Akademia Dentystów Dziecięcych (AAPD) uważa lato za trudny okres dla zdrowia jamy ustnej dzieci. Biorąc pod uwagę te informacje, co mogą zrobić rodzice, aby chronić zęby swoich dzieci?

Oto kilka wskazówek, jak chronić zęby dzieci i nadal sprawiać, by lato było zabawne!

Jedz słodycze, ale nie za często

Wszyscy wiemy, jak trudno byłoby powiedzieć: "Żadnych słodyczy tego lata!". Chociaż wszyscy powinniśmy zmniejszyć nasze spożycie cukru, kluczem naprawdę jest umiar. Ważnym czynnikiem w umiarkowaniu jest kontrolowanie, jakie jedzenie masz w domu. Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci jadły i piły mniej słodyczy, nie kupuj ich tak dużo! Oto kilka wskazówek, jak pomóc dziecku jeść słodycze rzadziej i jak zapobiec temu, by cukier powodował próchnicę zębów.

  • Kupuj zdrowsze przekąski tego lata. Owoce i warzywa to świetne miejsce, aby zacząć! Ustaw kilka świeżych warzyw z asortymentem dipów. Możesz również spróbować zmiksować owoce w blenderze lub robocie kuchennym i zrobić własne popsicles w domu! Znajdź alternatywę dla napojów gazowanych. Zamiast zaopatrywać się w napoje gazowane, miej pod ręką lodowato zimną wodę. Możesz również dodać owoce do wody, aby uczynić ją bardziej zabawną. Spróbuj wody truskawkowo-cytrynowej lub wody ogórkowo-limonkowej! Pij wodę po zjedzeniu cukru. Jeśli zjesz lub wypijesz coś słodkiego, najlepiej po tym wypłucz usta wodą. Pomoże to upewnić się, że cukier nie pozostanie na zębach, umożliwiając rozwój próchnicy. Jedz cukier w jednym miejscu. Zamiast popijać słodkie napoje i jeść słodycze przez cały dzień, spróbuj jeść zdrowsze przysmaki podczas posiłku. Dzięki temu Twoje zęby będą wolne od resztek cukru.

Jeśli nadal masz wrażenie, że utknęłaś w rutynie, sprawdź nasz wpis na blogu 5 Tips for Healthy Summer Eating, gdzie znajdziesz więcej wskazówek i trików!

Twoje zęby nie są narzędziami

Podczas gdy Twoje dzieci wylegują się nad basenem tego lata, może je kusić, aby otworzyć przekąskę lub napój zębami. Powiedz im, że nie do tego są przeznaczone ich zęby. Złamanie zęba jest bolesne i kosztowne. Wyjaśnienie dziecku konsekwencji jest tylko jednym ze sposobów, aby pomóc mu chronić jego zęby.

Noś ochraniacz na zęby podczas uprawiania sportów letnich

Uprawianie sportu w lecie to wspaniała rozrywka dla dzieci! Jednak ta wspaniała aktywność może zostać zepchnięta na boczny tor przez urazy zębów. Najlepiej kup dziecku ochraniacz na zęby do uprawiania ulubionego letniego sportu.

Staraj się trzymać harmonogramu

Możesz powiedzieć: "Co? Przecież jest lato!". Elastyczność lata jest wspaniała, ale ta elastyczność często może sprawić, że Twoje dziecko wyjdzie z nawyku regularnego szczotkowania i nitkowania zębów. Nawet jeśli podróżujesz lub spędzasz leniwe dni w domu, przypominaj swoim dzieciom, aby szczotkowały i nitkowały zęby. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić jako rodzic, aby chronić zęby swoich dzieci.

Sprawdzaj poziom pH w basenie

Pływanie to jedno z najlepszych zajęć w lecie! Jednak poziom chloru w Twoim basenie może mieć wpływ na zdrowie Twoich zębów. Zbyt wysoki poziom może z czasem zmiękczyć zęby i uczynić je bardziej podatnymi na próchnicę. Jeśli masz basen i chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat tej wskazówki, sprawdź nasz wpis na blogu Jak chronić zęby latem.

Zabieraj dzieci na badania kontrolne co dwa lata

Lato to świetny czas dla Twoich dzieci na wizytę kontrolną u dentysty! Nie musisz się martwić, że zabraknie ich w szkole lub na innych zajęciach. Jeśli to zrobisz, łatwiej będzie zapamiętać, kiedy zaplanować ich badania kontrolne każdego roku.

Potrzebujesz sposobu, aby pomóc zapłacić za te dwuletnie przeglądy dentystyczne? Sprawdź tę niedrogą opcję dentystyczną.

 

Summertime jest jednym z najlepszych okresów w roku, ale należy uważać na winowajców, takich jak dodatkowe spożycie cukru, kontuzje związane z uprawianiem sportu i chloru, które mogą powodować problemy stomatologiczne dla swoich dzieci w dół drogi. Podejmując te małe kroki i zapewniając zdrowsze przekąski dla swoich dzieci, przejdziesz długą drogę w ochronie ich zębów.

Więcej znajdziesz na: http://stomatologkrakow.net.pl

Socialmedia

Warte uwagi

Rodzinna stomatologia

Co robi dentysta rodzinny? Praca z dziećmi i młodzieżą wymaga cierpliwości i szczególnego rodzaju opieki. Jest to część tego, co odróżnia dentystę rodzinnego od lekarzy, którzy...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .