Zaprojektuj swój uśmiech na nowo. O nowoczesnej stomatologii estetycznej

Udostępnij:

Uśmiech to wizytówka bez względu na to jaki zawód się wykonuje, a stomatologia już dawno nie jest dziedziną, która skupia się na leczeniu. W XXI wieku można tak naprawdę projektować piękny uśmiech jak z filmu, ale co to oznacza?

Sprawdza się tutaj powiedzenie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego właśnie warto się postarać, by uśmiech był perfekcyjny. Przegląd co pół roku i stosowanie odpowiedniej pasty, szczoteczki to coś o czym każdy dentysta będzie nam przypominał na każdej wizycie. Jednak to nie wszystko. Stomatologia razem z rozwojem technologii weszła już an wyższy szczebel związany ze stomatologią estetyczną, która będzie działać na wygląd uśmiechu w sposób zaawansowany.

Podstawowe zabiegi, które maja za zadanie poprawiać wizualnie wygląd uzębienia. Przede wszystkim te zadania to skaling, piaskowanie oraz wybielanie. Zaleca się stosowanie tych zabiegów w takiej kolejności jak wyżej, ponieważ usuwanie kamienia oraz osadu przed wybielaniem będzie poprawiać efekt i trwałość zabiegu.

Usuwanie kamienia nazębnego zapobiega procesom zapalnym dziąseł, a piaskowanie będzie oczyszczać dogłębnie żeby z ciemnych osadów. Gdy efekt estetyczny nas nie zadowala można wykonać zabieg wybielania zębów. Do wyboru jest wybielanie nakładkowe albo też takie, które odbywa się w gabinecie. W czasie. Wybielania nakładkowego otrzymuje się nakładki dopasowane do zębów i preparat wybielający do stosowania przez kolejne dwa tygodnie. Wybielanie lampowe w gabinecie zajmuje około godziny. Lekarz dentysta po przygotowaniu jamy ustnej może nałożyć żel wybielający, który następnie będzie naświetlany lampą UV albo też laserem.

Pielęgnacja zębów

Jeśli stawiamy na dużą zmianę i chcemy wyjątkowego efektu to warto wiedzieć, że leczenie takie zajmować może nawet kilka miesięcy. Gabinety stomatologiczne prześcigają się w stosowaniu programów oraz sprzętów, które mają usprawniać cały ten proces. Mimo wiadomych korzyści estetycznych należy liczyć się z wieloma godzinami jakie spędzi się u dentysty. Czasami by osiągać zamieszony efekt i cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem potrzebne będą badania. Jeśli mamy wady zgryzu to po kilku latach zęby będą się ścierać i mogą boleć, dlatego stomatolog pod różnym kątem musi je badać. W stomatologii estetycznej wykorzystuje się głównie nowoczesne uzupełnienia protetyczne jak licówki czy korony pełnoceramiczne, a czasem zabiegi z zakresu plastyki korekcyjnej dziąseł.

Rozwiązaniem są licówki porcelanowe bez szlifowania, które pozwolą na wygodne uzyskiwanie odpowiedniej zmiany kształty oraz koloru zębów. Oczywiście te możliwości na odbudowę pięknego uśmiechu są różne i będzie można z nich korzystać. Trzeba jednak pamiętać, że takie działania zawsze wiążą się również z kosztami. Szczególnie gdy chcemy decydować się na całkowitą zmianę wyglądu uzębienia. Mogą być to kwoty na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak taka inwestycja sprawi, że zęby będą nam już służyć praktycznie przez całe życie, dlatego efektywność tego typu zabiegów jest na najwyższym poziomie.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak stres wpływa na zdrowie jamy ustnej

Ponieważ kwiecień jest Miesiącem Świadomości Stresu, warto przyjrzeć się roli, jaką stres odgrywa w zdrowiu jamy ustnej. na rolę, jaką stres odgrywa w zdrowiu jamy ustnej. Ciągły stres...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .