Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

Udostępnij:

Wybielanie zębów to proces zachodzący na powierzchni szkliwa w formie utleniania, widocznie rozjaśniający odcień zębów jedynie w gabinecie specjalistycznym możliwe będzie prawidłowe wykonanie takich zabiegów i osiągniecie dobrych efektów. Preparaty używane w domu mogą jedynie wspomagać uzyskany u stomatologa efekt wybielania i wydłużyć jego trwałość, tak że nie będzie trzeba zabiegu szybko powtarzać, by ten efekt wybielania był zadowalający.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Pierwszym etapem wybielania zębów u stomatologa będzie wizyta konsultacyjna. Lekarz ma wtedy możliwość przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, sprawdzenie stanu jego uzębienia i zalecenia najlepszej metody wybielania zębów, która będzie wpływać na czynniki zdrowotne, fizyczne czy finansowe. Drugim etapem procesu wybielania zębów jest ich profesjonalne oczyszczenie. Składają się na nie zabiegi, które będą pomagać w usuwaniu nalotu i kamienia nazębnego. Uzupełnieniem będzie piaskowanie zębów oraz polerowanie ich powierzchni. Wszystkie te zabiegi razem wykonywane maja dać najlepszy możliwy efekt, dzięki któremu rzeczywiście będzie można mowić o tym, że wybielanie będzie wykonane prawidłowo i przyniesie zadowalające dla pacjenta efekty.

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Jedna z metod to stosowanie nakładki, jej działanie opiera się na korzystaniu ze specjalnych szyn z winylu dopasowanych do kształtu szczęki pacjenta. Wypełniona jest środkiem wybielającym najczęściej będzie to nadtlenek karbamidu. Szynę taka zakłada się na całą noc przez 1-2 tygodnie. Efektem będą wyraźnie jaśniejsze zęby, których odcień utrzyma się potem przez kilka lat. Dla zwiększenia intensywności i przedłużenia trwałości będzie można stosować kuracje przypominające raz na kilkanaście miesięcy na nowo zakłada się szynę 1-2 noce. Nie powinno się o tym zapominać, ponieważ ten efekt przypominający może być bardzo istotny, by rzeczywiście żeby mogły zostać skutecznie wybielone.

Efekty wybielania zębów

Pozytywne i negatywne efekty wybielania zębów

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologa ma wiele zalet

- efekt wybielania jest możliwy już po jednej wizycie

- zabieg jest realizowany przez specjalistę w gabinecie, samemu w domu nie trzeba nic robić

- zabieg realizuje specjalista, dlatego mamy gwarancję, że będzie bezpieczny i dobrze wykonany.

Wybielanie zębów może mieć również efekty negatywne:

Ostatnie efekt zmiany odcienia szkliwa, który będzie widoczny kilka dni po tym jak zabieg będzie wykonany może się okazać dość radykalny. Dlatego trzeba się liczyć z tym, że reakcje osób w otoczeniu pacjenta mogą być różne. Oprócz tego trzeba się liczyć z tym, że zabieg wybielania może powodować również ból zębów, o którym trzeba poinformować lekarza. Może on być skutkiem zwiększonej nadwrażliwości zebow. Lekarz przed wykonaniem zabiegu powinien również przeprowadzić z pacjentem wywiad, by ocenić, czy w jego przypadku nie będzie jakichś czynników, które mogłyby wpływać na to, by jednak tego typu zabiegu z jakichś powodów nie wykonywać. Warto na to zwrócić uwagę.

Socialmedia

Warte uwagi

Nowoczesna alchemia stomatologiczna - od srebra...

Artykuł zamieszczony w gazecie The Times NewspaperSrebro może i jest metalem szlachetnym, ale nie bez powodu nie jest już najczęściej wybieranym materiałem do wypełnień...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .