Pomysły, które pomogą dzieciom cieszyć się aparatem ortodontycznym

Udostępnij:

4 Zabawne i praktyczne sposoby, aby pomóc dzieciom cieszyć się aparatami ortodontycznymi

Jeśli jesteś jak większość rodziców, szanse są Twoje dzieci mogą potrzebować jakiegoś rodzaju leczenia ortodontycznego w ciągu ich dzieciństwa, tween, lub nastolatków lat. Wiele dzieci zmagają się z wszelkiego rodzaju dzieciństwa i nastolatków angst i pomysł konieczności uzyskania aparatu ortodontycznego może być społeczny odpowiednik kompletnej i całkowitej porażki dla nich. Istnieją jednak sposoby, aby pomóc dzieciom cieszyć się aparatem ortodontycznym, a nie patrzeć na niego z całkowitą pogardą.

Jeśli znajdziesz się w punkcie, w którym byłeś u ortodonty i Twoje dziecko jest kandydatem do aparatu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc procesowi przejść o wiele płynniej dla dziecka i dla siebie!!!

1. Dostosuj aparat swojego dziecka

Minęły już czasy, kiedy jedyną realną opcją dla aparatów ortodontycznych były te tradycyjne, metalowe, które skutkowały mnóstwem szyderstw i obelg w stylu "brace face". Dziś możesz pomóc swojemu dziecku poczuć się swobodniej, jeśli chodzi o aparat ortodontyczny, pozwalając mu dostosować go do jego osobowości. Od aparatów w kolorze złota, po ceramiczne lub w kolorze zębów, i nie tylko. Obecnie dostępnych jest tak wiele różnych opcji stylizacji, jeśli chodzi o aparaty ortodontyczne.

Możesz pójść o krok dalej i pomóc swojemu dziecku wybrać ulubione kolory gumek. Zachęć swoje dzieci, aby zmieniały je w zależności od pory roku lub ich barw szkolnych. Cokolwiek to jest, że czyni je szczęśliwymi. Niektóre biura ortodontyczne oferują również "zamki mody" zamiast tradycyjnych. Te zamki są w różnych kształtach, takich jak piłki nożnej, serca, lub gwiazdy na przykład.

Jeśli chodzi o pomaganie dzieciom w korzystaniu z aparatu ortodontycznego, niech wiedzą, że mogą decydować o stylu swojego aparatu. Twoje dziecko może dostosować prawie cały proces, co jest dla niego ogromnym wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Poczują, że ich wybory mają znaczenie i że są ważną częścią procesu decyzyjnego, zamiast czuć się jak pacjent lub ofiara.

aparat na zęby

2. Nagradzaj każdą wycieczkę

Każda podróż do ortodonty nie musi czuć się jak obowiązek dla Ciebie lub całkowitej nudy dla dziecka. Spraw, aby każda wizyta w gabinecie była czasem budowania więzi z nastolatkiem lub nastolatką, zabierając ich na ulubione zajęcia po każdej wizycie. Jeśli masz mało czasu, po prostu nagródź je, zabierając je na lunch. Spraw, aby czas spędzony u ortodonty był ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem dla Twoich dzieci, a poczują się one o wiele lepiej w związku z procesem posiadania i utrzymywania aparatu ortodontycznego. Może nawet zaczną z niecierpliwością oczekiwać na kolejną wizytę!

3. Znajdź zdjęcia przed i po

Jeśli masz szczególnie trudny czas ze swoim dzieckiem, zanim jeszcze dostanie aparat na zęby, wiedz, że nie jesteś sam. Dzięki internetowi możesz znaleźć w sieci wszystko, a świetnym sposobem na to, aby spróbować przekonać dziecko, że lepiej czuje się w tym procesie, jest poszukanie w sieci ulubionych zdjęć gwiazd przed i po założeniu aparatu.

Czy Twoja córka ma obsesję na punkcie Seliny Gomez? Jest szansa, że miała aparat ortodontyczny.

Pokaż swojej córce zdjęcia przed i po wszystkich jej ulubionych ludzi, a może zaczniesz szybko dostrzegać, że ściany się rozpadają! To samo dotyczy chłopców. Zrób kilka badań dla popularnych piosenkarzy, aktorów i profesjonalistów sportowych, a powinieneś być w stanie znaleźć wiele, które miały aparaty ortodontyczne. Gdy znajdziesz gwiazdy, które miały świetne wyniki z aparatami ortodontycznymi, przypomnij im o wynikach, które zobaczą na końcu leczenia, jak również. Teraz byłby to świetny czas, aby wziąć kilka zdjęć przed, więc oboje możecie porównać je z ich uśmiechem post-braces.

4. Stwórz specjalną listę zakupów

Upewnij się, że zachowasz listę wszystkich żywności, że dziecko powinno być unikanie w trakcie ich leczenia ortodontycznego. Będziesz chciał się upewnić, że nie są one uszkodzenie ich aparaty ortodontyczne, i że są one unikanie potencjalnie kłopotliwe sytuacje, jak o jedzenie utknął w ich zamki i druty w szkole.

Należy unikać takich rzeczy jak słodycze, guma, lód i twarde pokarmy, takie jak orzechy. Wystarczy jeden zły kęs, aby potencjalnie uszkodzić druty lub zamki, więc upewnij się, że Twoje dziecko rozumie, co powinno jeść, a czego nie.

Aby pomóc dziecku cieszyć się aparatem ortodontycznym i nie czuć się pominiętym z powodu niemożności jedzenia ulubionych potraw, takich jak popcorn czy pizza z twardą skórą, stwórz specjalną listę zakupów tylko dla niego. Jest to szczególnie ważne na początku, kiedy dziecko dopiero dowiaduje się, co może, a czego nie może jeść. Oto kilka zabawnych potraw, którymi nadal mogą się cieszyć:

  • Jello
  • Tłuczone ziemniaki
  • Zupy
  • Jajecznica
  • Smoothies
  • Pieczone jabłka
  • Kostki serowe
  • i wiele innych...

Niech to będzie zabawa

Jako rodzice wiecie, jak niesamowite i jak wymagające może być środowisko społeczne dla Waszych dzieci w szkole, na zajęciach dodatkowych i na randkach z przyjaciółmi. Aparat ortodontyczny nie musi być przeszkodą dla poczucia własnej wartości Twojego dziecka. Przy odrobinie zachęty i cierpliwości, cały proces może być przyjemnym rytuałem przejścia dla Ciebie i Twojego dziecka.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak prawidłowo wyczyścić swój Retainer, aby...

Po zainwestowaniu pieniędzy, a często także lat życia w aparat ortodontyczny, ortodonta może zalecić noszenie aparatu retencyjnego, aby uchronić zęby przed przesunięciem.Jednak retainery...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .