Dobra a zła stomatologia: Jak rozpoznać różnicę?

Udostępnij:

Jeśli chodzi o znalezienie dentysty, a nawet ocenę tego, którego już masz, jak odróżnić tych dobrych od złych? Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą w ocenie. Pamiętaj jednak, że żadne biuro dentystyczne nie będzie idealne, ale powinieneś przynajmniej zobaczyć, jak pracują nad niektórymi, jeśli nie wszystkimi, z wymienionych obszarów. Wybierz to, co jest dla Ciebie najważniejsze u dentysty i przefiltruj swoje doświadczenie przez tę perspektywę. Zwróć też uwagę na specjalne kategorie zaznaczone poniżej, ponieważ są to obszary, które naszym zdaniem powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie o dentyście i jego gabinecie składa się tak naprawdę z trzech części.

    Planowanie. To tutaj wszystko się zaczyna - rozmowa telefoniczna, kiedy umawiasz się na wizytę. Czy recepcjonista jest miły i otwarty na odpowiadanie na Twoje pytania, czy też reaguje bardziej surowo? Personel dentysty mówi wiele o dentyście i jego praktyce. Gabinet. Jakie uczucie towarzyszy Ci, gdy wchodzisz do gabinetu dentystycznego? Czy czujesz się w nim mile widziany? Czy personel gabinetu wydaje się szczęśliwy i pomocny? Jeśli po prostu podano Ci deskę rozdzielczą i kazano usiąść bez większego wprowadzenia lub poczucia, że nawet obchodzi ich, że tam jesteś, możesz być w złym gabinecie dentystycznym. Dodatkowo, rozejrzyj się po gabinecie. Jeśli biuro jest zakurzone i nieczyste, jesteś dobrze ostrzeżony, że ich biuro stomatologiczne nie jest sterylne, co oznacza, że instrumenty dentysta używa do umieszczenia w ustach nie będzie albo. Jeśli tak jest, wydostać się stamtąd i znaleźć gdzieś indziej, aby przejść! Oczekiwanie. Ostatnim etapem pierwszego wrażenia jest oczekiwanie. Chociaż nie opierałbym swojej decyzji wyłącznie na oczekiwaniu, ponieważ niektórzy dentyści mogą napotkać trudne problemy, których nie mogli zaplanować na ten dzień, to jednak jest to coś, co należy rozważyć.

*Poziom bólu

Znakiem dobrego dentysty jest w stanie dać leczenie w sposób, który minimalizuje ból pacjenta. Biedni dentyści nie będzie martwić się o minimalizowanie bólu pacjenta i będzie znacznie bardziej szorstki w administrowaniu rutynowej opieki , takie jak czyszczenie lub dając strzały.

*Czystość sprzętu

Dowiedz się, jak oni czyszczą swój sprzęt. Jak oni go sterylizować? Wysokiej jakości gabinet stomatologiczny nie będzie urażony przez Ciebie pytanie i mogą nawet pokazać, co używają do czyszczenia ich sprzętu.

*Dobra Higiena

Jeśli dentysta nie zdejmuje rękawiczek po wyczyszczeniu jamy ustnej i widzisz go grzebiącego w szufladach, piszącego notatki lub robiącego cokolwiek innego, to nie jest dobry znak. A jeśli widzisz, że twój dentysta robi którąś z tych rzeczy przed czyszczeniem jamy ustnej, to jeszcze gorszy znak.

*Monetarna Obsesja

Dobrzy dentyści dbają o swoich pacjentów i poprawę ich zdrowia jamy ustnej. Nie są zainteresowani oszukiwaniem swoich pacjentów lub wyciąganiem od nich tyle pieniędzy, ile tylko mogą. Możesz wierzyć, że to niemożliwe, aby wiedzieć na pewno, ale są pewne sposoby, aby dowiedzieć się, gdzie leżą ich prawdziwe intencje.

    Ekstremalne i niepotrzebne procedury. Podczas gdy niektóre ekstremalne procedury są konieczne w zależności od stanu zębów, jeśli dentysta skacze natychmiast do tej opcji, nie obejmując żadnych innych alternatyw, które mogą być mniej kosztowne, znajdź innego dentystę lub poszukaj drugiej opinii. Teraz, jeśli jest to naprawdę konieczne, mogą oni wyłożyć Twoje opcje, a następnie powiedzieć Ci, którą z nich zalecają, ale nie powinni zmuszać Cię do wyboru najdroższej opcji. Dodatkowo, jeśli ten dentysta zaleca drogie procedury za każdym razem, gdy do niego przychodzisz, to wyraźny znak, że bardziej zależy mu na pieniądzach niż na Tobie. Upselling. Bądź ostrożny wobec dentystów, którzy próbują sprzedać Ci dodatkowe produkty, takie jak butelki z witaminami i ziołami, które mogą pomóc Twojemu zdrowiu jamy ustnej. Trudno powiedzieć, czy te produkty faktycznie będą dla Ciebie pomocne, czy to tylko ich sposób na szybkie zarobienie pieniędzy. Płatność. Jeśli dentysta żąda pełnej zapłaty za pracę dentystyczną, zanim jeszcze ją rozpocznie, czerwona flaga. Sprawdzanie rachunku. Jeśli wizyta u dentysty była zwykła i bez większych problemów, rachunek powinien to odzwierciedlać. Jeśli gabinet dentystyczny spędza dużo czasu na wyszczególnianiu rachunku i sugeruje kosztowne procedury za każdym razem, gdy wchodzisz, lub jeśli nie jest skłonny do współpracy z tobą w zakresie planu płatności, czas znaleźć innego dentystę.

*Słaba praca

Jeśli twoje wypełnienia wypadają, licówki odpadają, a korony luzują się niedługo po zakończeniu pracy, może to być znak, że widzisz złego dentystę. Jeśli jednak zjadłeś coś, czego dentysta kazał Ci się wystrzegać, a Twoje wypełnienie, korona lub licówka poluzowały się, nie obwiniaj swojego dentysty.

Pytania do personelu

Poznaj swoją higienistkę stomatologiczną. Zapytaj go/ją, czy jego/jej rodzina korzysta z usług dentystycznych w tym gabinecie. Jeśli odpowie, że nie, powinno to być dla Ciebie czerwoną flagą. Jeśli higienistka nie czuje się komfortowo przyprowadzając tam swoją rodzinę, to Ty również nie powinieneś czuć się komfortowo idąc tam.

Reakcja po wizycie kontrolnej

Jak się czujesz po wizycie kontrolnej? Twój dentysta ma za zadanie poprawić stan Twojego zdrowia, a nie stwarzać więcej problemów. Dobry dentysta może zapewnić swoim pacjentom rutynowe usługi, nie powodując u Ciebie dłuższego dyskomfortu. Jeśli nadal doświadczasz krwawienia tygodnie lub miesiące po tym, jak miałeś kanałowe, korony, mosty, lub jeśli twoje protezy ciągle wypadają, to musisz znaleźć nowego dentystę, bez dwóch zdań.

Wniosek

Poznaj różnicę między dobrą a złą stomatologią

Oto jak (zadaj sobie te pytania):

    Jakie jest Twoje pierwsze wrażenie o biurze dentystycznym na podstawie planowania, atmosfery w biurze i czasu oczekiwania? Jaki jest Twój poziom bólu w gabinecie? Czy dentysta stara się zminimalizować Twój ból podczas leczenia? Czy sprzęt stomatologiczny jest czysty? Czy dentysta praktykuje dobrą higienę przed czyszczeniem Twoich ust? Czy zauważyłeś/aś obsesję na punkcie pieniędzy w tym konkretnym gabinecie poprzez sugerowanie skrajnych i niepotrzebnych procedur, upselling lub żądanie pełnej zapłaty przed wykonaniem pracy dentystycznej. Czy musisz powtarzać tę samą pracę? Jeśli tak, to może być odbiciem złej pracy stomatologicznej. Nie zawsze jednak. Czy oni śledzić z ich pacjentów po checkup?

Przefiltruj swoje doświadczenia przez ten obiektyw i będziesz w stanie określić jakość swojego dentysty. Potrzebujesz więcej wskazówek na temat oceny dentysty, zobacz Jak przeprowadzić wywiad z dentystą.

Jakie było Twoje najlepsze doświadczenie z dentystą? Opisz je dla nas w sekcji komentarzy poniżej.

Socialmedia

Warte uwagi

Stomatologia estetyczna – komu może pomóc?

Stomatologia estetyczna to odłam stomatologii, który zajmuje się wyglądem zębów. Stomatolog estetyczny pomaga oceniać wygląd zgryzu i dopasować rozwiązania, które sprawią, że będzie...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .