Niespodziewane wypadki stomatologiczne: Inteligentne strategie chroniące Twój uśmiech

Udostępnij:

 

Nawet jeśli nie chcesz myśleć o niespodziewanych urazach lub konieczności skorzystania z leczenia w nagłych wypadkach, ważne jest, abyś był przygotowany na każdą ewentualność. Nie jest to bardziej prawdziwe niż w przypadku zdrowia zębów. Oto trzy częste nagłe przypadki stomatologiczne, na które cierpią ludzie i co należy zrobić, jeśli uważasz, że cierpisz na jeden z tych problemów.

Utrata zęba - co należy zrobić?

Przyczyną niespodziewanej utraty zęba u osoby dorosłej jest zazwyczaj przypadkowy uraz. Jeśli to jest przyczyną, należy podjąć pewne kroki, aby spróbować uratować utracony ząb. Jeśli uda Ci się znaleźć ząb, podnieś go za pomocą korony, a nie korzenia. Ważne jest, aby korzeń był jak najczystszy i wolny od zarazków, co pozwoli uniknąć wszelkich infekcji w przyszłości.

Ząb należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, umieszczając go w roztworze soli fizjologicznej, jeśli jest to możliwe, a następnie natychmiast znaleźć najbliższego dentystę (aby go znaleźć, można skorzystać z sieci dentystów ratunkowych). Główną rzeczą, którą musisz spróbować zrobić w tym scenariuszu, jest utrzymanie zęba w wilgoci i czystości do czasu, aż dentysta będzie mógł umieścić go z powrotem w dziąśle. Jeśli ząb wyschnie przed ponownym umieszczeniem go w dziąśle, może nie być tak zdrowy, co może prowadzić do problemów w późniejszym czasie.

Pęknięcie zęba - co należy zrobić?

W przypadku złamania lub pęknięcia zęba może pojawić się przejmujący ból, a niektóre z najgorszych pęknięć powodują odsłonięcie wrażliwych nerwów. Jeśli złamiesz ząb, możesz zrobić kilka rzeczy, aby opanować ból i pomóc dentyście w jak najlepszym naprawieniu szkody.

Jak tylko dowiesz się, że złamałeś ząb, wypłucz jamę ustną ciepłą wodą, regularnie ją wymieniając. Jeśli pojawiła się krew, użyj gazy (lub ciepłej torebki po herbacie) i delikatnie uciskaj to miejsce, aż przestanie krwawić. Jeśli wystąpi obrzęk, stosuj zimne okłady na zewnętrzną część twarzy i zażywaj dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, aby zmniejszyć odczuwany ból. Następnie natychmiast skontaktuj się z dentystą.

Podczas wizyty u dentysty będzie on w stanie stwierdzić, czy przyczyną złamania jest ubytek lub uraz, a także będzie w stanie stwierdzić, czy uszkodzeniu uległy naczynia krwionośne lub nerwy. Następnie podejmie on najlepsze działania w celu uratowania jak największej części zęba.

Uporczywy ból zęba - co należy zrobić?

Nie ma nic gorszego niż ból zęba, który nie chce ustąpić, a uporczywy ból zęba może szybko stać się wyniszczający. Istnieje wiele powodów, dla których może się on pojawić, od ciała obcego, które utknęło w dziąśle, po drobne złamanie, którego nie widać. Bez względu na przyczynę bólu, istnieje kilka sposobów, aby sobie z nim poradzić.

Po pierwsze, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, wypłucz jamę ustną ciepłą wodą z solą; pomoże to również złagodzić temperaturę zęba. Przesuwaj nić dentystyczną wokół bolącego zęba, aby upewnić się, że pomiędzy nim a innym zębem lub dziąsłem nie znajdują się żadne zanieczyszczenia. Czasami ból zęba może być spowodowany tym, że mały kawałek jedzenia utknął gdzieś i wywiera nacisk na ząb i/lub dziąsła, powodując ból, którego doświadczasz. Jeśli jednak nie usunie to bólu, możesz zażyć dostępne bez recepty środki przeciwbólowe i zastosować zimny okład na twarz.

Jeśli ból został spowodowany przez coś, co utknęło w zębach, prawdopodobnie będziesz w stanie rozwiązać ten problem w domu i nie będziesz musiał szukać porady u dentysty. Jeśli jednak problem nie ustępuje i nie wiesz, co jest jego przyczyną, powinieneś umówić się na wizytę u stomatologa. Będzie on w stanie doradzić Ci, co jest przyczyną bólu i powie Ci, jakie są możliwości jego rozwiązania.

Tak więc, nawet jeśli nie chcesz myśleć o żadnej z tych rzeczy, będąc przygotowanym, pomoże Ci to poradzić sobie z sytuacją szybko i skutecznie, osiągając najlepszy możliwy wynik dla Twoich zębów. I, jak wspomniano w każdym dentysta awaryjne, ważne jest, aby skontaktować się z dentystą tak szybko, jak to możliwe, więc mogą one pomóc rozwiązać swój ból i dyskomfort tak szybko, jak to możliwe. Jeśli pozostawisz któryś z tych urazów stomatologicznych na dłużej niż powinieneś, może to spowodować dalsze problemy, a nawet utratę zębów. Więcej znajdziesz na: http://stomatologkrakow.net.pl

 

Socialmedia

Warte uwagi

Pomysły, które pomogą dzieciom cieszyć się...

4 Zabawne i praktyczne sposoby, aby pomóc dzieciom cieszyć się aparatami ortodontycznymi Jeśli jesteś jak większość rodziców, szanse są Twoje dzieci mogą potrzebować jakiegoś rodzaju...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .