Alternatywne sposoby na pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego

Udostępnij:

 Bądźmy szczerzy: opieka zdrowotna każdego rodzaju nie jest tania.

To wygląda jak scenariusz albo-albo: rozbić bank dla zdrowych zębów, lub złamać zęby dla zdrowego portfela. To nie musi być w ten sposób! Zebraliśmy listę alternatywnych pokryć medycznych i dentystycznych, które pomogą Ci zaoszczędzić na kosztach opieki zdrowotnej.

Jak mogę uzyskać zniżkę na prace dentystyczne?

Jeśli masz problem ze znalezieniem niedrogiej opieki stomatologicznej, spójrz na poniższe opcje. Możesz znaleźć idealny duet dla zdrowego budżetu i zdrowych zębów.

  • Plany dentystyczne z rabatem. Zamiast ubezpieczenia dentystycznego, dyskontowy plan dentystyczny da Ci dostęp do zniżek na większość zabiegów dentystycznych w każdym z uczestniczących biur dentystycznych. 
  • Medicaid. Medicaid jest programem, który zapewnia bezpłatne lub tanie pokrycie zdrowotne dla osób o niskich dochodach. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, Medicaid może pokrywać niektóre usługi stomatologiczne. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do programu Medicaid, lub o jego pokryciu stomatologicznym, zadzwoń lub udaj się do lokalnego biura Medicaid.
  • PACE (Program of All-inclusive Care for the Elderly) - Jeśli jesteś starszym seniorem, ten program Medicare pozwala na uzyskanie pomocy w zakresie opieki zdrowotnej w społeczności, a nie w domu opieki. Zaletą PACE jest to, że pokryją one wszelkie potrzeby zdrowotne, nawet jeśli twój Medicare nie pokrywa ich bezpośrednio.
  • Organizacje Non-Profit. Dentistry From the Heart - Celem tej organizacji jest zapewnienie bezpłatnej opieki stomatologicznej dla ludzi w potrzebie na całym świecie. Aby sprawdzić, czy w pobliżu Ciebie odbywa się jakieś wydarzenie, sprawdź ich kalendarz tutaj. Poszukiwania zasobów zdrowotnych. Od czego zacząć poszukiwania taniej pomocy stomatologicznej?
  • Jeśli jesteś osobą starszą, możesz zajrzeć na poniższe strony internetowe, aby wyszukać i znaleźć pomoc w pobliżu swojego miejsca zamieszkania: Teeth Wisdom: Resources for Older Adults - zespół ekspertów w dziedzinie zdrowia jamy ustnej, którzy dostarczają informacji i zasobów na temat zdrowia zębów, a także przystępnych cenowo opcji opieki dla starszych Amerykanów. Eldercare Locator - wystarczy wpisać swoją lokalizację, aby rozpocząć wyszukiwanie opcji opieki w Twojej okolicy.
  • W społeczności. Miejscowy szpital - Zadzwoń do miejscowego szpitala, aby dowiedzieć się, czy oferuje on usługi stomatologiczne, jak zostać pacjentem i jakie są koszty.
  • Szkoły stomatologiczne - Niektóre szkoły stomatologiczne zapewniają tanią opiekę w klinikach, gdzie studenci mogą zdobyć potrzebne doświadczenie. Sprawdź tutaj listę szkół dentystycznych. Wspólnotowe ośrodki zdrowia - W tym opieki stomatologicznej, te ośrodki wspólnotowe zapewniają szereg usług zdrowotnych w całym kraju.

2. Dbanie o zęby w domu

Bez względu na to, jak zaoszczędzić na opiece dentystycznej w gabinecie stomatologicznym, nadal chcesz być opieka nad zębami w domu. Ważne jest, aby zachować zdrowe nawyki higieny jamy ustnej, takie jak:

  • Szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Pomoże to zachować usta bezpieczne od chorób dziąseł i ubytków. Jeśli masz wrażliwe zęby, kup szczoteczkę z miękkimi włóknami. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, używaj szczoteczki elektrycznej.
  • Używaj pasty do zębów z fluorem, aby wzmocnić zęby. Nitkowanie zębów. Nitkowanie zębów co najmniej raz dziennie pomoże uchronić dziąsła przed stanem zapalnym i silnym krwawieniem. Nie lubisz typowej nici dentystycznej?
  • Spróbuj użyć patyczków do nici. Są bardzo łatwe w użyciu i można je zabrać w podróż. Płyn do płukania ust. Nie tylko sprawi, że poczujesz się świeżo w ustach, ale także pomoże Ci oczyścić i zabić bakterie.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści, sprawdź jedną z naszych powyższych opcji. Nie ignoruj swojego zdrowia zębów w imię oszczędzania pieniędzy - może to prowadzić do gorszych problemów w przyszłości, które będą wymagać natychmiastowej uwagi lub może uszkodzić zęby lub portfel jeszcze bardziej.

Jeśli masz pytania na temat naszych planów dentystycznych dyskontowych, odwiedź naszą stronę internetową lub zadzwoń do nas.

Więcej na: http://stomatologkrakow.net.pl

Socialmedia

Warte uwagi

COVID-19: wytyczne w gabinecie stomatologicznym

Dentyści są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznej opieki stomatologicznej i usług dla naszych pacjentów. W ten sposób chronimy pacjentów, personel i społeczność jako całość. Personel...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .