Istnieje wiele dostępnych procedur stomatologicznych, które znajdują się pod hasłem Stomatologia estetyczna, a wszystkie one mają na celu poprawę wyglądu Twoich zębów. Należą do nich zabiegi wybielania zębów, mikroabrazja, klejenie i licówki. Połączenie tych technik pozwala wybielić i poprawić kształt i kolor zębów, a nawet zamknąć luki.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna czasami nazywana również stomatologią estetyczną to zabiegi i procedury, które ludzie wybierają w celu poprawy wyglądu swoich zębów i uśmiechu. Mogą one dać osobie subtelną zmianę, aby poprawić jakiś mały aspekt ich uśmiechu, którego nie lubią, jak naprawa wyszczerbionego zęba lub poważna renowacja, gdzie jednostki cały uśmiech jest zmieniany.

Często ulepszenia, które osoba otrzymuje, są głębsze niż tylko zmiana kosmetycznego wyglądu zębów, mogą pozytywnie wpłynąć na zdrowie jamy ustnej, poprawić wyrównanie szczęki lub mięśni (np. gdy aparat ortodontyczny jest używany do zmiany pozycji zgryzu i zębów), a także przywrócić pewność siebie osób, które mogły zostać utracone.

Która procedura estetyczna jest odpowiednia dla mnie?

Odkrycie, jakie są właściwe procedury dla Ciebie, będzie wymagało skonsultowania się z Twoim dentystą. Stan Twoich zębów już teraz i jaki wynik chcesz osiągnąć, aby pomóc swojemu dentyście zdiagnozować, co można zrobić dla Ciebie i określić zabiegi, które będą działać najlepiej dla Ciebie.

Kiedy skonsultujesz się ze swoim dentystą, będziesz chciał zadać kilka własnych pytań, aby pomóc Ci zdecydować, które z przedstawionych Ci opcji będą pasować do Twojego stylu życia.

Pytania do dentysty

  • Jak będą wyglądały zmiany?
  • Ile spotkań będę potrzebował na każde leczenie?
  • Czego powinienem się spodziewać po każdym zabiegu?
  • Jak długo potrwa, zanim wszystkie zabiegi zostaną wykonane?
  • Czy mogę to zrobić przez dłuższy czas, czy też trzeba to zrobić całkowicie i szybko?
  • Co będę musiał zrobić, aby utrzymać pracę stomatologiczną po jej zakończeniu?
  • Na co powinienem zwrócić uwagę wybierając Kosmetycznego Dentystę?

Dentyści posiadają różnego rodzaju specjalistyczne umiejętności i czasami możesz chcieć skonsultować się z kimś innym niż zwykły dentysta rodzinny. W takim przypadku istnieje wiele różnych rzeczy, którymi możesz poprosić dentystę o podzielenie się z Tobą przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Zdjęcia przed i po leczeniu stomatologicznym

Dentyści, którzy pracują w dziedzinie estetyki i stomatologii estetycznej, będą mieli galerię lub album zdjęć sprzed i po leczeniu stomatologicznym, które można obejrzeć, aby zobaczyć rezultaty, jakie osiągnęli dla innych pacjentów. Dzięki temu będziesz wiedział, czy dentysta jest w stanie uzyskać wyniki, na które masz nadzieję i które odpowiadają Twoim potrzebom.

Odniesienia

Listy referencyjne od innych stomatologów, pacjentów lub innych specjalistów dają Ci poczucie jakości opieki, jaką zapewnia rozważany dentysta.

Dowód kształcenia ustawicznego

W stomatologii pojawiło się wiele nowych rozwiązań w zakresie leczenia, materiałów i technik, które pomagają w zapewnieniu szerszego wyboru opcji osiągania pożądanych rezultatów. Upewnienie się, że dentysta, którego bierzesz pod uwagę, aktywnie kontynuuje swoją edukację, gwarantuje, że jest on na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami klinicznej stomatologii estetycznej.

Dzisiaj, dzięki mediom społecznościowym łatwo jest sprawdzić dentystę (na stronie internetowej takiej jak LinkedIn), czy Twój dentysta jest zainteresowany ich edukacją.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak dentyści i opiekunowie mogą pomóc...

  Demencja jest chorobą powszechnie występującą u osób powyżej 65 roku życia, która powoduje upośledzenie zdolności poznawczych, umiejętności komunikacyjnych oraz zdolności...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .