Zestresowany? Stwórz i utrzymaj równowagę zdrowotną

Udostępnij:

Stawianie na pierwszym miejscu wymagań związanych z pracą i życiem osobistym może często prowadzić do stresu, nieszczęścia i spadku wydajności. Chociaż stres może czasami pomóc nam radzić sobie pod presją i motywować nas do jak najlepszego wykonywania zadań, istnieją realne fizyczne i psychiczne konsekwencje związane z przewlekłym stresem.

W gabinecie stomatologicznym można spotkać się z różnymi czynnikami stresogennymi. Obsługa pacjentów, wykonywanie skomplikowanych zabiegów lub codzienne zarządzanie mnóstwem papierkowej roboty może prowadzić do zwiększenia poziomu stresu.

Istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć zarówno swój ogólny poziom stresu, jak i stres, który napotykasz w pracy i w miejscu pracy, według Centrum Sukcesu Zawodowego. Należą do nich:

  • Śledź swój czas. Zwracaj uwagę na swoje codzienne zadania, w tym czynności związane z pracą i osobiste. Zdecyduj, co jest konieczne i co cię najbardziej satysfakcjonuje. Ogranicz lub deleguj czynności, które są zbędne lub mogą być wykonane przez innych członków twojego zespołu.
  • Zostaw pracę w pracy. Podejmij świadomą decyzję o oddzieleniu czasu pracy od czasu prywatnego.
  • Zarządzaj swoim czasem. Organizuj zadania domowe w sposób efektywny, np. załatwiając sprawy partiami lub robiąc codziennie pranie, zamiast zostawiać to wszystko na dzień wolny. Umieszczaj wydarzenia rodzinne w tygodniowym kalendarzu rodzinnym i prowadź codzienną listę rzeczy do zrobienia. Rób to, co musi być zrobione, a resztę odpuść.
  • Wzmocnij swój system wsparcia. W pracy połącz siły ze współpracownikami, którzy mogą cię zastąpić - i vice versa - gdy pojawią się konflikty rodzinne. W domu, zbierz zaufanych przyjaciół i bliskich, którzy pomogą Ci w opiece nad dziećmi lub obowiązkami domowymi, gdy będziesz musiał pracować w nadgodzinach lub podróżować.
  • Odżywiaj się prawidłowo i śpij dobrze. Stosuj zdrową dietę, włącz aktywność fizyczną do codziennej rutyny i wysypiaj się. Każdego dnia wygospodaruj czas na czynność, która sprawia Ci przyjemność.
  • Opracuj harmonogram spotkań, który najbardziej Ci odpowiada. Większość z nas przechodzi przez dzień, stosując podejście "przepychania się", myśląc, że jeśli będziemy pracować przez pełne osiem do dziesięciu godzin, to uda nam się zrobić więcej. Zamiast tego spada wydajność, wzrasta poziom stresu i pozostaje bardzo mało energii dla rodziny. Zaplanuj przerwy w ciągu dnia na spacer, rozciąganie lub po prostu relaks.
  • Wywierajwpływ na innych. Jeśli zauważysz, że pacjent jest zaniepokojony lub boi się zabiegu, powiedz mu, że rozumiesz i poinstruuj go, aby oddychał razem z Tobą. Obniżenie poziomu lęku pozwoli Ci być spokojnym podczas zabiegu.

Socialmedia

Warte uwagi

Nasz DVP VIP

W czerwcu 2015 roku jeden z naszych dentystów, Ben Molyneux, dołączył do programu wolontariatu dentystycznego Bridge2Aid (DVP), aby pomóc ludziom cierpiącym na wyniszczający ból zębów w...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .