Awaryjna wizyta ortodonty w Londynie z The Dental Surgery może rozwiązać swoje problemy ortodontyczne, takie jak złamane lub utracone retainery, złamane druty i inne problemy związane z leczeniem prostowania zębów, czy tradycyjne aparaty ortodontyczne lub Invisalign.

Po skontaktowaniu się z nami, będziemy również oferować porady, czy naprawdę potrzebujesz nagłej wizyty, a także jak radzić sobie z bólem i zastosować krótkoterminowe rozwiązanie do czasu wizyty.

Prosimy o kontakt, jeśli którakolwiek z poniższych sytuacji dotyczy Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich.

Złamany lub zgubiony retainer - zarówno ruchomy jak i stały

Ruchomy retainer

Jeśli ruchomy retainer został zgubiony lub złamany, nasi ortodonci mogą wykonać nowy na podstawie wycisków lub skanu Twoich zębów. Możemy wykonać retainer na miarę w ciągu zaledwie kilku dni.

Skontaktuj się z ortodontą tak szybko, jak to możliwe, aby nowy retainer mógł zostać wykonany i zmniejszyć ryzyko przesuwania się zębów poza osiowość.

Retainer stały

Złamania stałych retainerów mogą się zdarzyć, są one zaprojektowane tak, aby były cienkie, aby wizualnie nie rzucać się w oczy, ale oznacza to, że mogą one ulec uszkodzeniu. Jest to częściowo dlaczego ortodonta poprosił Cię o unikanie pewnych pokarmów, takich jak twarde i / lub lepkie pokarmy.

Proszę nie panikować, jeśli złamał lub stracił retainer, brak nie będzie zrobić natychmiastowe szkody. Proszę nosić swój ruchomy retainer, dopóki nie będzie można zobaczyć stałego retainera.

Złamany aparat ortodontyczny

Uszkodzenia aparatów ortodontycznych mogą się zdarzyć na kilka sposobów, przy czym niektóre problemy częściej wymagają natychmiastowej uwagi niż inne.

Poniższe porady dotyczą najczęstszych problemów z aparatami ortodontycznymi, jednak jeśli pęknięcie zostało spowodowane szerszym problemem stomatologicznym, na przykład jeśli wypadek spowodował uszkodzenie zębów lub szczęki, a także aparatu, wówczas konieczna może być wizyta w szpitalu.

Każda część aparatu ortodontycznego może ulec uszkodzeniu lub złamaniu - zamki (metalowe lub ceramiczne płytki, które mocuje się do zębów), taśmy (metalowe pierścienie wokół tylnych zębów, a w niektórych przypadkach także przednich), gumowe pierścienie dystansowe między zębami oraz sam drut łączący pozostałe części.

Złamanie części aparatu może również powodować ból lub stan zapalny - poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zmniejszyć ból i uniknąć dalszych uszkodzeń przed wizytą u naszych ortodontów. Niezależnie od tego, która część aparatu pękła i czy jest z tym związany ból czy nie, najlepiej skontaktować się z nami, aby uzyskać poradę i spokój ducha.

Zamki

Jeśli aparat lub zamki się poluzowały, mogą one powodować ból poprzez ocieranie się o język, dziąsła lub boki jamy ustnej. Konieczne będzie umówienie się na wizytę w celu usunięcia problemu, ale w międzyczasie, jeśli masz wosk dostarczony przez ortodontę, nałóż go na uszkodzony zamki. Powinno to zmniejszyć podrażnienie.

Druty

Złamany lub wystający drut stanowi podobny problem - złamany drut może ocierać się o jamę ustną i być niezwykle bolesny. Wosk może być również korzystny w tej sytuacji i można oczywiście użyć zwykłych, dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Jeśli nie masz żadnego wosku ortodontycznego, możesz użyć niebieskiego tac jako tymczasowego rozwiązania.

Być może uda Ci się subtelnie zmienić położenie drutu na bardziej komfortowe - nie rozwiąże to problemu, ale przynajmniej zmniejszy ból. W celu odsunięcia złamanego drutu od miejsca, w którym powoduje on podrażnienie, należy użyć jedynie minimalnej siły przy użyciu miękkiego przedmiotu. Celem nie jest przywrócenie idealnej pozycji drutu, a jedynie zmniejszenie bólu.

Jeśli drut przeciął skórę lub powoduje bolesność w jamie ustnej, przepłucz jamę ustną ciepłą, słoną wodą lub antyseptycznym płynem do płukania jamy ustnej.

Opaski i elementy dystansowe

Luźne taśmy lub luźne elementy dystansowe raczej nie spowodują natychmiastowego dyskomfortu w taki sam sposób, jak złamany wspornik lub drut - jednak nadal są to problemy, które wymagają rozwiązania, aby aparat nadal ustawiał zęby w pożądany sposób.

Poluzowanie się łączników może być oznaką, że są one gotowe do zmiany w każdym przypadku - skontaktuj się ze swoim ortodontą, aby uzyskać poradę. Luźna opaska będzie musiała zostać wymieniona lub ponownie zacementowana, jest to zadanie, które wymaga doświadczenia, aby wykonać je sprawnie, więc proszę nie próbować wymieniać luźnej opaski samodzielnie!

Czy wizyty ortodonty w nagłych wypadkach są drogie?

Koszt wizyty ortodontycznej w nagłych wypadkach będzie oczywiście różny. Co możemy obiecać w The Dental Surgery jest to, że nie zawyżamy ceny dla "awaryjnych" wizyt.

Zdajemy sobie sprawę, że dentysta awaryjne lub ortodonta wizyta jest prawdopodobne, aby towarzyszyć stres i nie mają zamiaru, aby rzeczy gorzej. Z inwestycji w swoim nowym uśmiechem nie chcesz nic zatrzymanie lub odwrócenie wyników udało się osiągnąć tak daleko!

Jeśli nie jesteś pewien, czy zarezerwować wizytę lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące leczenia prostowania zębów proszę nie wahaj się z nami skontaktować.

Dlaczego warto rozważyć The Dental Surgery?

Pozwolimy naszym pacjentom mówić za nas tam, nasza najnowsza opinia od pacjenta:

"Miałem stały retainer zrobione w zeszłym tygodniu i wyjaśnili procedurę bardzo dobrze, były profesjonalne i uczynił mnie czuć się komfortowo jako pacjent. Mój retainer jest o wiele bardziej komfortowy niż się spodziewałem. Potem zrobili mi nowy zestaw ruchomych retainerów, które pasują świetnie i już nie muszę się martwić o moje zęby! Miałem fantastyczne doświadczenie i poleciłbym ich wszystkim!"

Możesz zobaczyć więcej szczegółów odnoszących się do naszych usług ortodontycznych w Londynie na tej stronie.

Zobacz więcej naszych niezależnych recenzji w Google tutaj.

Zarezerwuj online lub zadzwoń do nas na 020 7680 1800 .

Socialmedia

Warte uwagi

Ogólnopolski Dzień Dentysty

Zaktualizowano: 2/21/2020Narodowy Dzień Dentysty przypada 6 marca i istnieje wiele sposobów, aby podziękować im za ich pełną poświęcenia pracę!Co jest takiego ważnego w dentystach?"Dlaczego...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .