Ponieważ coraz więcej osób uczy się umiejętności hakowania życia z YouTube i mediów społecznościowych, nie powinno dziwić, że nowe i nowatorskie sposoby osiągania efektów wybielania zębów są również szeroko rozpowszechnione w Internecie. Jednym z "sekretów piękna" w cyberprzestrzeni jest wybielanie zębów za pomocą węgla drzewnego.

Chociaż może to zabrzmieć przeciw-intuicyjnie, zastosowanie sadzy wyglądającego Activated Charcoal Whitening na zęby mówi się, aby usunąć przebarwienia z zębów. Ma ono działać poprzez wyciąganie i wchłanianie toksyn do jego milionów porów.

W przeciwieństwie do węgla drzewnego znajdującego się w grillu, ten węgiel drzewny jest aktywowany przez ponowne podgrzanie i utlenianie. Koncepcja opiera się na teorii, że aktywowany węgiel drzewny, działa jak magnes, który zbiera plamy, bakterie i kamień nazębny.

Zanim rozważysz spróbowanie wybielania węglem drzewnym, warto uzyskać drugą opinię od dentysty.

Podczas wywiadu dla Fox News Health, Dr Susan Maples, dentysta z Michigan, ostrzegał, że nie było wystarczająco dużo dowodów na poparcie twierdzeń, czy dodatek jest korzystne lub niebezpieczne.

Dr Maples zwróciła uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do naszych włosów, skóry i paznokci, nasze zęby nie uzupełniają się i nie goją się same. Jedno z niebezpieczeństw, o którym wspomniała, polega na podejściu do środków typu "zrób to sam", takich jak węgiel drzewny, który nie uwzględnia ścieralności zabiegu.1 Węgiel drzewny, jak powiedziała, może pozostawić zęby przebarwione lub plamiste. Jeśli węgiel powoduje pogorszenie szkliwa lub erozję zębów, nie tylko jest to proces nieodwracalny, ale może również prowadzić do innych dolegliwości dentystycznych, takich jak nadwrażliwość zębów i ubytki.

Dr Trey Wilson, dentysta z siedzibą w Nowym Jorku, powiedział, że będzie czekać na więcej badań w celu określenia jego bezpieczeństwa, ostrzegając, że metoda DIY jest "stosowana w jamie ustnej".

Choć zgodził się, że nauka o "przyciąganiu" cząsteczek węgla drzewnego jest dobrze udokumentowanym badaniem naukowym, ostrzegł jednak przed brakiem długoterminowych badań nad aktywowanym węglem drzewnym jako składnikiem pasty do zębów.

Będąc składnikiem ściernym, niektórzy dentyści, jak dr Bruce L Cassis, dentysta z Fayetteville, WV, zaleca oszczędne stosowanie - nie częściej niż raz na dwa tygodnie, a nie przez dłuższy okres czasu.

Dr Wilson ostrzegał tych, którzy mają problemy z nadwrażliwością zębów lub recesją tkanek dziąseł, aby całkowicie uniknąć zabiegu DIY, ze względu na jakość ścierną pasty do zębów z węgla drzewnego.

Echosondając punkty poczynione przez jego amerykańskich odpowiedników, brytyjski dentysta dr Adam Thorne powiedział, że nie ma dowodów na to, że aktywowany węgiel drzewny przynosi korzyści naszym zębom w jakikolwiek sposób. Z drugiej strony wyraził on obawy co do bezpieczeństwa i skuteczności modnej metody wybielania zębów.3 Zaleca on konkretne zabiegi wybielania dla głębszych przebarwień i przebarwień.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak stres wpływa na zdrowie jamy ustnej

Ponieważ kwiecień jest Miesiącem Świadomości Stresu, warto przyjrzeć się roli, jaką stres odgrywa w zdrowiu jamy ustnej. na rolę, jaką stres odgrywa w zdrowiu jamy ustnej. Ciągły stres...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .