Chirurgia stomatologiczna to szerokie pojęcie, które odnosi się do szerokiego zakresu procedur medycznych obejmujących dziąsła i zęby. Należą do nich kanał korzeniowy, implanty i ekstrakcja zęba mądrości. Spośród różnych procedur chirurgii stomatologicznej, być może najczęstszym jest usuwanie zębów mądrości. W tym artykule będziemy rozmawiać o usuwaniu zębów mądrości, abyś mógł być przygotowany.

Usuwanie zębów mądrości różni się nieco od usuwania zwykłych zębów, ponieważ czasami trzeba to zrobić wewnątrz gabinetu chirurga i wstrzyknąć sobie znieczulenie, aby to zrobić. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wszystkie zęby mądrości są usuwane jednocześnie lub jeśli masz prawdziwy lęk przed krzesłem dentysty.

Jak to się robi? Po pierwsze, dentysta otworzy Twoją tkankę dziąseł i oczyści wszelkie kości i resztki, które pokrywają ząb mądrości. Po otwarciu dziąsła dentysta może zdecydować, czy wyciągnąć cały ząb, czy pociąć go na mniejsze części, aby ułatwić jego usunięcie.

Po usunięciu zębów mądrości chirurg może je zszyć. Istnieją dwa różne rodzaje szwów - rozpuszczające się z czasem i te, które należy usunąć kilka dni później.

Odzyskiwanie po usunięciu zębów mądrości, tak jak w przypadku każdej innej procedury chirurgii stomatologicznej, trwa zazwyczaj kilka dni i może zajść potrzeba zastosowania środków przeciwbólowych, aby złagodzić ból. Aby przyspieszyć powrót do zdrowia, należy pamiętać o następujących wskazówkach:

1. Nie leżeć płasko, żeby nie przedłużać krwawienia.
2. W ciągu pierwszych 24 godzin połóż na siebie opakowanie z lodem.
3. Spokojnie. Intensywna aktywność zwiększa krwawienie.
4. Jedz miękkie jedzenie i stopniowo dodawaj solidne elementy do swojego menu w miarę jak się goisz.
5. Nie używaj słomy do picia. Ssanie słomy może rozluźnić skrzep krwi, a tym samym opóźnić gojenie się.

Uzdrawiające wskazówki z chirurgii stomatologicznej

Usuwanie zębów mądrości często wiąże się z bólem, jednak można złagodzić ból i obrzęk poprzez płukanie roztworem soli fizjologicznej kilka razy dziennie pierwszego dnia po zabiegu. Jeśli jesteś palaczem, rzuć nałóg na co najmniej jeden dzień. Ptykanie może faktycznie rozluźnić skrzep i opóźnić gojenie. Ponadto, ponieważ palenie zmniejsza dopływ krwi, narażasz swoje dziąsła na działanie zarazków i zanieczyszczeń.

Jak widać z góry, proces ekstrakcji zębów mądrości i powrotu do zdrowia po nich jest bolesnym zabiegiem chirurgii stomatologicznej. Ale czasami będziesz musiał to zrobić. Twój lekarz zaleci jej skorygowanie rzeczywistego problemu lub zapobieżenie przyszłemu problemowi.

Problemy z zębami mądrości zdarzają się zazwyczaj wtedy, gdy szczęki nie są wystarczająco duże, aby pomieścić wzrost Twoich zębów. Zęby mądrości mogą również powodować infekcję dziąseł. Czasami ząb może nigdy nie przebić się przez dziąsła (ściśnięty ząb) i spowodować, że nad nim urosną płatki tkanki dziąseł. Kiedy tak się dzieje, jedzenie i zarazki mogą zostać uwięzione i spowodować infekcję.

Uszkodzenie ściśniętych zębów może uszkodzić inne zęby lub spowodować uszkodzenie kości. Może również spowodować wzrost torbieli.

Większość problemów z zębami mądrości zaczyna się rozwijać między 15 a 25 rokiem życia. Złą rzeczą w usuwaniu zęba mądrości jest to, że firmy ubezpieczeniowe zwykle ich nie pokrywają i być może będziesz musiał zapłacić za zabieg z własnej kieszeni.

Socialmedia

Warte uwagi

Po prostu STOP!

Od jak dawna chciałeś rzucić palenie? Teraz możesz mieć na to szansę.Trwa właśnie Stoptober i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, jest to świetna okazja, by spróbować rzucić nałóg raz...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .