Koszt implantu zęba: Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Udostępnij:

Implanty stomatologiczne są bardzo poszukiwanym zabiegiem dla tych, którzy doświadczają utraty zębów lub potrzebują wymiany uszkodzonych zębów, ale jest to również jeden z najdroższych zabiegów stomatologicznych, jakim można się poddać. Ile więc dokładnie kosztują implanty stomatologiczne?

Koszt implantów stomatologicznych różni się w zależności od pacjenta, jednak średni koszt umieszczenia samego implantu może wynosić od 2 000 do 10 000 USD, przy czym średnio jest to około 2 500 USD za jeden ząb. Do tego dochodzi jeszcze odbudowa (korona lub most), która może kosztować od 500 do 1600 USD za ząb. Koszt implantów stomatologicznych waha się w zależności od wielu czynników, w tym od tego, czy pacjent otrzymuje jeden czy kilka implantów, a także od rodzaju potrzebnej odbudowy.

Mimo tych kosztów uzupełnienia protetyczne oparte na implantach są zwykle najlepszym rozwiązaniem w przypadku wymiany zębów, ponieważ pozwalają w pełni przywrócić funkcje i estetykę uśmiechu. Dowiedz się więcej o kosztach implantów stomatologicznych i o tym, jak możesz zaoszczędzić na leczeniu, korzystając z poniższych linków.

  Co to są implanty stomatologiczne? Czy implanty stomatologiczne są tego warte? Korzyści z implantów stomatologicznych Ile kosztują implanty stomatologiczne? Jakie czynniki wpływają na koszt implantów stomatologicznych? Implanty stomatologiczne a ubezpieczenie Jak zaoszczędzić pieniądze na kosztach implantów stomatologicznych? Implant dentystyczny FAQs Jak długo działają implanty stomatologiczne? Czy implanty zębów bolą? Jakie są wady implantów stomatologicznych? Dlaczego implanty zębów są tak drogie? Czy implanty zębowe można zrobić w ciągu jednego dnia? Czy powinienem mieć most czy implanty?

Co to są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębów, które zazwyczaj wykonane są z tytanu. Tytan jest używany, ponieważ jest "biokompatybilny". Oznacza to, że nie rdzewieje i nie koroduje, a organizm ludzki ma większe szanse, że nie zareaguje na implant lub go nie odrzuci. Implanty stomatologiczne służą jako podstawa dla koron, mostów i protez.

Po wszczepieniu implantu na jego szczycie mocuje się element zastępujący ząb, a nowy ząb (lub zęby) powinien funkcjonować jak zęby naturalne.

Czy implanty stomatologiczne są tego warte?

Wiele osób zastanawia się: "Czy implanty stomatologiczne są warte swojej ceny?". Implanty stomatologiczne należą do najdroższych zabiegów stomatologicznych, ale są inwestycją w Twoje zdrowie.

Jeśli nie uda się zastąpić brakujących zębów, w ciągu następnych kilku lat może się okazać, że trzeba będzie wydać znacznie więcej, aby rozwiązać dalsze problemy zdrowotne związane z jamą ustną, takie jak przesunięcie się okolicznych zębów i ich nieprawidłowe ustawienie. Niektóre z innych problemów zdrowotnych jamy ustnej, które mogą wynikać z utraty zębów obejmują:

  Infekcje Dalsza utrata zębów Niedożywienie

Tak więc dla wielu osób cierpiących z powodu utraty zębów implanty stomatologiczne są opłacalną inwestycją. Oferują one również wiele korzyści, które mogą poprawić jakość życia w porównaniu z tradycyjnymi protezami, które nie są oparte na implantach.

Zalety implantów stomatologicznych

Do najważniejszych korzyści wynikających z zastosowania implantów stomatologicznych należą:

  Możliwość normalnego żucia (implanty stomatologiczne są bardzo wytrzymałe i uważane są za równie mocne jak naturalne zęby) Poprawa stabilności (implanty zapobiegają przesuwaniu się protez) Zapobieganie recesji kości szczęk (która może wystąpić, gdy ząb nie stymuluje kości) Długotrwałość (implanty stomatologiczne mogą przetrwać dziesiątki lat przy odpowiedniej pielęgnacji) Wyraźna mowa (protezy mogą się przemieszczać, powodując trudności z wymową, ale implanty stomatologiczne eliminują ten problem) Większa pewność siebie (dzięki wysoce realistycznej odbudowie nowy ząb może płynnie łączyć się z resztą uśmiechu).

Ze względu na te liczne korzyści implanty stomatologiczne są uważane za najlepsze rozwiązanie dla pacjentów zmagających się z utratą zębów.

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Koszt implantów zębów może się znacznie różnić w zależności od pacjenta. Jak wspomniano, implanty stomatologiczne składają się z kilku części, które sumują się, dając całkowitą cenę implantów stomatologicznych. Poniżej przedstawiono ogólny podział kosztów implantów stomatologicznych bez ubezpieczenia:

  Koszt umieszczenia wkładu implantu może wynosić od 2 000 do 3 000 USD, a bardziej skomplikowane procedury od 8 000 do 10 000 USD. Koszt uzupełnienia protetycznego może wynosić od 1 200 do 1 600 USD w przypadku mostu lub od 500 do 1 500 USD w przypadku korony. Koszt ekstrakcji zęba (jeśli jest konieczna) może wynosić od 250 do 400 USD w zależności od tego, czy jest to ekstrakcja zwykła czy chirurgiczna.

Należy pamiętać, że istnieją również koszty pooperacyjne związane z opieką nad implantami stomatologicznymi, takie jak leki, materiały potrzebne do powrotu do zdrowia i inne. Aby uzyskać najbardziej aktualne ceny leczenia w Twojej okolicy i pełną listę dostępnych zniżek, odwiedź cennik procedur 1Dental i wpisz swój kod pocztowy.

Jakie czynniki wpływają na koszt implantów stomatologicznych?

Na ogólny koszt implantów stomatologicznych wpływa wiele czynników, w tym:

  liczba potrzebnych implantów stomatologicznych rodzaj otrzymanego implantu stomatologicznego (istnieje kilka materiałów i rozmiarów implantów stomatologicznych) rodzaj wykonywanej odbudowy protetycznej czy implant jest wszczepiany w przedniej (przedniej) czy tylnej (tylnej) części jamy ustnej. czy zastępowany ząb jest górny czy dolny. Górne zęby są zwykle znacznie droższe, ponieważ implant musi uwzględniać jamę zatokową. Lokalizacja gabinetu stomatologicznego (koszty mogą być wyższe w niektórych regionach ze względu na koszty funkcjonowania gabinetu).

Implanty stomatologiczne a ubezpieczenie

Zazwyczaj implanty stomatologiczne zalicza się zarówno do zabiegów kosmetycznych, jak i do zabiegów chirurgii jamy ustnej. W większości rodzajów ubezpieczeń stomatologicznych, wszystko co kosmetyczne nie jest objęte ubezpieczeniem, a większość ubezpieczeń ma również zazwyczaj dość surowe ograniczenia dotyczące wszystkiego co chirurgiczne. W większości przypadków pokrywana jest tylko odbudowa protetyczna - korona, most lub proteza - a nawet wtedy może ona pokryć tylko część kosztów, w zależności od użytych materiałów, lub trzeba czekać nawet rok, zanim procedura zostanie pokryta.

Jak zaoszczędzić pieniądze na kosztach implantów stomatologicznych

Przy niewielkim lub żadnym pokryciu ubezpieczeniowym, koszty implantów zębowych mogą wydawać się nieosiągalne dla wielu pacjentów potrzebujących wymiany zębów. Istnieją jednak inne opcje, dzięki którym koszty implantów stomatologicznych mogą być bardziej przystępne:

  Dentystyczne plany oszczędnościowe: Plan oszczędnościowy daje dostęp do zniżek, które mogą znacznie obniżyć koszty implantów stomatologicznych. Dzięki naszym planom oszczędnościowym można skorzystać z następujących zniżek na implanty stomatologiczne: 20-60% zniżki na ekstrakcje 15-50% zniżki na wszczepianie implantów 20-60% zniżki na korony i mosty protetyczne Leczenie w szkole stomatologicznej: Niektóre programy stomatologiczne mogą oferować zniżki na usługi implantologiczne, jeśli są one wykonywane przez praktykanta pod nadzorem lekarza. CareCredit®: Jest to stomatologiczna karta kredytowa, którą można wykorzystać na leczenie implantami stomatologicznymi. Opcja ta umożliwia dokonywanie płatności w czasie, ale należy pamiętać, że do salda mogą być doliczane odsetki. Plan płatności: Być może uda się uzgodnić z dentystą plan płatności, który pozwoli rozłożyć koszty na kilka miesięcy lub dłużej.

Implanty stomatologiczne - najczęściej zadawane pytania

Jak długo działają implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne mogą przetrwać dziesiątki lat, jeśli się o nie odpowiednio dba. Obejmuje to regularne wizyty u dentysty, właściwą higienę jamy ustnej i w razie potrzeby wymianę uzupełnienia. Korony, mosty i protezy zębowe mogą wymagać wymiany co około 10 lat.

Czy implanty zębów bolą?

Zabieg wszczepienia implantów zębowych jest chirurgiczny, ale aby zmniejszyć dyskomfort podczas leczenia, należy wykonać kilka czynności. Po pierwsze pacjent zostanie poddany sedacji, a po drugie zostanie zastosowane znieczulenie miejscowe w celu znieczulenia obszaru zabiegowego.

Większość działań przeciwbólowych odbywa się podczas rekonwalescencji. Chociaż powrót do zdrowia może być nieprzyjemny, zwykle przepisuje się coś na uśmierzenie bólu i należy otrzymać od lekarza instrukcje, jak zminimalizować dyskomfort i ryzyko powikłań.

Jakie są wady implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet, ale mają też kilka wad, które należy rozważyć:

  Implanty stomatologiczne zazwyczaj nie są objęte ubezpieczeniem. Implanty stomatologiczne są droższe niż tradycyjne korony, mosty i protezy. Implanty stomatologiczne wymagają zabiegu chirurgicznego (jednak odsetek powikłań jest niski). Proces gojenia może trwać kilka miesięcy (od wszczepienia implantu do zamocowania ostatecznego uzupełnienia protetycznego mija zwykle około trzech do sześciu miesięcy). Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo niepowodzenia wszczepienia implantów stomatologicznych (tylko około 5 do 10% implantów stomatologicznych ulega awarii).

Mimo tych kosztów i ryzyka implanty stomatologiczne są uważane za najlepsze rozwiązanie w przypadku uzupełniania brakujących lub nieusuwalnych zębów.

Dlaczego implanty zębów są tak drogie?

Jedną z pierwszych rzeczy, jakie można znaleźć w wyszukiwarce "Ile kosztują implanty stomatologiczne?", jest to, że są drogie. Ale dlaczego są tak kosztowne? Jest kilka powodów:

  Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów. Operacja wszczepienia implantu i wykonanie realistycznej odbudowy wymaga wykwalifikowanej opieki. Odbudowany implant stomatologiczny wymaga trzech oddzielnych części. Leczenie implantologiczne wymaga wielu wizyt w gabinecie.

Czy implanty stomatologiczne można wszczepić w ciągu jednego dnia?

Istnieją pewne techniki wszczepiania implantów stomatologicznych, które umożliwiają osadzenie i odbudowę zębów w ciągu jednego dnia. Są to jednak uzupełnienia tymczasowe, a nie ostateczne, dostosowane do potrzeb pacjenta, dlatego konieczne jest ponowne odwiedzenie gabinetu w celu dokończenia procesu leczenia.

Ponadto te techniki implantologiczne są zwykle znacznie droższe niż metoda tradycyjna.

Czy należy zastosować most czy implant?

W przypadku utraty jednego lub kilku zębów z rzędu można wybrać pomiędzy tradycyjnym mostem protetycznym a mostem opartym na implantach. Jaka jest różnica między protezami a implantami stomatologicznymi?

W przypadku tradycyjnego mostu brakujące zęby są zastępowane uzupełnieniem wykorzystującym jeden lub więcej mostków (sztucznych zębów), które są mocowane do koron na zdrowych zębach po obu stronach. Korony te działają jak kotwica, utrzymując całe uzupełnienie na miejscu.

Z drugiej strony w przypadku mostu opartego na implantach do jego zamocowania wykorzystuje się implanty stomatologiczne. W przypadku braku trzech zębów z rzędu w środku znajduje się jeden ponton, a każdy z zębów po obu stronach jest zastępowany implantem. Zazwyczaj zaleca się wykonanie mostu opartego na implantach, aby zapobiec dalszej utracie zębów.

Dowiedz się, czy możesz zaoszczędzić na implantach stomatologicznych

Nawet jeśli uda Ci się nakłonić swojego ubezpieczyciela do pokrycia części kosztów implantów stomatologicznych lub ustalić z lekarzem plan płatności, dlaczego nie zaoszczędzić na leczeniu tak dużo, jak to tylko możliwe? Zapisanie się do jednego z naszych stomatologicznych planów oszczędnościowych może pomóc w obniżeniu kosztów, dzięki czemu ta cenna procedura stanie się bardziej przystępna. Twój portfel i Twój uśmiech podziękuje Ci później.

Ta treść nie ma na celu zastąpienia profesjonalnej porady dentystycznej, diagnozy lub leczenia. Zawsze szukaj porady u dentysty z wszelkich pytań, które możesz mieć w odniesieniu do zdrowia jamy ustnej.

Socialmedia

Warte uwagi

Ogólnopolski Dzień Dentysty

Zaktualizowano: 2/21/2020Narodowy Dzień Dentysty przypada 6 marca i istnieje wiele sposobów, aby podziękować im za ich pełną poświęcenia pracę!Co jest takiego ważnego w dentystach?"Dlaczego...

Co to jest estetyka twarzy?

Nasz DVP VIP

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .